Klaipėdos koncertų salės renginių gidas: liepos 20–30 d.

Vasariškas festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ atgaivins melomanų sielas klasikinės muzikos programų gausa bei įvairove.

Festivalio uždarymo koncerte su M.Barkausko (dešinėje) diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos operos solistai A.Pilibavičiūtė ir L.Mikalauskas.
Festivalio uždarymo koncerte su M.Barkausko (dešinėje) diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos operos solistai A.Pilibavičiūtė ir L.Mikalauskas.
Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras kvies į kelionę po „Trimito miestą“.
Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras kvies į kelionę po „Trimito miestą“.
Programą „Ten toli, iki vidurnakčio“ diriguos K.Variakojis, saksofonu gros A.Kazlauskas.
Programą „Ten toli, iki vidurnakčio“ diriguos K.Variakojis, saksofonu gros A.Kazlauskas.
G.Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir pianistas L.Geniušas (dešinėje) iškels simfoninės muzikos puotą.
G.Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir pianistas L.Geniušas (dešinėje) iškels simfoninės muzikos puotą.
Klaipėdos brass kvintetas.<br> V.Petriko nuotr.
Klaipėdos brass kvintetas.<br> V.Petriko nuotr.
Violončelininkas M.Bačkus (viduryje), smuikininkas V.Čepinskis ir pianistas M.Bazaras atliks trijų kompozitorių, kurių pavardės prasideda raide B, programą „Bach–Beethoven–Bartulis“.
Violončelininkas M.Bačkus (viduryje), smuikininkas V.Čepinskis ir pianistas M.Bazaras atliks trijų kompozitorių, kurių pavardės prasideda raide B, programą „Bach–Beethoven–Bartulis“.
Programą „Arbata dviem“ parengė seserų I. ir M.Dūdaičių duetas D&amp;D.
Programą „Arbata dviem“ parengė seserų I. ir M.Dūdaičių duetas D&amp;D.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Jul 17, 2020, 4:15 PM

Klausytojų širdis hipnotizuos muzikos garsų magija, laiko patikrinti klasikos šedevrai bei muzikinės avantiūros, romantiškos melodijos.

Taip pat nuskambės ir jauki bei rafinuota „Vasaros koncertų ciklo“ programa bei be kai kurių savo pagrindinių atributų Jūros šventė, kurioje skambės miestui dovanojama pučiamųjų instrumentų muzika!

„Ten toli, iki vidurnakčio“

Įbridęs į vasarą festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ džiugins melomanus ir liepos 21 d. 18 val. 30 min. kvies apsilankyti Šv.Kristoforo kamerinio orkestro koncerte.

Profesionalų ir melomanų vertinamas kolektyvas yra laukiamas ne tik prestižinėse Lietuvos ir užsienio šalių koncertų salėse, bet ir populiarios muzikos ar džiazo scenose ar net smėlio karjeruose.

Daug malonių netikėtumų klausytojų ausims suteiksianti orkestro programa „Ten toli, iki vidurnakčio“ pavadinta pagal iškilaus lietuvių kūrėjo Broniaus Kutavičiaus kompoziciją. Retai atlikėjų sudėčiai – 5 saksofonams ir styginiams – parašytas opusas atskleidžia autoriaus susidomėjimą Indijos muzikine kultūra. 

Šį išskirtine garsų magija pasižymintį kūrinį kartu su orkestru atliks entuziastingo klasikinio saksofono atlikėjo ir pedagogo Arvydo Kazlausko vadovaujamas saksofonų kvintetas „Atomos“ iš Rygos.

Programą „Ten toli, iki vidurnakčio“ diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis. Jis yra vienas iš šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ įkūrėjų ir vadovų. 

„Trimito miestas“

„Mes norim gyventi kaip norim!

Mes norime groti kaip norim!

Mes norim – kaip norim!

Mes norim – kaip norim!“

Norite paspausti ranką visada rimtam Eismo reguliuotojui, o gal išgirsti bankininkų iš Tūbų klubo paslaptis ar prisijungti prie...miesto mušeikų – saksofonų gaujos?

Tuomet jums – valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ įspūdžių kupina kelionė po „Trimito miestą“!

Kviesime susipažinsite su pučiamųjų orkestro instrumentais, jų žmogiškaisiais „charakteriais“, sužinosite, už ką būna atsakingas dirigentas, kiti orkestro nariai. Vyresnieji klausytojai pastebės švelniai ironišką paralelę su valstybei ir visuomenei būdingomis aktualijomis.

