Jaunojo kompozitoriaus operos atsiradimą lėmė M. K. Čiurlionio stipendija–paskata

Kompozitorius ir atlikėjas Matvydas Leonas Pranulis ruošia savo pirmos operos „S’anatomia“ pastatymą. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją studijuojantis jaunasis kūrėjas šį ypatingą kūrybinį sumanymą realizuoja kaip M. K. Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigtos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio stipendijos-paskatos laureatas.

M.L.Pranulis yra ir kompozitorius, ir atlikėjas.
M.L.Pranulis yra ir kompozitorius, ir atlikėjas.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
 Operos „S’anatomia“ repeticija.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Nov 20, 2020, 1:10 PM

LMTA Balkono teatre gimstantis veikalas pasibaigus karantinui bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre“ komanda. 

M.L.Pranulis yra pirmasis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas, tapęs M.K.Čiurlionio draugijos ir Vasario 16-osios fondo įsteigtos M.K.Čiurlionio stipendijos-paskatos jauniesiems kūrėjams laureatu. Stipendija buvo pirmą kartą teikiama šių metų vasario 17-ąją, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną LMTA Didžiojoje salėje.

Stipendijos iniciatorė – M.K.Čiurlionio draugija, steigėjas – Vasario 16-osios fondas. Stipendijos dysis – 5000 eurų. 

Šiuo metu III kurse LMTA skaitmeninių technologijų specializaciją studijuojantis M.L.Pranulis M.K.Čiurlionio stipendiją-paskatą pelnė 12-os dalių etnokosmologiniam garsiniam veiksmui „S’Anatomia / Ženklai“ įgyvendinti.

„M.K.Čiurlionio stipendija man buvo labai didelis paskatinimas imtis vieno iš didžiausių darbų savo gyvenime. Gavęs paramą, karantino laikotarpiu galėjau susikaupti darbui ir kūrybinio sumanymo plėtotei.

Šiandien jau įpusėjo mano garsinio veiksmo „S’Anatomia“ darbai – kūrinys pradeda įgauti fizinį pavidalą. Praėjus karantinui jis bus pristatytas Kauno kameriniame teatre bendradarbiaujant su „Kosmos Theatre“ komanda“, – džiaugėsi jaunasis kūrėjas.

Projektą prodiusuoja „Kosmos Theatre“ bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Iki antrojo karantino įvedimo LMTA Balkono teatre jau prasidėjo kūrybinės komandos susitikimai ir repeticijos, jos tęsiamos ir dabar, laikantis visų saugumo reikalavimų. Pastatymą Kauno kamerinio teatro scenoje ketinama pristatyti vos tik karantinui pasibaigus. 

M.L.Pranulis yra ir kompozitorius, ir atlikėjas. Su savo suburtu ansambliu „Brave Noises“ jis 2015 metais laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkursą ir geriausio instrumentininko prizą. 2017 metais Klaipėdos džiazo festivalyje su grupe „Allergy+“ M.L.Pranulis tapo konkurso „Jazz talentai“ nugalėtoju.

Jaunasis kūrėjas taip pat rašo garso takelius kinui, kuria muziką teatro spektakliams, šiais metais išleido savo naujausią, trečiąjį albumą „Liar who fell in love with truth“. „S’Anatomia“ yra dižiausias M.L.Pranulio ligšiolinis darbas. 

M.K.Čiurlionio stipendija-paskata yra kasmetinė. Pagal jos nuostatas, kasmet skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams.

Pirmaisiais metais stipendija-paskata LMTA buvo skiriama Kompozicijos katedros studentams. Greta M.L.Pranulio kūrybinių projektų paraiškas pateikė dar trys studentai. 2021 metais ketinama skelbti konkursą kitų LMTA katedrų studentams. 

Pasak M.K.Čiurlionio draugijos pirmininko Sauliaus Valiaus, tikimasi, kad stipendijos paskatins susimąstyti ir apie artėjantį M.K.Čiurlionio 150 metų jubiliejų, kurį švęsime 2025-aisiais, prisidės prie solidžios šventinės programos kūrimo, kurią sudarys ir su stipendijos parama atsiradę nauji kūriniai. 
 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.