Vilniuje prasideda tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė“

Išgirsti įvairių tautų liaudies muziką, išvysti tradicinius jų instrumentus bei susipažinti su atlikėjais, atvykstančiais net iš devynių pasaulio šalių, jau šį trečiadienį vilniečius ir miesto svečius pakvies tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė“. Festivalio programoje – ne tik koncertai, bet ir instrumentų, muzikantų fotografijų parodos, susitikimai.

 Festivalio „Griežynė“ svečiai iš Lenkijos.<br> Rengėjų nuotr.
 Festivalio „Griežynė“ svečiai iš Lenkijos.<br> Rengėjų nuotr.
 Festivalio „Griežynė“ svečiai iš Graikijos.<br> Rengėjų nuotr.
 Festivalio „Griežynė“ svečiai iš Graikijos.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Sep 4, 2018, 8:04 PM

Festivalio „Griežynė“ pradžią rugsėjo 5 d. 17.30 val. skelbs Daivos Klovienės fotografijų parodos „Griežynė – veidai, susitikimai“ atidarymas ir Lietuvos kompozitoriaus, folkloro atlikėjo Algirdo Klovos solo programa „Versmės tėkmė“ Vilniaus mokytojų namų svetainėje. A. Klovos sumanyta ir jo atliekama etnokultūrinė muzikinė programa paremta autentiškomis lietuvių liaudies melodijomis, jas derinant su folkloro, postfolkloro ir kitų stilių improvizacijos elementais.

Jono Bugailiškio, išradingo medžio drožėjo, skulptoriaus, liaudies instrumentų kūrėjo, pagamintomis kanklėmis, ragais ir būgnais muzikuoja ne vienas lietuvių bei užsienio folkloro ansamblis ar pavieniai atlikėjai. Jau ne pirmą kartą festivalio dalyviai svečiuosis jaukiose tautodailininko dirbtuvėse, įsikūrusiose Vilniaus senamiestyje (Aušros vartų g. 17) – į jas visuomet malonu užeiti ir pasiklausyti ramios šeimininko kalbos, pasigrožėti jo kūriniais, pamuzikuoti. Meistras svečių lauks rugsėjo 6 d. 15 val.

Vakare, 18 val., – Peterburgo armonikininkų vakaras Vilniaus mokytojų namų svetainėje.

Festivalyje netrūks ir kitų tautų muzikos – tradicines melodijas atliks instrumentinės muzikos grupė „Aypara“ iš Azerbaidžano, folkloro grupė „Kolisnija“ iš Baltarusijos, kapela „Wojciechowska“ iš Lenkijos, taip pat svečiai iš Latvijos, Estijos, Kinijos, Škotijos.

Senąją Kretos liaudies muziką ir dabartines improvizacijas atliks Londone reziduojantis Kretos muzikos kolektyvas „Cretan Brioche“. Į festivalį atvyksta ir Vašingtone, JAV, gyvenantis lietuvių kilmės smuikininkas Dovydas (David) Pivoriunas, grojantis lietuvių, latvių, estų bei JAV tradicinę muziką – senųjų laikų, bliugrasą ir kt.

Rugsėjo 7 d. 18 val. Vilniaus mokytojų namuose vyks Didysis „Griežynės“ koncertas. Festivalio dalyviai demonstruos gražiausius savo repertuaro kūrinius – klausytojams tai puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikantus drauge.

Rugsėjo 8–9 d. festivalio dalyviai svečiuosis Kernavėje, Širvintų ir Kauno rajonuose.

Žiūrovai visuose renginiuose galės lankytis nemokamai.

Festivalis „Griežynė“ – seniausias šio žanro renginys Baltijos rytiniame regione, rengiamas kas dveji metai. Siekdami supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, instrumentais ir tradicine muzika, o svečiams pristatyti lietuvišką autentišką muzikavimo tradiciją, 1992 m. festivalį sumanė du instrumentinio folkloro entuziastai – Algirdas Klova ir Arūnas Lunys.

Festivalio rengėjai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Vilniaus mokytojų namai, Širvintų ir Kauno r. savivaldybės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.