​Mėgėjų meno puoselėtojams bus teikiami garbingiausi mėgėjų meno apdovanojimai

Šiemet metų geriausiais paskelbti net dvylika Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų bei Čikagos (JAV) lietuvių tautinių šokių ansamblis „Grandis“, apdovanojimą pelnęs už Lietuvos nacionalinės kultūros ir dainų švenčių tradicijos puoselėjimą. Visiems kolektyvams bus įteiktos „Aukso paukštės“ – aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas šalyje.

Laureatė L.Januškienė – Asmenybės nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“.<br>LNKC nuotr.
Laureatė L.Januškienė – Asmenybės nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“.<br>LNKC nuotr.
Čikagos (JAV) lietuvių tautinių šokių ansamblis „Grandis“. Meno vadovai D.Bilaišytė-DeMuth, G.Grinkevičius – Geriausias užsienio lietuvių meno kolektyvas ir vadovai.<br>LNKC nuotr.
Čikagos (JAV) lietuvių tautinių šokių ansamblis „Grandis“. Meno vadovai D.Bilaišytė-DeMuth, G.Grinkevičius – Geriausias užsienio lietuvių meno kolektyvas ir vadovai.<br>LNKC nuotr.
Geriausia liaudiškų šokių studija ir vadovas – Jurbarko rajono kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ ir vadovė J.Telišauskienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausia liaudiškų šokių studija ir vadovas – Jurbarko rajono kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ ir vadovė J.Telišauskienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias folkloro ansamblis ir vadovas – Kauno rajono Ramučių kultūros centro Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Viešia“ ir vadovė J.Balnytė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias folkloro ansamblis ir vadovas – Kauno rajono Ramučių kultūros centro Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Viešia“ ir vadovė J.Balnytė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias liaudiškos muzikos ansamblis ir vadovas – Anykščių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Grieža“ ir vadovas K.Grigaliūnas.<br>LNKC nuotr.
Geriausias liaudiškos muzikos ansamblis ir vadovas – Anykščių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Grieža“ ir vadovas K.Grigaliūnas.<br>LNKC nuotr.
Geriausias miesto folkloro kolektyvas ir vadovas – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ ir vadovės E.Šalkauskienė bei I.Žmijauskienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias miesto folkloro kolektyvas ir vadovas – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ ir vadovės E.Šalkauskienė bei I.Žmijauskienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas – Vilniaus „Ažuolų klubo“ vyrų choras ir meno vadovas P.Gylys.<br>LNKC nuotr.
Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas – Vilniaus „Ažuolų klubo“ vyrų choras ir meno vadovas P.Gylys.<br>LNKC nuotr.
Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras – Sekmadieninis vario dūdų orkestras ir vadovas T.Šileika.<br>LNKC nuotr.
Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras – Sekmadieninis vario dūdų orkestras ir vadovas T.Šileika.<br>LNKC nuotr.
Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas – Šakių kultūros centro mišrusis choras „Lituanica“ ir vadovas D.Kerevičius.<br>LNKC nuotr.
Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas – Šakių kultūros centro mišrusis choras „Lituanica“ ir vadovas D.Kerevičius.<br>LNKC nuotr.
Geriausias suaugusiųjų mėgėjų teatras ir vadovas – Birštono vienkiemio teatras. Vadovė B.Klimavičienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias suaugusiųjų mėgėjų teatras ir vadovas – Birštono vienkiemio teatras. Vadovė B.Klimavičienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias suaugusiųjų mėgėjų teatras ir vadovas – Trakų karališkasis teatras ir vadovas R.Čuta.<br>LNKC nuotr.
Geriausias suaugusiųjų mėgėjų teatras ir vadovas – Trakų karališkasis teatras ir vadovas R.Čuta.<br>LNKC nuotr.
Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas – Vaikų choras „Ugnelė“ ir vadovė V.Skapienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas – Vaikų choras „Ugnelė“ ir vadovė V.Skapienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas – Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ ir vadovė N.Sankauskienė.<br>LNKC nuotr.
Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas – Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ ir vadovė N.Sankauskienė.<br>LNKC nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Lrytas.lt

Mar 1, 2019, 1:32 PM, atnaujinta Mar 1, 2019, 1:36 PM

Dvidešimtą kartą Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai. Nominacijos bus skelbiamos ir apdovanojimai teikiami savivaldybėse kovo-gegužės mėnesiais.

„Džiaugiamės, kad visuomenė vis labiau įsitraukia į meno, kūrybos procesus, tęsia tradicijas, palaiko Dainų šventės judėjimą, taip turtingesnė tampa ir visa mūsų kultūros raiška ir žmogaus gyvenimas.

Šiemet pelniusieji geriausiųjų vardus savo programų turiniu, meniniais laimėjimais, aktyvumu išsiskyrė ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose renginiuose, festivaliuose, taip garsindami mūsų šalį“, – sakė  nominacijų steigėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Geriausiu suaugusiųjų choru ir vadovu tapo Šakių kultūros centro mišrusis choras „Lituanica“ ir vadovas Deividas Kerevičius, Geriausiu vaikų arba jaunimo (moksleivių) choru ir vadovu – Vilniaus vaikų choras „Ugnelė“ ir vadovė Valerija Skapienė.

Geriausio vokalinio ansamblio ir vadovo nominacija skirta Kupiškio kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Versmė“ ir vadovei Nidijai Sankauskienei.

Geriausiu krašto folkloro ansambliu ir vadovu paskelbtas Kauno rajono Ramučių kultūros centro Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Viešia“ ir vadovė Jolanta Balnytė, Geriausiu miesto folkloro kolektyvu ir vadovu – Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ ir vadovės Elena Šalkauskienė bei Ingrida Žmijauskienė.

Geriausio suaugusiųjų mėgėjų teatro ir vadovo apdovanojimą pelnė du kolektyvai – Trakų karališkasis teatras ir vadovas Robertas Čuta bei Birštono vienkiemio teatras ir vadovė Beata Klimavičienė.

Geriausia liaudiškų šokių grupe tapo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Siaustinis“ ir vadovė Kristina Nainienė, Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu arba šokių studija ir vadovu – Jurbarko rajono kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ ir vadovė Joana Telišauskienė.

Geriausio liaudiškos muzikos ansamblio ir vadovo nominacija skirta Anykščių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Grieža“ ir vadovui Kęstučiui Grigaliūnui. Geriausiu pučiamųjų instrumentų orkestru pripažintas Vilniaus rajono Sekmadieninis vario dūdų orkestras ir vadovas Tadas Šileika.

Geriausiu naujai susikūrusiu mėgėjų meno kolektyvu ir vadovu paskelbtas Vilniaus „Ąžuolų klubo“ vyrų choras ir vadovas Povilas Gylys.

Geriausiu užsienio lietuvių meno kolektyvu ir vadovu pripažintas JAV Čikagos lietuvių tautinių šokių ansamblis „Grandis“ ir meno vadovai Dalia Bilaišytė-DeMuth, Gintaras Grinkevičius bei vadovai Rima Birutienė, Vitalija Ivinskienė, Elytė Maurukienė, Daina Polikaitytė, Violeta Smieliauskaitė-Fabianovich.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ skirta chormeisterei, pedagogei Leokadijai Januškienei.

„Aukso paukštės“ nominacijos išryškina, atkreipia visuomenės dėmesį į ryškiausius mėgėjų meninės kūrybos, tradicijų puoselėjimo, atlikimo meno rezultatus, viešai pagerbia jų pasiekusiuosius.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.