„Trimito mieste“ kiekviena orkestro instrumentų grupė metaforiškai atspindės mūsų visuomenę. Dirigentas taps eismo reguliuotoju, klarnetai bus eiliniais miestelėnais, saksofonų grupė atstovaus miesto mušeikoms, o tūbos gins turtuolių interesus.

Svarbiausias kelionėje keliamas klausimas: ar gali labai skirtingi žmonės darniai sugyventi vardan bendro tikslo – muzikos ir harmonijos?

Liepos 22 d. 18 val. 30 min. – muzikinė edukacinė pasaka visai šeimai „Trimito miestas“. 

„Simfoninės muzikos puota“

Lietuvos melomanų laukia neeilinis įvykis. Vienas mėgstamiausių pianistų, muzikos kritikų vertinamas už gebėjimą vienyti „blizgesį ir brandą“ (anot „The Guardian“), garsios muzikų giminės narys Lukas Geniušas koncertuos šiųmečiame festivalyje. 

Liepos 23 d. 18 val. 30 min. kviečiame į „Simfoninės muzikos puotą“. Joje sutiksite ne tik fortepijono virtuozą, bet ir Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą, jo meno vadovą ir vyriausiąjį dirigentą Gintarą Rinkevičių. 

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas savo įkūrėjo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato G.Rinkevičiaus, neseniai paminėjo 30-ąsias veiklos metines. Milijoną veiklų suderinantis, vietoje nenustygstantis orkestro vadovas puikiai atspindi ir paties orkestro veidą: pilnas jaunatviškų idėjų, neriantis į įvairias muzikines avantiūras, neapsiribojantis klasikiniu repertuaru. 

Dviejų dalių koncerte – du įspūdingi muzikos kūriniai. Sergejaus Rachmaninovo Trečiasis koncertas fortepijonui ir orkestrui – vienas didžiausių ir sudėtingiausių kompozitoriaus kūrinių.

Antrojoje koncerto dalyje LVSO atliks Dmitrijaus Šostakovičiaus Ketvirtąją simfoniją. Ši simfonija tapo savotišku kompozitoriaus pasipriešinimo sovietinei valdžiai įrankiu. 

Norime publiką paraginti – nedelskite įsigyti bilietą, jie jau baigiami išparduoti!

„Skambanti Dangė“ 

Nepaisant dar visiškai „neišsikvėpusios“ koronaviruso pandemijos, Klaipėda nusprendė nelaužyti ilgamečių tradicijų bei šiemet vėl pakviesti visą Lietuvą į Jūros šventę liepos 24–26 dienomis.

Klaipėdos koncertų salės kolektyvas taip pat įsilies į šventės sūkurį. Liepos 25 d. 16 val. Dangės upės atkarpą nuo Biržos iki Pilies tiltų užlies pučiamųjų instrumentų muzika.

Didžiausios vasaros fiestos, Jūros šventės, metu Klaipėdos brass kvintetas, vadovaujamas Sigito Petrulio, dovanos koncertą visiems jūrinės valstybės piliečiams.

Kolektyvas atliks Rimanto Giedraitčio, Franzo Leharo, Henry Mancini, Guy Rodenhof, Tauro Adomavičiaus ir kitų kompozitorių kūrinius. Koncertas nemokamas!

3B arba „Bach–Beethoven–Bartulis“

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje randame daug garsių kompozitorių, kurių pavardės prasideda raide B. Su trijų didžiųjų kūrėjų muzika susitiksime Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Bach–Beethoven–Bartulis“. Ji skambės liepos 25 d. 18 val. Klaipėdos koncertų salėje. 

Trijų didžiųjų kūrėjų tris stambius koncertinio žanro opusus kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, šioje programoje susijungsiančiu su Šiaulių kameriniu orkestru, atliks trys solistai: klaipėdiečių kolektyvo meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė), šiauliečių orkestro lyderis Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir Motiejus Bazaras (fortepijonas).

Programos pradžioje išgirsime Johanno Sebastiano Bacho Koncertą dviem smuikams ir orkestrui d-moll, kuriame solo grieš V.Čepinskis ir M.Bačkus, violončelei pritaikęs antrojo smuiko partiją.

Suskambės ir Vidmato Bartulio Koncerto dviem smuikams ir simfoniniam orkestrui versija, kurią pats autorius padarė dviem smuikams, fortepijonui ir styginių orkestrui, o M.Bačkus smuiko partiją pritaikė violončelei.

Intriguoja ir tai, kad Ludwigo van Beethoveno Trigubas koncertas smuikui, violončelei ir fortepijonui bus atliekamas ne su simfoniniu orkestru, bet išgirsime jo versiją su styginių orkestru ir timpanais, kurią sukūrė V.Čepinskis.

