Andrius Kaniava: „Skrydis per 50“

Gruodžio 8-osios vakarą į Šv.Kotrynos bažnyčią kviečiami visi aktoriaus, bardo Andriaus Kaniavos talento gerbėjai. 50-ąjį gimtadienį švęsiantis menininkas kartu su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“ šią sukaktį ketina paminėti scenoje su trenksmu. Išskirtinis muzikos ir šviesos vakaras taps puikia dovana sau ir visiems atėjusiems.

Teatro, kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas A.Kaniava sulaukė 50-mečio.<br>S.Mickio nuotr.
Teatro, kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas A.Kaniava sulaukė 50-mečio.<br>S.Mickio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 5, 2014, 4:14 PM, atnaujinta Jan 19, 2018, 9:03 PM

Populiarus ir mylimas teatro, kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas gimė 1964 m. Vilniuje. Kalbėti pradėjo 2 metų, dainuoti – 20-ies. Laiką tarp šių įsidėmėtinų datų praleido augdamas ir mokydamasis, pasak nuogirdų, Vilniuje, A.Vienuolio vidurinėje mokykloje. Save pamena nuo 9-os klasės, todėl galima tvirtinti, kad mokyklą baigė 1982 m. Įgytos žinios ir išsiauklėjimas neleido tęsti mokslų niekur kitur, tik Vilniaus valstybinėje Tautų draugystės ordino konservatorijoje, Aktoriaus meistriškumo katedroje, neskaitant vyriškumo mokyklos tarybinėje armijoje 1983-985 m. Savarankiško gyvenimo keliu patraukė 1988 m. Apie tai byloja darbas Marijampolės dramos teatre, kur iš neturėjimo ką veikti pradėjo kurti pirmąsias dainas.

Andrius yra dažnas įvairių dainuojamosios poezijos koncertų dalyvis. Vienas labiausiai mėgstamų publikos, kadangi iš kitų dainuojamosios poezijos atlikėjų išsiskiria netradiciniu atlikimu, gausiu judesio, ekspresijos. A.Kaniava scenoje – it patrakėlis berniūkštis. Gal todėl jo mielai klausosi ypač daug jaunimo. Nuo 1990 m. iki 2014 m. rudens kūrė vaidmenis Keistuolių teatre. Nuo 2014 m. rudens tęsia darbus su geros muzikos ekspertais „Bardai LT“.

A.Kaniava yra išleidęs tris albumus. Pirmasis, pasirodęs 2003 m., – kartu su grupe „Origami“ įrašyta kompaktinė plokštelė „Atšilusi musė“. Kaip teigia dainų ir tekstų autorius, tai gyvo koncerto įrašas, savotiškas kūrybos akimirksnis, kai viskas vyksta čia ir dabar.

Antrasis darbas – albumas „Antikvariatas“ (2009 m.) – tai draugiškų pasisėdėjimų studijoje rezultatas. „Antikvariatas – senų daiktų, kurių nesieja nei istorija, nei laikas, pardavimo ar tiesiog eksponavimo vieta. Vieta, kuri egzistuoja tik dėl praėjusio laiko, jo padarinių ir kuriai prabėgęs laikas yra naudingas“, – sako A.Kaniava.

2014 m. rugpjūčio pabaigoje pasirodė trečiasis A.Kaniavos ir sunkiosios muzikos orkestro „Musė“ albumas, įrašytas Kauno valstybinėje filharmonijoje per 2012 metais vykusį koncertą.

Gyvo garso kompaktinę plokštelę išleidęs atlikėjas nestokoja kūrybinių minčių ir neketina sustoti. Intensyviai koncertuojantis dainų autorius ir atlikėjas džiaugiasi puikia komanda – orkestro nariais, su kuria groti vienas malonumas: „Juk tai vieni geriausių Lietuvos muzikantų.“

„Musę“ sudaro orkestro meno vadovas kompozitorius Sigitas Mickis (klavišiniai), Audrius Stasiulis ir Tomas Karka (trombonai), Laurynas Lapė ir Tomas Vaičiulis (trimitai), Darius Bažanovas (tūba) ir Tomas Kulikauskas (mušamieji).

„Musė“ skraido Lietuvos padangėje ir žada perskristi per Vilnių kartu su A.Kaniava per jo 50-meį. Skrydžio metu skambės daug autorinių dainų pagal Andriaus eiles ir muziką, papuoštų pučiamųjų orkestro garsais. Teatrališkas pasirodymas, per kurį derės poezija, muzika, šviesos efektai ir pakili nuotaika, gruodžio 8 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.