Sausio 13–osios įvykių aukoms atminti – nepriklausomoje Lietuvoje gimusių muzikantų koncertas

Sausio 12 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje, įvyks koncertas „In memoriam“, skirtas tragiškų sausio 13-osios įvykių aukoms atminti. Koncerto programą sudaryti, paruošti ir diriguoti šįkart patikėta kompozitoriui Gediminui Gelgotui. Koncerte dalyvaus ne tik Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistai,  garsi Lietuvos vargonininkė Renata Marcinkutė – Lessieur, perkusijos virtuozas Pavel Giunter, bet ir Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos styginių, mušamųjų ir pučiamųjų katedrų studentai, o koncerto programos ašimi taps legendinis Alfred Schnittke kūrinys „Sutartinės“, parašytas  per vieną naktį, iškart po sausio 13-osios įvykių.   

 NIKO.<br>Rengėjų nuotr.
 NIKO.<br>Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 9, 2019, 3:30 PM

1991 metais kompozitorius A. Schnittke, sužinojęs apie tragišką situaciją Vilniuje, nusprendė muzika išreikšti jį užvaldžiusius jausmus. Bibliotekoje suradęs lietuviškų sutartinių rinkinį, išsirinko tas, kurios labiausiai tiko jo sumanymui ir per naktį sukūrė šedevrą, kurį jau kitą rytą perdavė maestro Sauliui Sondeckiui, kuris netrukus ir dirigavo šio kūrinio premjerą. Koncerte „In memoriam“ taip pat skambės muzikantų atliekami Gedimino Gelgoto kūriniai bei improvizacijos, kurios, apjungtos į vientisą muzikinę kompoziciją nuves į šią kertinę programos dalį – A. Schnittke kūrinį.   

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, siūlydamas naują žvilgsnį į sausio 13-osios įvykių atminimą, pakvietė talentingiausius LMTA studentus kartu paminėti šį svarbų Lietuvai istorinį momentą. Visi koncerte dalyvausiantys LMTA studentai yra gimę jau po minėtų įvykių, panašaus amžiaus, kaip ir dauguma 1991-aisiais Lietuvą gynusių ir už jos laisvę žuvusių tautos didvyrių.

Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistams svarbu, kad jų kūryba  pasiekia įvairiausio amžiaus ir skonių publiką. Kolektyvas, atidaręs jau 13-ąjį koncertinį sezoną, šiais metais surengė pasirodymus Jo Šventenybės Dalai Lamos bei Popiežiaus Pranciškaus vizitų Lietuvoje metu, o Lietuvą reprezentuoja svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu, tarp kurių –  pasirodymai pasaulinės EXPO parodos metu Astanoje (Kazachstane), Europos Parlamente Briuselyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis ir t.t. 

Ansamblio įkūrėjo, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto simfoninė ir kamerinė muzika skamba prestižiniuose festivaliuose Europoje bei svarbiausiose klasikinės muzikos koncertų salėse, tokiose kaip Gewandhaus (Leipcigas), Tonhalle (Ciurichas), Konzerthaus (Berlynas), Théatre des Champs-Élysées (Paryžius) ir kitose. G. Gelgotas yra pelnęs Šv. Kristoforo statulėlę, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premiją ir kitus apdovanojimus.   

Renginys nemokamas. Klausytojai bus kviečiami paminėti sausio 13-osios įvykius Šv. Jonų bažnyčioje po Atminimo laužų uždegimo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.