75 metų sulaukęs choras „Gaudeamus“ – vis dar jaunas

Vienas seniausių šalies chorų, 75 metų jubiliejų švenčiantis Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ šią garbingą sukaktį paminės dviem koncertais Vilniuje, į kuriuos kviečia kolektyvo gerbėjus, draugus, buvusius visų kartų choristus bei visus chorinės muzikos mėgėjus.

Choras „Gaudeamus“ jubiliejinę sukaktį paminės dviem koncertais.
Choras „Gaudeamus“ jubiliejinę sukaktį paminės dviem koncertais.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Apr 15, 2015, 1:30 PM, atnaujinta Jan 6, 2018, 6:40 PM

Balandžio 17 d. 19 val. Vilniaus šv.Jonų bažnyčioje chorasGaudeamus“ kartu su Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestru „Oktava“ atliks iš Pietų Afrikos kilusio kompozitoriaus Sh.Woodborno „Rohrauer Messe“. Programoje taip pat skambės U.Sisasko, R.Martinkėno , V.Montvilos ir kitų kompozitorių kūriniai.

Gaudeamus“ pasveikins kiti Vilniaus universiteto muzikos kolektyvai – merginų choras „Virgo“ bei mišrusis choras „Pro musica“, taip pat svečiai – Sankt Peterburgo jaunimo choras „Lauda“, su kuriuo „Gaudeamus“ sieja sena muzikinė draugystė. Visi chorai kartu atliks keletą įdomių antifoninių kompozicijų, kurios užpildys visą Šv.Jonų bažnyčios erdvę. Koncerto pabaigoje choras pakvies į sceną visus buvusius choristus kartu sugiedoti Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“.

Balandžio 19 dieną „Gaudeamus“ surengs antrąjį choro jubiliejui skirtą koncertą. Vilniaus universiteto Didžiojoje auloje (Čiurlionio g. 21) 15 val. savo koncertinę programą atliks choras „Lauda“, vadovaujamas Marinos Kirejevos , o koncerto pabaigoje svečių choras kartu su „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ giedos Karlo Jenkinso „Mišias už taiką“ („A mass for peace“).

Savo gretose šiuo metus turintis apie 100 įvairių fakultetų studentų „Gaudeamus“ yra aktyvus Lietuvos ir užsienio kultūrinio gyvenimo dalyvis. Choras dainuoja šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose. Yra koncertavęs daugelyje Europos valstybių, taip pat Turkijos, Kazachstano, Šiaurės ir Pietų Amerikos klausytojams.

Choro vadovais dirbo daug garsių Lietuvos chorvedžių: K.Kaveckas, P.Sližys, P.Gylys, R.Zdanavičius. Nuo 1995 m. „Gaudeamus“ vadovauja dabartinė kolektyvo meno vadovė ir vyriausioji dirigente Rasa Gelgotienė.

Gaudeamus“ dalyvauja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų, taip pat įvairiuose televizijos projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs nemažai kūrinių Lietuvos radijo fondui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.