Kauno rajono savivaldybė atideda sprendimą iš Juškų muziejaus iškeldinti jo kūrėjus

Kauno rajono savivaldybė neribotam laikui atideda sprendimą iškeldinti iš Juškų muziejaus Vilkijoje ten gyvenančią muziejininkų porą.

Vilkijos A. ir J.Juškų muziejus.<br>Archyvo nuotr. 
Vilkijos A. ir J.Juškų muziejus.<br>Archyvo nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 14, 2021, 7:04 PM

„Kol įstatymų kūrėjai neišaiškins ar nenustatys tvarkos, kaip reikia sureglamentuoti tą klausimą, tol jokio iškeldinimo nebus. Taip pat nedarysime jokių remontų ir intervencijų“, – trečiadienį sakė Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas.

Pasak jo, pagal susitarimą Arūnas ir Vida Sniečkai iš Juškų muziejui priklausančių patalpų turėtų išsikraustyti iki gegužės pabaigos, tačiau šis susitarimas nebus vykdomas.

„Tą susitarimą pratęsime, kol atsiras aiškumas“, – teigė vicemeras.

Sniečkai 2019 metais atsisakė siūlomo savivaldybės būsto ir pažadėjo iki 2021 metų gegužės 21 dienos išsikraustyti iš „Juškynės“. 

Tačiau, anot savivaldybės, atėjus sutartam laikui, muziejininkas apsigalvojo ir viešai pareiškė, kad niekur nesikels. Be to, imta rinkti parašus, kalbėti apie protesto akcijas.

Trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį Kauno rajono vicemeras P. Visockas sakė, kad muziejų remontuoti būtina, jis turi atitikti sanitarinius ir higienos reikalavimus, būti pasiekiamas žmonėms su negalia.

Vicemeras teigė, kad šiuos darbus norėta spėti įvykdyti iki 2022 metų, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine.

„Atsiradus emociniam fonui nenorime drastiškų priemonių priimti, norime susitarti“, – kalbėjo P. Visockas.

Jis pabrėžė, kad uždaryti Juškų muziejaus niekas neketino ir neketina, taip pat nežadama iš pareigų atleisti dabartinių jo darbuotojų. 

Kauno rajono savivaldybės muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas tvirtino, kad šiuo metu įstatymai neleidžia žmonėms gyventi muziejaus patalpose.

Seimo komiteto posėdyje dalyvavęs A. Sniečkus teigė, kad jis su žmona gyvena ne pačiame muziejuje, o 20 kvadratinių metų ploto priestate. Tačiau šis būstas nėra įteisintas kaip tarnybinis butas.

Muziejus buvusioje Vilkijos parapijos klebonijoje visuomenininkų iniciatyva pradėtas kurti sovietmečiu, o 1990 metais jo steigėju tapo Kauno rajono savivaldybė.

Arūno Sniečkaus ir jo žmonos Vidos pastangomis muziejuje sukaupta šimtai eksponatų. Vieni vertingiausių – A. Juškos rankraščiai, šio tautosakininko ir etnografo užrašytos liaudies dainos, padavimai.

„Juškynėje“ vyksta tarptautiniai dūdmaišininkų festivaliai, švenčiamos kalendorinės šventės, rengiamos etnografinės vakaronės, plenerai. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.