Užgavėnių parodoje – ir Lašininis su Kanapiniu, ir „Švietimo ministrė, kuri mėgdavo bučiuotis“

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia miestiečius į senamiesčio Meno kiemą pasidžiaugti tautodailininko Stanislovo Meškausko Užgavėnių kaukių paroda. Dvidešimt penkios išraiškingos, nuotaikingos, iš medžio drožinėtos kaukės puikuojasi Keramikos dirbtuvių vitrinoje (Daržų g. 10).

 Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Užgavėnių kaukės.<br> Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Užgavėnių kaukės.<br> Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
 Klaipėdos etnokultūros centro archyvo nuotr. 
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2021-01-21 17:37

Parodoje galima pamatyti ryškiausių Užgavėnių personažų kaukes – Lašininį, Kanapinį, velnius, raganas, ubagus, giltinę. Meistras mėgsta išdrožti ir šių dienų aktualijas atliepiančius personažus – ekspozicijoje puikuojasi „Mis Juknaičiai“, „Švietimo ministrė, kuri mėgdavo bučiuotis“, 2021 m. simbolis – jautis ir kiti ne mažiau įdomūs personažai.

Tautodailininkas Stanislovas Meškauskas gyvena ir kuria Juknaičiuose (Šilutės r.). Nuo vaikystės medžio darbų mokėsi iš tėvelio staliaus, o Užgavėnių kaukes pradėjo drožti būdamas 14 metų. Be kaukių, meistras gamina ir kitus medinius dirbinius: tekina žvakides, dubenis, drožia šaukštus, samčius, geldas, geldeles ir kt.

Užgavėnių kaukių paroda Klaipėdos etnokultūros centro dirbtuvių vitrinoje veiks iki 2021 m. vasario 28 d.

Pasilikusiems namuose – virtuali paroda

Dar viena Užgavėnių atrakcija – akcija „Menu Morę...‘‘

Dalyvavote Klaipėdos miesto Užgavėnių šventėje praėjusiais metais, o gal prieš kelis dešimtmečius? Nusifotografavote prie Morės vieni ar apsupti linksmo persirengėlių būrio? Morė nuotraukoje dar sveika, o gal jau liepsnoja? Puiku!

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia dalyvauti virtualioje parodoje „Menu Morę...“ ir atsiųsti savo užfiksuotą uostamiesčio Užgavėnių šventės akimirką, kurioje matoma Morė – Klaipėdos miesto Užgavėnių šventėje dalyvavusi ir joje sudegusi pamėklė. Nuotraukas, nurodydami savo vardą, pavardę ir šventės metus, prašome siųsti iki vasario 8 d. el. paštu akcija.menumore@gmail.com.

Atkreipiame dėmesį, jog siųsdamas nuotrauką akcijos dalyvis sutinka su jos publikavimu socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvėje. Jei siunčiamoje nuotraukoje matoma daugiau asmenų, akcijos dalyvis atsako už tai, kad šie asmenys yra informuoti ir sutinka su nuotraukos publikavimu socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvėje. Organizatorius pasilieka teisę neskelbti nekokybiškų, įžeidžiančio turinio ar parodos temos neatitinkančių nuotraukų.

Parodą „Menu Morę...“ virtualiai apžiūrėti pakviesime vasario 13 d., Klaipėdos etnokultūros centro Facebook paskyroje @etnocentras.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.