Aukščiausias „Fono Forum“ įvertinimas – Lietuvoje įrašytai Arvo Pärto muzikai

Aukščiausias žymiojo vokiečių muzikos žurnalo „Fono Forum“ įvertinimas – 5 žvaigždutės – skirtas pianistės Onutės Gražinytės, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) ir dirigento Modesto Pitrėno įrašytai Arvo Pärto kūrinių kompaktinei plokštelei „Lamentate“.

 (Iš kairės) M.Pitrėnas, V.Keras, A.Kerienė ir O.Gražinytė įrašų metu.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 (Iš kairės) M.Pitrėnas, V.Keras, A.Kerienė ir O.Gražinytė įrašų metu.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 O.Gražinytė.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 O.Gražinytė.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 (Iš kairės) M.Pitrėnas, V. ir A.Kerai įrašų metu.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 (Iš kairės) M.Pitrėnas, V. ir A.Kerai įrašų metu.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 M.Pitrėnas ir LNSO įrašų metu.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 M.Pitrėnas ir LNSO įrašų metu.<br> T.Kazakevičiaus nuotr.
 Albumo viršelis.
 Albumo viršelis.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Jan 19, 2021, 1:15 PM, atnaujinta Jan 19, 2021, 2:16 PM

Džiugu, kad ši Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei Vilniaus plokštelių studijos įrašyta Arvo Pärto muzikos kompaktinė plokštelė nesenai pateko ir į garsiausio klasikinės muzikos žurnalo „Gramophone“ akiratį.

„Neįmanoma nusipirkti tokio nekalto grožio, bet įmanoma ir privaloma nusipirkti šią kompaktinę plokštelę“, – taip bendrą talentingos pianistės Onutės Gražinytės, įraše dalyvavusio violončelininko Edwardo Kingo, LNSO, diriguojamo maestro Modesto Pitrėno, garso režisierių Aleksandros ir Viliaus Kerų darbą įvertino įtakingas leidinys.

Plokštelę praeitais metais išleido vokiečių leidybos kompanija „Accentus Music“. Jos pasiklausyti galima čia: 

Vokiškose plokštelės recenzijose, kaip ir dera, daugiausia dėmesio skiriama įrašytajai Arvo Pärto muzikai. O aukštai vertinama įrašo kokybė – tai jau ir garso režisierių, ir muzikos atlikėjų nuopelnas. Iš pastarųjų daugiausia dėmesio sulaukia talentingoji lietuvių pianistė Onutė Gražinytė.

Priminsime, kad nuo savo sesers dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos neatsiliekanti ir vis ryškiau koncertų scenose žibanti, vis daugiau įtakingų kritikų įvertinimų ir profesionalų atsiliepimų sulaukianti Onutė Gražinytė yra nuolatos kviečiama koncertuoti ir pasirodyti festivaliuose, tarp kurių – „NEXT generation IV“ (Šveicarija), „In corpore“ (Estija), „Music Fest Perugia“ (Italija), „Palac w Rybnej“ (Lenkija), Lietuvos vardo tūkstantmečio koncertas ir kt.

O.Gražinytė yra daugelio tarptautinių konkursų aukščiausių apdovanojimų laureatė: jaunųjų atlikėjų Glubčycėse, Lenkijoje, Balio Dvariono pianistų ir stygininkų Vilniuje, Rosario Marciano Vienoje, Austrijoje, Peterio Toperczero Slovakijoje ir kt.

2018 m. jai buvo įteikta žymaus kinų pianisto Haiou Zhango premija, atvėrusi galimybę pasirodyti daugiau kaip dešimtyje Vokietijos, Italijos, Kinijos koncertų salių, surengti debiutinį koncertą Bukstehudės vasaros festivalyje, muzikuoti su Bukstehudės festivalio ir Sankt Peterburgo filharmonijos kameriniu orkestrais.

„Fono Forum“ įvertinimą rasite čia: FONO FORUM: Onute Grazinyte | Arvo Pärt: Lamentate

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.