„Poezijos tiltai“: virtualus poezijos festivalis pandemijos išskirtiesiems sujungti

Naujos, originalios kultūros išraiškos formos vis labiau prigyja, o karantinas joms nėra kliūtis. Antrasis tarptautinis virtualus poezijos festivalis „Poezijos tiltai“ šį savaitgalį sujungs poezijos mėgėjus bei tautinių mažumų ir imigrantų bendruomenių poetus keliuose žemynuose. Festivalis savo publiką pasitiks ne tik virtualiai, per nuotolį skaitomomis eilėmis, bet ir gyvais renginiais, taip pat eilėraščiais, sugulusiais į „Poezijos tiltų“ almanachą bei diskusijomis apie naują poezijos žodžio tikrovę.

Festivalio „Poezijos tiltai“ renginiai vyks A.Mickevičiaus bibliotekoje.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Festivalio „Poezijos tiltai“ renginiai vyks A.Mickevičiaus bibliotekoje.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 6, 2021, 11:33 AM

Virtualumas – išskirtinis „Poezijos tiltų“ festivalio bruožas. Pernai pavasarį įvedus visuotinį karantiną ir atšaukus renginius, apribojus bibliotekų bei knygynų veiklą buvo surengtas pirmasis toks virtualus festivalis. Juo poezijos gerbėjams norėta net ir nepalankiomis sąlygomis užtikrinti nuolatinį ir gyvą ryšį su kūrėjais.

„Poezijos tiltų“ festivalis surengtas kaip staigi reakcija į pasaulį apgaubusį karantiną. Praradus bet kokią galimybę rengti viešus renginius, daugelis kultūros organizatorių, atlikėjų savo veiklą perkėlė į virtualybę.

Tradiciniai festivaliai buvo nukelti vėlesniam laikui, o jų vietą užėmė nauji, virtualūs projektai. „Poezijos tiltai“ – vienas  tokių“, – sakė  Juozas Žitkauskas, asociacijos „Slinktys“, rengiančios festivalį, vadovas. 

Pasak jo, jungiamoji pirmojo ir antrojo „Poezijos tiltų“ grandis – spaustuvės dažais kvepiantis pernykščio festivalio autorių kūrybos almanachas. 2020-aisiais rengtame festivalyje dalyvavo 107 poetai iš 27 valstybių. Jų kūryba buvo išversta į lietuvių ir lenkų kalbas bei skelbta specialiai šiam festivaliui sukurtoje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Visų šių autorių kūryba lietuvių, lenkų bei autorių gimtosiomis kalbomis sudėta į minėtą almanachą.

Almanacho pristatymas birželio 5 d. Vilniaus A.Mickevičiaus bibliotekoje ir tapo antrojo „Poezijos tiltų“ festivalio įžangos renginio dalimi.

Šiemet virtualiame poezijos festivalyje eiles skaitys įvairių pasaulio šalių tautinių mažumų bei imigrantų bendruomenių poetai, taip pat išgirsime lietuvių poetus, gyvenančius užsienio valstybėse – iš viso per tris dešimtis poetų.

Tarp Lietuvoje gyvenančių ir savo gimtąja kalba rašančių poetų paminėtini Aleksandras Sniežko (rašo lenkų k.), Arie Cornelio Torcqué Zaanen (ispanų k.), Marija Žukovska (lenkų k.), Alina Borzenkaitė (rusų k.), Georgijus Jefremovas (rusų k.), Olga Ramanovskytė (karaimų k.), Vanda Martins (baltarusių k.), Alina Lassota (lenkų k.), Miroslava Bartoszevicz (lenkų k.), Agnieszka Masalytė (lenkų k.) ir kiti.

Festivalyje dalyvaus lietuviškai rašantys ir užsienyje gyvenantys poetai Lidija Šimkutė, Sigitas Birgelis, Valdas Aušra, Jolanta Ona Vitkutė, Kristina Janušaitė Valleri, Rūta Mikulėnaitė, Agnė Žagrakalytė ir kiti.

Kiekvieną festivalio dieną tinklalapyje www.slinktys.lt/poezijos-tiltai.htm bei „Facebook“ paskyroje „Poezijos tiltai“ bus įkeliama vidutiniškai po 4 naujus poetų skaitomų eilėraščių įrašus. 

Birželio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. planuojamas pokalbis su poetais „Ar lengva kurti gimtąja kalba kitoje kalbinėje aplinkoje“, kurį ves rašytoja Laima Vincė. 

„Poezijos tiltų“ pabaigos renginyje birželio 12 d., šeštadienį, 18 val. Vilniaus A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje bus surengta vaizdo ferencija su užsienio poetais, tiesiogiai stebėsiančiais festivalį ir skaitysiančiais savo kūrybą. 

 

„Poezijos tiltų“ festivalio tikslas – skatinti tarptautinį literatūrinį bendradarbiavimą, atkreipti visuomenės dėmesį į tos šalies kūrėjus, kurie kuria poeziją tautinės bendrijos (mažumos) kalba, ir tuo parodyti, kad valstybės kultūros potencialas susideda ne vien iš vyraujančios toje valstybėje nacijos, bet ir kitų, ten gyvenančių tautų.

Tarptautinį virtualų poezijos festivalį „Poezijos tiltai“ rengia asociacija „Slinktys“, bendradarbiaudami su  poetine grupe „Vilniaus Naujasis avangardas“ bei Lenkijos institutu Vilniuje. 
 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.