Kauno miesto simfoninis orkestras pristato renginių įvairumu išsiskiriantį repertuarą

Pirmąjį 15-ojo koncertų sezono pusmetį Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, užbaigė įspūdingais laimėjimais.

Kauno miesto simfoninis orkestras šiemet švęs 15-ąjį gimtadienį.
Kauno miesto simfoninis orkestras šiemet švęs 15-ąjį gimtadienį.
Kauno miesto simfoninis orkestras šiemet švęs 15-ąjį gimtadienį.
Kauno miesto simfoninis orkestras šiemet švęs 15-ąjį gimtadienį.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 10, 2020, 5:38 PM, atnaujinta Feb 7, 2020, 12:53 PM

Tarptautinius leidybinius projektus įgyvendinantis orkestras jau trečią kartą buvo nominuotas prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams. Kartu su visame pasaulyje žinomu amerikiečių tenoru Stephenu Costello Kaune įrašyta kompaktinė plokštelė „A Te, o Cara“ pretenduoja tapti geriausiu klasikiniu soliniu albumu.

Praėjusių metų pabaigoje taip pat buvo paskelbti ir Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų nominantai. Vokalo kategorijos sąraše įrašytas Kauno miesto simfoninio orkestro bei užburiančio soprano Veronikos Džiojevos darbas – kompaktinė plokštelė „Ritorna Vincitor!“. „Grammy“ apdovanojimų ceremonija vyks sausio 26 d. Los Andžele, o Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatai bus skelbiami sausio 21 dieną.

Pasitikdamas antrąjį pavasario koncertų sezoną orkestras žada ir toliau džiuginti klausytojus jiems pristatydamas renginių įvairumu išsiskirianti repertuarą.

Jau sausio 17 d. orkestras pakvies melomanus į pasaulinio garso smuikininko Pavelo Bermano jubiliejinį koncertą.

„Tai žmogus, davęs didžiulį postūmį tuometiniam Kauno kameriniam orkestrui ir visam Kauno muzikiniam pasauliui. Kiekvienas orkestro koncertas – šiltas susitikimas su senu bičiuliu“, – sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas A.Treikauskas.

Taip jis apibūdino orkestro ir smuikininko koncerto laukimo nuotaiką. Būtent Kaune surengdamas koncertą muzikas paminės savo jubiliejų. Sausio 13-ąją dieną solistas švęs 50-ąjį gimtadienį. Šventiniame koncerte orkestrui diriguos klasikinės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamas dirigentas Vilmantas Kaliūnas.

Į Kauną atvyksta visame pasaulyje solinius rečitalius bei koncertus su geriausiais simfoniniais orkestrais rengiantis pianistas Nikolajus Tokarevas. Kritikų apibūdinamas kaip fenomenaliu talentu apdovanotas savo kartos solistas, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Markaus Huberto, sausio 24 d. atliks išskirtinio meistriškumo reikalaujantį Sergejaus Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Koncerte taip pat skambės čekų romantiko Antonino Dvorako monumentali paskutinė, Devintojo, simfonija, dar vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“.

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas V.Kaliūno, visus kviečia pasinerti į kino filmų pasaulį. Kartu jie atliks populiariausių kino filmų muziką. Koncerte skambės garso takeliai iš tokių kino filmų kaip „Titanikas“, „Robinas Hudas“, „Žmogus voras“, „King Kongas“, „Neįmanoma misija“, „Jūros periodo parkas“, „Nuostabusis septynetas“, „Šokis su vilkais“, „Kažkur laike“, „Ateivis“ bei kitų.

Šių visiems puikiai žinomų filmų garso takeliai žavi viso pasaulio kino ir muzikos gerbėjus. Klausydamasi puikiai atpažįstamų melodijų publika turės galimybę pasimėgauti prie atliekamos muzikos pritaikytomis vizualizacijomis. Muzikos bei vaizdų sintezę vainikuos trumpi, pikantiški bei išskirtiniai, galbūt kažkam dar negirdėti pasakojimai apie kiekvieną filmą bei jo garso takelį.

Orkestras taip pat nepamiršta ir savo mažųjų klasytojų. Specialiai jiems muzikos kalba papasakos Nykštuko Nosio istoriją. Tai stebuklingas pasakojimas apie tai, kaip meilė ir draugystė gali nugalėti visus sunkumus, kurią parašė įstabių pasakų autorius, vokiečių rašytojas Vilhelmas Haufas. Kauno miesto simfoninis orkestras muzikinę pasaką visai šeimai atliks diriguojamas V.Kaliūno. O aktorius Paulius Markevičius atskleis visas istorijos detales.

Vasario 7 d. orkestras švęs 15-ąjį gimtadienį. Prisimindamas orkestro kūrimosi pradžią, kolektyvo vadovas A.Treikauskas sakė: „Pradėjus vadovauti tuo metu dar Kauno kameriniam orkestrui, turėjau vieną tikslą – sukurti visos sudėties simfoninį orkestrą, kuriuo galėtų džiaugtis miestas ir patys kauniečiai. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi orkestro veikla. Žinau, kad kauniečiai mus myli, tad stengsimės savo muzika jiems ir ateityje suteikti nemažai gražių emocijų.

Atsigręžus į pačią pradžią smagu kalbėti apie nuveiktus darbus, kurie padėjo iš mažo kolektyvo (kamerinio orkestro) išaugti iki Kauno miesto simfoninio orkestro, kuris šiandien žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Savo veikla orkestras stengiasi džiuginti kauniečius bei garsinti miestą visame pasaulyje.“

Šventinį koncertą kartu su talentinguoju pianistu Robertu Lozinskiu bei sopranu Karina Flores orkestras, diriguojamas vyr. dirigento Konstantino Orbeliano, dovanos visiems savo gerbėjams ir nekantriai laukia susitikimo.

Kaune solinį koncertą su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos operos solistų Tadas Girininkas. Koncerto dirigentas – „Metropolitan Opera“ muzikos administracijos direktorius, režisierius, prodiuseris, vokalo mokytojas bei dirigentas Johnas Fisheris.

Orkestras taip pat dalyvaus XXIII kompozitorių Edvardo Griego ir Mikalojaus Konstantino Čiurliono muzikos festivalyje. Su pianistu Karliu Bukovskiu, diriguojant K.Orbelianui, jie atliks S.Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui bei Piotro Čaikovskio Penktąją simfoniją.

Kaip ir kasmet, muzikos gerbėjai kviečiami į jau tradicinį orkestro ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių laureatų koncertą. Šis projektas – išskirtinė galimybė jauniesiems muzikams groti ne tik su savo bendraamžiais, bei ir pirmą kartą su profesionaliais orkestro muzikantais. Orkestrui bei solistams diriguos V.Kaliūnas.

Kovo 27-ąją orkestras gros su muzikais iš kaimyninės Lenkijos. Pirmą kartą Kaune lankysis smuikininkas Marianas Sobula bei dirigentas Janas Miloszas Zarzyckis. O balandžio 3 d., diriguojamas vyr. dirigento K.Orbeliano, kartu su užburiančiu sopranu Lianna Haroutounian atliks gražiasias arijos iš operų bei uvertiūras.

30-ojo „Kaunas Jazz“ festivalio proga Kauną aplankys ir festivalio publiką sveikins populiariausias pasaulyje džiazo vokalistas Gregory Porteris. Ryškiausius savo repertuaro kūrinius jis atliks su savo grupe ir Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu V.Kaliūno.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.