Apie muziką kine diskutuos profesionalai iš viso pasaulio

Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 28–30 d. kviečia į II tarptautinę konferenciją „Muzika ir garso dizainas kine bei naujosiose medijose. Teorijos ir praktikos sankirtos“. Konferencijoje dalyvaus daugiau nei 50 žymiausių ir įtakingiausių kino muzikos teoretikų ir praktikų iš daugelio Europos šalių, taip pat – iš Kubos, JAV, Indijos bei Singapūro.

 D.Matvejevo nuotr.
 D.Matvejevo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 26, 2017, 12:47 PM

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančios konferencijos pagrindinis tikslas – suburti mokslininkus, tyrėjus, profesionalius menininkus ir šios srities pedagogus bendrai diskusijai apie kino ir naujųjų medijų srities muzikos ir garso dizaino pokyčius, aptarti garso dizaino ir kino muzikos dėstymo aukštosiose mokyklose aspektus.

Pranešimus skaitys tokie tarptautiniame meno lauke pripažinti savo srities specialistai, kaip prof. dr. Claudia Gorbman (Vašingtono universitetas, JAV), prof. dr. Stephen Deutsch (Bornmuto universitetas, Jungtinė Karalystė), prof. Frederick Kuklowsky (Hartfordšyro universitetas, Jungtinė Karalystė) ir kiti. 

Kaip teigia vienas iš konferencijos rengėjų, kompozitorius, LMTA Kino ir televizijos katedros vedėjas Antanas Kučinskas, šis renginys – ne tik puiki proga susitikti mokslininkams, iš viso pasaulio atvykusiems menininkams pasidalinti įžvalgomis.

Konferencija yra svarbi Lietuvos kino ir medijų vystymosi procesui: „Moksliniu lygiu Lietuvoje praktiškai nėra diskutuojami, analizuojami muzikos ar garso dizaino procesai ir tendencijos kine, audiovizualiniuose kūriniuose. Tačiau tai aktualu ne tik šios srities profesionalams, bet ir kiekvienam mėgstančiam kiną ir laukiančiam lietuviškos premjeros.

Muzika ir garsas – neatsiejama audiovizualinio kūrinio dalis. Nuo kino ir muzikos industrijų kūrėjų profesinio akiračio, sekamų tendencijų ir naujovių paieškų priklauso ir Lietuvos kino kokybė bei sėkmė tarptautiniu mastu.“

2015 m. vykusioje 1-ojoje konferencijoje nagrinėta tema „Istorija ir iššūkiai“ sulaukė didžiulio dalyvių ir žiūrovų dėmesio, o 2-oji konferencija pasiūlė ne tik naują temą „Teorijos ir praktikos sankirtos“, bet ir pritraukė dar vieną organizacinį partnerį – GEECT – Europos aukštųjų kino mokyklų tinklą.

Du kartus per metus GEECT imasi globoti Europos kino mokyklų siūlomas įdomiausias konferencijų idėjas. 2017 m. teisę organizuoti tokios reikšmės renginį iškovojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra.

Konferencijos išvakarėse, rugsėjo 27 d., bus pristatyti LMTA Muzikos inovacijų studijų centre organizuojamų Tarptautinių studentų kūrybinių dirbtuvių rezultatai. Dirbtuvių, kurias ves kompozitorius Titas Petrikis, metu bus tiriamas garso emocinis poveikis žiūrovams kine ir audiovizualiniame kūrinyje.

Rugsėjo 29 d., penktadienį, Šiuolaikinio meno centre įvyks kino muzikos tyrėjo ir vieno žymiausio šiuo metu pasaulyje konkrečiosios muzikos (musique concrète) atstovo, kompozitoriaus Michelio Chiono, filmų peržiūra ir muzikos perklausa. 

Daugiau informacijos apie konferenciją ir detalią programą galite rasti: www.filmsoundmedia.lmta.lt 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.