Pleneras Paliesiaus dvare – išskirtinė galimybė susipažinti su nuostabiais menininkais

Vasara, geras metas ir kūrybai, ir atostogoms – gamta žavi ir traukia ilgiems pasivaikščiojimams, kildama arba besileisdama saulė užgniaužia kvapą, o pokalbiai su bičiuliais vis dažniau tampa ilgesni.

 Paliesiaus dvaras
 Paliesiaus dvaras
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2018-07-30 17:16

Taip, vasara puikus metas ieškoti įkvėpimo ir atsiduoti kūrybai, tad jau rugpjūčio 2 – 12 d. Paliesiaus dvare vyks pleneras, kasmet pritraukiantis ne vieną tapytoją gyvenantį Lietuvoje bei užsienyje.

Net dešimt dienų menininkai gyvens, leis laiką ir tapys Paliesiaus dvare bei jo apylinkėse, o vienuoliktą plenero dieną vainikuos puikių pianistų – Noros Ray ir Viktoro Paukštelio koncertas. Pasirodymo dieną bus atidaryta tapybos darbų paroda, kurioje visi norintys galės ne tik susipažinti ir pabendrauti su išskirtinio renginio dalyviais, bet ir įsigyti jų kūrinius.

Tapybos pleneras neturi konkrečios temos, nes pasak vieno iš organizatorių ir dalyvių pianisto bei tapytojo V. Paukštelio: „Nuo pat pradžios pagrindinė plenero idėja buvo suburti bendraminčius dailininkus nepaprastoje vietoje – Paliesiaus dvare ir suteikti jiems galimybę kuo geriau įsijausti į kūrybą. Mes manome, kad nereikia užduoti jokių temų, nes menininkas geriausiai kuria, kai atsipalaiduoja ir puikiai jaučiasi.“

V. Paukštelis taip pat pasidalino plenero kasdienybės detalėmis. Anot jo, viskas priklauso nuo menininkų – vieni renkasi tapyti viduje: Pasagos salėje, arklidėse, kiti kuria gryname ore, o treti viską apjungia – vaikštinėja apylinkėmis, fotografuoja, fiksuoja aplinką, įsijaučia į ją ir tapyti imasi jau sugrįžę į dvarą. Nuostabiausia tai, kad visi norintys iš arti išvysti dailininkų kūrybos procesą, gali tai padaryti apsistoję Paliesiaus dvaro viešbutyje.

Šiais metais plenere dalyvaus tie patys tapytojai kaip ir praėjusiais, pasak V. Paukštelio: „Buvo dvi kryptys pagal kurias rinkomės kūrėjus, viena jų – gera energetika, mes siekiame, kad žmonės susirinkę Paliesiaus dvare jaustųsi puikiai, vienas kitam nekliudytų, o padėtų. Šie dailininkai žino, pažįsta vieni kitus ir itin gerai sutaria. Kita kryptis – kūrybos skirtybės. Visi, plenere dalyvaujantys menininkai turi gana skirtingą stilių.“

Taigi, šiais metais dešimties dienų plenere dalyvaus tapytoja Aistė Gabrielė Černiūtė, turinti savitą ir gana novatorišką tapybos techniką, mat menininkė tvirtindama specialias konstrukcijas prie drobės, savo kūrinius paverčia erdviškais.

Čia taip pat galėsite sutikti tapytoją, menotyrininką, rašytoją, Vilniaus dailės akademijos muziejaus direktorių Vidą Poškų, kuris išsiskiria savo kūrybinėmis improvizacijomis. Anot V. Paukštelio šiam kūrėjui ypač svarbus spontaniškumas, jo tapybos kūriniai gimsta iš piešimo. Šis menininkas išsiskiria mistiškais, šiek tiek siurrealistiniais motyvais.

Tapybos plenere kurs ir svečiuosis Izraelyje gyvenantis gerai visiems žinomas aukščiausio lygio tapytojas, puikus piešėjas ir kaligrafas – Leo Ray. Vienas iš renginio organizatorių ir dalyvių V. Paukštelis akcentavo: „Mums didžiulė garbė, kad jis atvyksta jau penktą ar šeštą kartą. Visada labai džiaugiamės ir žavimės jo išskirtiniais tapybos darbais, savitu braižu, kurio neįmanoma su niekuo supainioti.“

Plenere ne vienerius metus iš eilės dalyvavo ir tapytojas, filosofas Tomas Kiauka. V. Paukštelis prasitarė, kad būtent šis kūrėjas mėgsta tapyti gryname ore: „Jis tikras pleneristas. Iš pat ryto susikrauna daiktus į mašiną ir pamatyti jį galima tik per pietus ar jau vakare, benešant rankose naujus darbus.“

Pats V. Paukštelis ne tik dalyvaus plenere ir kurs drauge su kitais menininkais, bet rugpjūčio 11 dieną fortepijonu atliks itin sudėtingą ir užburiantį Ferenco Liszto kūrinį „Sonata h-moll“.

Plenero uždarymo koncerte taip pat gros ir nuostabi pianistė Nora Ray, o dvaro erdvėse vyks tapybos darbų paroda, kurioje svečiai galės susipažinti ir artimiau pabendrauti su dailininkais, padiskutuoti apie jų kūrinius bei įsigyti patikusius darbus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.