„Romantiškos muzikos galia“ – jubiliejinio festivalio pabaigos koncertui

Netikėtai vasarišku festivaliu tapusį „Klaipėdos muzikos pavasarį“ uždarysime dainuodami! Tuo pasirūpins Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro programa „Romantiškos muzikos galia“.

Su Modesto Pitrėno vadovaujamu ir šįkart Modesto Barkausko diriguojamu kolektyvu koncertuos operos solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) ir Liudas Mikalauskas (bosas).

Spalvingos muzikos programoje skambės įvairių epochų autorių muzika – nuo Wolfgango Amadeuso Mozarto iki Giedriaus Kuprevičiaus. Visa tai Klaipėdos koncertų salėje pamatysite ir išgirsite liepos 26 d. 18 val.

Be įvairių koncertinių programų, solistę A.Pilibavičiūtę dažnai galime matyti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Ji pernai buvo įvertinta LNOBT metų solistės apdovanojimu, o jos scenos partneris šioje programoje L.Mikalauskas šį garbingą įvertinimą pelnė šiemet.

L.Mikalauską Klaipėdos publika pažįsta puikiai. Vienas garsiausių lietuvių bosų savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu nuolat pelno dideles klausytojų simpatijas tiek svarbiausiose šalies ir užsienio scenose, tiek nedideliuose miesteliuose. Jis jau yra tapęs net 12 tarptautinių dainininkų konkursų Didžiojo prizo ir I vietos laureatu. 

Dirigentas M.Barkauskas Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje laimėjo Bronzinę batutą ir piniginę premiją, o 2016 metais buvo pripažintas geriausiu jaunuoju menininku ir apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

M.Barkauskas ne tik rengia programas su savo vadovaujamu Šv.Kristoforo kameriniu orkestru, bet ir diriguoja spektakliams LNOBT, koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Koncerto „Romantiškos muzikos galia“ pradžioje pasinersime į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ pasaulį, svajosime aplankyti Vilnių su pagrindine Balio Dvariono operos „Dalia“ veikėja ir garbinsime meilę kartu su G.Kuprevičiaus operos „Karaliene Bona“ personažais.

Antrojoje koncerto dalyje publikai atsivers romantiški W.A.Mozarto, Charles‘o Gounodo, Gaetano Donizetti ir George‘o Gershwino operų puslapiai.

„Sakralinės muzikos aidai po Šv.Onos bažnyčios skliautais“

Liepos 19–26 d. vyks Akmenės – 2020 metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės – kulminaciniai renginiai „Visi keliai veda į Akmenę“.

Vieną paskutiniųjų programų „Sakralinės muzikos aidai po Šv.Onos bažnyčios skliautais“ liepos 26 d. 12 val. 30 min. pristatys ir Klaipėdos brass kvintetas.

Kolektyvas atliks Paulo Dukaso, Liamo  Hendersono, Tauro Adomavičiaus, F.Leharo, Jukkos Viitasaari, Georgo Friedricho Händelio ir kitų kompozitorių kūrinius.

„Arbata dviem“

Pasibaigus 45-ajam festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris“, seserų Ievos ir Marijos Dūdaičių duetas D&D kvies publiką vėl pasinerti į Vasaros renginių ciklą.

Intriguojančių įvykių kupiną programą „Arbata dviem“ išgirsime liepos 30 d. 19 val. 30 min. parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės. Joje bus prancūzų ir amerikiečių kompozitorių muzika, kuri yra itin artima atlikėjoms. Programa nustebins netikėtais siužeto vingiais, scenografiniais niuansais ir, žinoma, užkrės džiugia nuotaika. 

 Didžiausiose koncertų salėse laukiamas aktyviai koncertuojantis duetas – dainininkė M.Dūdaitė ir pianistė I.Dūdaitė – jau yra susikrovęs solidų kūrybinį kapitalą tarptautiniuose konkursuose, prestižiniuose festivaliuose ir kitur.

Kūrybingosios Ieva ir Marija kiekvieną kūrinį priverčia sužibėti visu grožiu,  ar tai būtų Georges'o Bizet „Habanera“ iš operos „Karmen“, ar Leonardo Coheno „Hallelujah“.

 „Koncerte bus daug šou elementų, primadoniško rafinuotumo, džiazo siautulio, nuoširdumo, šilumos, netikėtumų, ramybės, jaukumo ir tikros seserų dvasios“, – žadėjo žavingasis Dūdaičių duetas.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.