Permainų sūkuryje. Filharmonijos salė uždaryta remontui, koncertai keliami į kitas erdves

2019 m. sausio 7 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė oficialiai uždaryta remontui. Salės atnaujinimo darbus planuojama baigti iki lapkričio 1 dienos. Filharmonijos koncertinė veikla dėl to nenutrūksta, renginiai vyks įvairiose Vilniaus ir kitų miestų salėse. 

Filharmonija uždaroma remontui.<br>D.Matvejevo nuotr.
Filharmonija uždaroma remontui.<br>D.Matvejevo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 8, 2019, 10:58 AM

Pasak Filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, Didžiosios salės remonto ketinta imtis dar nuo 2014-ųjų, tam buvo planuotos Europos Sąjungos ir valstybės lėšos, bet dėl įvairių biurokratinių vilkinimų darbų pradžia užtruko. Kokius darbus ketinama atlikti? „Bus modernizuojama vėdinimo sistema, žiūrovų kėdės, apšvietimo sistemos, atnaujinamos grindys, atliekami kiti kosmetiniai patvarkymai, – sako R. Prusevičienė ir išdėsto plačiau: – Pastarąjį kartą koncertų salė renovuota 1986–1993 metais. Per daugiau kaip du dešimtmečius techniškai susidėvėjo, morališkai paseno salės vėdinimo sistema, apšvietimo įranga, klausytojų kėdės – tai apsunkina rengiamų koncertų aptarnavimą, nesukuria patogios aplinkos lankytojams. Šiandien pagrindinis kultūros produkto vartotojo siekis gauti kokybiškas viešąsias paslaugas neapsiriboja vien turinio prasme, svarbi yra aptarnavimo kokybė bei komfortas per renginį. 

Tikimės, kad įgyvendinus investicinį projektą bus įdiegtos šiuolaikinės modernios apšvietimo ir garso sistemos, atsiras galimybė dinamiškai apšviesti sceną, įrašyti koncertus ne tik garso, bet ir vaizdo laikmenose, pagerės salės vėdinimas, bus pakeistos salės grindų konstrukcijos, įrengiant jose vėdinimo ir akustikos sistemas, taip pat bus naujos lankytojų kėdės. Tai užtikrins kokybiškesnę ir komfortiškesnę aplinką koncertų lankytojams, o kartu pagerės darbo sąlygos ir muzikos atlikėjams scenoje. Viliamės, kad jau pradėtas remontas bus atliktas laiku ir nuo šių metų lapkričio klausytojai galės mėgautis muzika atnaujintoje salėje.“

O kol kas nuo sausio iki gegužės Filharmonija vien Vilniuje ketina surengti per trisdešimt koncertų. Tradiciniai orkestro muzikos koncertai vyks Valdovų rūmuose ir koncertų salėje „Compensa“. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO), be kita ko, dalyvaus proginiuose Sausio 13-osios ir Vasario 16-osios koncertuose, kurie vyks Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Valdovų rūmuose bus pristatytos penkios Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) programos ir penki edukaciniai renginiai visai šeimai. Abu Filharmonijos orkestrai – LNSO ir LKO – koncertuos ir Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje. 

Orkestro muzikos koncertų rubrikoje šį pusmetį mirga įvairios solistų ir dirigentų pavardės, nuo savųjų, lietuvaičių iki užsienio svečių, kaip antai fagotininkas Guilhaume Santana, smuikininkai Hugo Ticciati, Romanas Kimas, Mari Samuelsen, Mayumi Kanagawa, Alexanderis Sitkovetsky, altininkas Hartmutas Rohde, dainininkės Anastasia Lebedyantseva, Gunta Gelgotė ir kt. Simboliška, kad 78-ąjį Filharmonijos orkestro muzikos koncertų sezoną pabaigs mūsų publiką stačiai pakerėjęs solistas – ugningai šį sezoną su LNSO ir Modestu Pitrėnu pradėjęs armėnų violončelininkas Narekas Hakhnazaryanas.

Daugiau orkestro muzikos koncertų 2019-aisiais sulauks kitų Lietuvos miestų publika. Jau numatyti renginiai Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Ukmergėje, Utenoje, Panevėžyje, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Griškabūdyje. Artimiausias LNSO pasirodymas vyks Utenos kultūros centre, sausio 17 d. čia, diriguojant maestro Robertui Šervenikui, bus atlikta intriguojanti programa visai šeimai „Žvaigždžių karų siuita“. Šią programą sausio 26 d. išgirs ir Panevėžio publika. Filharmonijos salės remontas savotiškai pasitarnaus regionų kultūrinės bei socialinės atskirties mažinimui ir kultūros paslaugų prieinamumo regionuose didinimui. Dar aktyviau bus tęsiamas bendradarbiavimas su miestų ir rajonų savivaldybėmis, kultūros centrais, mokyklomis, bendrijomis, siekiant pristatyti profesionalias koncertines programas jų visuomenei. Bus ne tik surengti koncertai miestų koncertų salėse, bet įvyks ir įvairios edukacinės programos bei patrauklūs kamerinės muzikos koncertai mažų miestelių mokyklose, bažnyčiose, dvaruose. 

Įvairius kamerinės muzikos koncertus Filharmonija toliau rengs Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, bei Trakų pilies menėje. Bus išlaikyta ir graži muzikinė Verbų sekmadienio tradicija Vilniaus arkikatedroje – Valstybinis Vilniaus kvartetas čia atliks Josepho Haydno „Septynis paskutinius mūsų Išganytojo žodžius ant kryžiaus“. O pirmasis 2019-uosius Filharmonijos koncertų metus sausio 6 d. pradėjo ansamblis „Musica humana“ ir šis pasirodymas kolektyvui buvo ypatingas – pristatytas naujasis meno vadovas: ansamblio įkūrėją ir ilgametį entuziastingą vadovą Algirdą Vizgirdą pakeitė maestro ugdytinis, kūrybingas kolega Robertas Beinaris.   

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.