„Vandens istorija“ – „Bičių istorijos“ autorės Majos Lunde romanas

Maja Lunde (g. 1975 m.) – norvegų scenaristė, knygų vaikams ir jaunimui autorė. „Bičių istorija“ – pirmoji jos knyga suaugusiesiems, pavergusi skaitytojus ir tapusi pasauliniu bestseleriu. Pasakojimas apie bičių dingimą tapo pirmuoju iš rašytojos suplanuotos tetralogijos. Antroji knyga „Vandens istorija“ – apie reikalingiausią gyvybei elementą – vandenį.

„Vandens istorija“ – du susipynę pasakojimai apie katastrofą, galinčią ištikti netolimoje ateityje.
„Vandens istorija“ – du susipynę pasakojimai apie katastrofą, galinčią ištikti netolimoje ateityje.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 16, 2018, 6:33 PM

Norvegija, 2017-ieji. Signei šešiasdešimt septyneri. Visą gyvenimą ji kovojo už ledynų išsaugojimą, tačiau ką gali vienas žmogus prieš galingą industriją, parduodančią jos gimtųjų kalnų ledą pietų šalims? Vis dėlto ji labai atkakli: atšiauri, vieniša moteris leidžiasi į kelionę savo burine jachta. Ji nori pasiekti Prancūzijos krantus. Jachtoje – nepaprastas krovinys, turintis išgelbėti pasaulį.

Prancūzija, 2041-ieji. Europa dūsta nuo karščio, išsekę žmonės palieka nualintus miestus. Naujieji pabėgėliai reikalauja nebe teisių ir laisvių, ieško ne politinio prieglobsčio, o vienintelio dalyko – vandens. Jie bėga į šiaurę. Kaip ir Davidas su dukrele Lou – palikę degančius namus juodu suranda pabėgėlių stovyklą. Ten jie laukia Davido žmonos ir Lou mamos Anos su kūdikiu. Laukimas alkanas ir kankinamas; žmonės pasiruošę perkąsti vieni kitiems gerkles dėl maisto kąsnio, o ypač dėl vandens. Tačiau Davidas su Lou nepraranda vilties sulaukti Anos. Lietaus. Ir tada išdžiūvusiame sode jie randa… laivą. Signės laivą.

M.Lunde vanduo – gyvybės pagrindas ir romano veikėjus jungianti gija. „Vandens istorija“ – du susipynę pasakojimai apie katastrofą, galinčią ištikti netolimoje ateityje. Tai romanas distopija, romanas perspėjimas. Knyga apie meilę ir viltį išsigelbėti.

Maja Lunde. Vandens istorija. Iš norvegų kalbos vertė Alvyda Gaivenienė. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 330 p.

Viršelio dailininkė Ilona Kukenytė

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.