Kultūros ministerija apdovanojo Kauno muziejininką O. Daugelį

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ spalio 19 dieną įteiktas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriui Osvaldui Daugeliui. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą „Žalgirio“ arenos amfiteatre Kaune įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Garbės ženklą O.Daugeliui įteikė ministras Š.Birutis (kairėje).<br>Kultūros ministerijos nuotr.
Garbės ženklą O.Daugeliui įteikė ministras Š.Birutis (kairėje).<br>Kultūros ministerijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2015-10-19 18:03, atnaujinta 2017-10-09 02:53

O. Daugelis apdovanotas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už kultūros paveldo saugojimą ir sklaidą, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Menotyrininkas, muziejininkas Osvaldas Daugelis nuo 1992 m. vadovaudamas Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui įgyvendina infrastruktūros gerinimo projektus, yra parengęs daugybę publikacijų lietuvių ir užsienio kalbomis nacionaliniams ir tarptautiniams meno leidiniams, kuriomis pristatoma XIX – XX a. Lietuvos dailės kolekcijų istorija bei Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkiniai, yra nuolatinis muziejaus organizuojamų parodų katalogų įžangų autorius.

Tarp žymiausių O. Daugelio inicijuotų ir surengtų M. K. Čiurlionio kūrinių parodų pastaraisiais metais Lietuvoje bei užsienyje buvo ekspozicija „M. K. Čiurlionis ir amžininkai“ Nacionaliniame Ukrainos dailės muziejuje, „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir amžininkų kūryba“ Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, „M. K. Čiurlionis ir amžininkai“ Estijos meno muziejuje, „M. K. Čiurlionis: un Viaggio Esoterico (1875-1911)“ Milano karališkųjų rūmų „Palazzo Reale“ muziejuje, „Dvasių Europa. Susižavėjimas okultizmu, 1750-1950“ Strasbūro modernaus ir šiuolaikinio meno muziejuje, „Dvasių Europa“ Zentrum Paul Klee (Šveicarija), „Gamtos svajonės. Simbolizmas nuo Van Gogho iki Kandinskio“ Van Gogo muziejuje ir Suomijos nacionalinėje galerijoje, „Nuo Van Gogo iki Kandinskio. Europos simbolistinis peizažas 1880-1910“ Škotijos nacionalinėje galerijoje, „M. K. Čiurlionis. Svajojant apie Lietuvą“ Gento dailės muziejuje (Belgija), taip pat naujausia paroda „M. K. Čiurlionis. Lietuviška pasaka“, atidaryta Tarptautiniame kultūros centre Krokuvoje (Lenkija).

O.Daugelis aktyviai dalyvauja ir valstybinių, visuomeninių bei profesinių (taip pat ir tarptautinių) organizacijų veikloje: nuo 1990 m. jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1995 m. – Lietuvos dailės istorikų draugijos narys, nuo 2003 m. – Tarptautinės olandų ir flamandų meno kuratorių tarybos narys.

Už nuopelnus kultūrai, jos išsaugojimui bei sklaidai, O. Daugelis yra apdovanotas Karališkojo Norvegijos nuopelnų riterio ordinu (1998 m.), LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2005 m.), Karališkojo Belgijos Leopoldo II ordinu (2006 m.), Lenkijos Respublikos Auksiniu Nuopelnų kryžiumi (2006 m.), Oraniečių – Nasau ordinu (2008 m.).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: Lietuvoje mažėja rusų kalbos populiarumas