Lietuvos muziejų kelias kviečia pas garsiausius Aukštaitijos varduvininkus

Gegužės 17 d. Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo kultūros centre Šeteniuose (Kėdainių r.) prasidėjęs nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos projektas Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ įpusėjo kelionę po Aukštaitiją.

A.Baranausko muziejus Anykščiuose.
A.Baranausko muziejus Anykščiuose.
J.Biliūno sodyba Niūronių kaime.
J.Biliūno sodyba Niūronių kaime.
Koncertas Molėtų krašto muziejuje.<br> V.Kazlienės nuotr.
Koncertas Molėtų krašto muziejuje.<br> V.Kazlienės nuotr.
Šokiai Molėtų krašto muziejuje.<br> V.Kazlienės nuotr.
Šokiai Molėtų krašto muziejuje.<br> V.Kazlienės nuotr.
 Molėtų krašto muziejuje verdama žuvienė.<br> J.Bareikio nuotr.
 Molėtų krašto muziejuje verdama žuvienė.<br> J.Bareikio nuotr.
Molėtų krašto muziejus.<br> V.Kazlienės nuotr.
Molėtų krašto muziejus.<br> V.Kazlienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Jun 7, 2019, 5:19 PM

Panašu, kad užplūdus vasaros karščiams ir vis dažniau bėgant iš miesto artyn gamtos, Lietuvos muziejų kelio programa, skirta vandenų kultūrinei atminčiai, taps ne tik istorijos pažinimo, grįžimo prie gamtos ir žmogaus vienovės šaltiniu, bet ir tikra atgaiva kūnui ir sielai.

Tikrasis vasaros zenitas – laikas tarp didžiausių jos švenčių Antaninių ir Joninių. Aukštaitijos muziejuose šis laikas bus dosnus įdomybių.

Garsiausių Aukštaitijos varduvininkų Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus birželio 13 d. kviečia į „Antanines prie Šventosios“, o šio muziejaus Jono Biliūno sodyba birželio 23 d. į „Jonines su vandens ritualais“. O tarp vardinių – užsukite į Molėtų krašto muziejaus padalinio Ežerų žvejybos muziejaus „Ežerų šventę“ paragauti žuvienės ir rūkytų seliavų.

Atostogų maršrutus papildykite Aukštaitijos muziejų renginiais, parodomis, spektakliais, poezijos skaitymais.

Šių metų „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ renginiuose Aukštaitijoje siekiama įvardyti ir aktualizuoti upių, upelių, ežerų, tvenkinių kultūrinę atmintį.

Visi birželio 13–23 d. projekto Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ renginiai Aukštaitijoje nemokami. 

Birželio 13 d. (ketvirtadienis)

A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus (A.Vienuolio g. 2, Anykščiai, tel. 8 612 81067)

16 val. Antaninės prie Šventosios.

Tradicinis renginys, pagerbiant varduvininkus anykštėnus A.Baranauską ir A.Žukauską-Vienuolį bei bendruomenės sambūris Šventosios pakrantėje. Programoje: tradicinių Antaninių instrumentų kūrybos ir muzikavimo dirbtuvės šeimoms, varduvininkų pagerbimo ceremonija, šieno skulptūrų pristatymas, etnokultūros ir poezijos programa Rašytojų kalnelyje.

Renginys nemokamas.

Birželio 22 d. (šeštadienis)

Pasvalio krašto muziejaus Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialinis muziejus (Žalgirio g. 42, Krinčinas, Pasvalio r.,  tel. 8 451 34 096)

12 val. Poezijos šventė „Krinčino verdenės“.

Nacionalinis, kultūrinis poezijos renginys vyksta šalia Iešmens upelio Krinčino miestelyje, kurio pavadinimo kilmės versija siejama su versme, šaltiniu. 25-ąjį kartą organizuojamame renginyje dalyvaus kaimyninių rajonų, Pasvalio „Užuoveja“ literatų klubai. Tema – „Vietovardžiai“. Bus skaitomi kraštiečių Matuzevičių, Mykolo Karčiausko, Pauliaus Drevinio ir kitų poetų eilėraščiai.

Renginys nemokamas.

Birželio 23 d. (sekmadienis)

Molėtų krašto muziejaus padalinys Ežerų žvejybos muziejus (Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r.,  tel. 8 698 33018)

12 val. Ežerų šventė.

Ežerų šventę simboliškai atidarys renginio vedėjas – mitologinis ežerų personažas Ežerinis (Algirdas Breidokas). Su palinkėjimais, dainomis, patarlėmis, mįslėmis ir anekdotais apie ežerus ir žvejybą lankytojai galės ragauti šventinės žuvienės, domėtis amatininkų gaminiais, pamėginti lipdyti iš molio, dalyvauti unikaliose varžytuvėse. Veiks abi Ežerų žvejybos muziejaus rūkyklos, kuriose bus rūkomos seliavos.

Renginys nemokamas.

Birželio 23 d. (sekmadienis)

A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Jono Biliūno sodyba (K.Trajecko g. 5, Niūronių k., Anykščių r., tel. 8 612 81067)

19 val. Joninės su vandens ritualais.

Programoje: Solo teatro spektaklis „Jis ir ji“ pagal rašytojo J.Biliūno ir jo žmonos Julijos Janulaitytės-Biliūnienės laiškus ir kūrybą, etnokultūrinės Joninių apeigos su vandens ritualais.

Renginys nemokamas.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.