Rengiamas muzikos žygis į Seimą: M. K. Čiurlionis padės ginti miškus

LR Seime lapkričio 28 dieną, ketvirtadienį, 13 val. mylintys miškus muzikantai rengia koncertą Lietuvos parlamentarams. Vienam kūriniui susibūręs orkestras Seimo II rūmų fojė atliks M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“.

 Miškas buvo M.K.Čiurlionio įkvėpimo šaltinis.
 Miškas buvo M.K.Čiurlionio įkvėpimo šaltinis.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 26, 2019, 8:43 AM, atnaujinta Nov 27, 2019, 10:44 PM

Šia akcija muzikos pasaulio visuomenė siekia atkreipti Lietuvos įstatymų leidėjų ir vykdomosios valdžios dėmesį į tai, kad Lietuvos miškai yra intensyviai kertami saugomose teritorijose, draustiniuose, kur valstybė įsipareigojo ginti ir išsaugoti ekosistemas.

Deja, vieni įstatymai reikalauja saugoti, o kiti leidžia kirti. Tokia situacija teisinėje valstybėje yra negalima, todėl kultūros žmonės kviečia kuo greičiau imtis veiksmų, sustiprinti apsaugą svarbiausiose Lietuvos giriose.

Orkestre gros žinomi Lietuvos atlikėjai, pažįstami iš svarbiausių koncertų salių. Specialiai į koncertą už Lietuvos miškus atvyksta muzikantai ir iš užsienio: alto virtuozė Jonė Kaliūnaitė atskrenda iš Frankfurto, žymus smuikininkas, pedagogas Martynas Švėgžda von Bekker – iš Hamburgo. Orkestrui diriguos Vytautas Lukočius.

Kultūros visuomenės vardu į politikus kreipsis Martynas Švėgžda von Bekkeris. Kompozitoriaus vaikaitis Rokas Zubovas trumpai papasakos apie mišką M.K.Čiurlionio kūryboje, perskaitys jo laiško ištrauką apie vieną įspūdingiausių kūrinių – simfoninę poemą apie Lietuvos mišką.

Miškai – mūsų tautos tapatybės pamatas, menininkų įkvėpimo, gyventojų sveikatos šaltinis. Tačiau dabartiniai mūsų įstatymai ir valdžios potvarkiai leidžia naikinti šį Lietuvos turtą.

Akcija-koncertas vyks pasaulinio streiko „Už ateitį“ savaitę, kai visame pasaulyje ir Lietuvoje žmonės eis į gatves reikalauti iš savo politinių lyderių pokyčių, kurie padėtų išsaugoti gamtą ir stabilų klimatą Žemėje. Miškai ir klimato kaita yra neatsiejamai susiję: sengirių kirtimas yra kintančio klimato ir skurstančios bioįvairovės priežastis ir padarinys.

Junkitės, nes (ne)saugojamose Lietuvos teritorijose miškai kertami dieną ir naktį. Išsaugokime girias mūsų vaikams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.