Po savaitės darbų atgaivą kauniečiams teiks koncertas „Užburiantis fortepijono skambesys“

Ugningu ir precizišku dirigavimu klausytojus visame pasaulyje stebinanti geriausia dirigente pripažinta Mirga Gražinytė-Tyla – ne vienintelė šeimoje garsi muzikė. Garsių koncertų salių durys įvairiose šalyse veriasi ir jos sesei pianistei Onutei Gražinytei. Tačiau daugybę pasirodymų užsienyje surengianti pianistė visada džiaugiasi atsiradusia galimybe muzika dalintis su gimtosios šalies klausytojais.

Pianistė O.Gražinytė koncertuos su V.Kaliūno diriguojamu Kauno miesto simfoniniu orkestru.<br>Eltos nuotr.
Pianistė O.Gražinytė koncertuos su V.Kaliūno diriguojamu Kauno miesto simfoniniu orkestru.<br>Eltos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Birutė Mačienė (ELTA)

Oct 18, 2019, 4:22 PM

Todėl penktadienio vakarą ji kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Vilmanto Kaliūno, Kauno valstybinės filharmonijos scenoje atliks Ferenco Liszto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 Es-dur. Koncerte „Užburiantis fortepijono skambesys“ taip pat bus atliekami kompozitoriaus Felixo Mendelssohno opusai.

Gimusi muzikų šeimoje, Onutė, padedama mamos pianistės Sigutės Gražinienės, skambinti fortepijonu pradėjo būdama vos penkerių metų. Baigusi Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, 2015 metais ji išvyko studijuoti į Hanoverio muzikos, teatro ir medijos akademiją. Čia O.Gražinytė groja trio ansamblyje su dviem dainininkėmis, taip pat dažnai koncertuoja su smuikininke Ioana Cristina Goicea.

Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas priminė, kad O.Gražinytė yra dešimties nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Talentingoji pianistė solo rečitalius grojo Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje, Danijoje ir kitur. Ji koncertavo su Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos, Kauno miesto ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, Alikantės filharmonijos jaunimo, Zalcburgo „Mozarteumo“ bei Liono nacionaliniu orkestrais. 2016 metų rugsėjį Onutė pirmąkart pasirodė Klaipėdos koncertų salėje kaip solistė su Klaipėdos kameriniu orkestru. Šiai programai dirigavo jos sesuo M.Gražinytė-Tyla.

Pernai Bukstehudės vasaros festivalyje (netoli Hamburgo) pianistei O.Gražinytei įteiktas garsaus kinų muziko Haiou Zhango prizas. Jis jai atvėrė duris į daugiau nei dešimtį koncertų salių, suteikė galimybę solo rečitaliams Vokietijoje, Italijoje, Kinijoje. Taip pat – ir ir pasirodymams su festivalio orkestru bei Sankt Peterburgo filharmonijos kameriniu orkestru.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.