Saulius Petreikis kviečia susipažinti su senaisiais Lietuvos bei pasaulio instrumentais

Ožragis, sekminių ragelis, dambrelis, dudukas, daudytės, žemaitiškos kanklės – tai tik dalis multiinstrumentininko Sauliaus Petreikio sukauptų archaiškų liaudies instrumentų. Patys įvairiausi jų garsai, kūrėjo meistriškai supinti į jautrias muzikines pynes, virpina klausytojų širdis.

Daugiau nuotraukų (1)

Justina Paltanavičiūtė

Jun 8, 2021, 8:19 PM

Scenoje S. Petreikis mėgsta dalytis ne tik kūryba, bet ir savo mylimų instrumentų kilmės ar atsiradimo jo instrumentų bibliotekoje istorijomis. Dabar šiais pasakojimais muzikantas dalijasi ir visai šeimai skirtame edukaciniame vaizdo klipe.

„Visą muzikinį kelią mane lydi skirtingų garsų paieškos. Šalia koncertinės veiklos vedu ir edukacijas, kurių metu stengiuosi supažindinti klausytojus su senaisiais Lietuvos bei pasaulio instrumentais. Programa tapo populiari, ją pristačiau daugiau nei 100 skirtingų Lietuvos mokyklų.

Paskelbus karantiną, nusprendėme ją įrašyti, kad būtų pasiekiama visiems. Šios edukacijos tikslas – paskatinti į kiekvieno iš mūsų gyvenimą įsileisti daugiau garsų, muzikuoti namuose bei praplėsti savo turimas žinias apie skirtingus instrumentus ar tiesiog sudominti“, – sakė S. Petreikis.

Anot jo, šiame įraše jam buvo svarbu atskleisti, kaip įdomiai gali skambėti archaiški lietuviški diatoniniai instrumentai bei papasakoti apie jų atitikmenis kitose šalyse.

„Visi žino ragus ir daudytes ar kankles, bet tikrai ne kiekvienas yra girdėjęs, kad tais pačiais instrumentais, vadinamais kitaip, groja ir mūsų kaimynai. Muzikos, kuri jais atliekama, charakterį padiktuoja tautos temperamentas. Man labai smagu tuos gražius skirtumus atrasti ir jais pasidalinti“, – prisipažino atlikėjas.

Klipas buvo nufilmuotas industrinėje „LinkMenų fabriko“ erdvėje, kur režisūrinius akcentus sudėliojo Juozas Bobina, o vizualinius sprendimus kūrybinei komandai rasti padėjo dalinininkas Vitalijus Čepkauskas.

S. Petreikis pasakojo, jog nesinorėjo ieškoti sudėtingų meninių sprendimų ar gamtinės aplinkos – šį kartą jo paties idėjos pagrindu buvo sukurtas konceptualus minimalistinio stiliaus vaizdinis ir garsinis pasakojimas, kuriuo norima atkreipti dėmesį į pačius instrumentus ir jų unikalumą.

„Šis siužetas man yra tarsi spektaklis, kuriame spontaniškumo yra kur kas daugiau nei režisūros. Man patinka rengti edukacinius koncertus su gyva auditorija, tačiau dabar sąlygos tam nėra palankios. Tikiuosi, kad šis įrašas padės praskaidrinti klausytojų dienas, o ką nors gal net įkvėps pradėti muzikuoti“, – vylėsi muzikantas.

Paprastai S. Petreikio švietėjiškų programų dalimi tampa vaikai, kuriuos jis žaidybiškai įtraukia į pasirodymą. Įraše auditorijos nėra, tad norėdamas pasakojimui suteikti dinamiškumo, multiinstrumentininkas pasikvietė muzikantus Donatą Petreikį ir Vytautą Mikeliūną bei šokėją Dainių Biskį.

„Kiekvienas žmogus į bet kokį pasirodymą įneša savo energetinį indėlį, kuris yra svarbus bendrai kūrinio koncepcijai. Šiuo atveju jie man padėjo įtaigiau papasakoti apie muzikos instrumentus, kartais nukreipdami dėmesį nuo manęs instrumento garso link, kartais tiesiog įnešdami daugiau spalvų, – aiškino muzikantas.

Muzikinę edukacinę programą „Senieji instrumentai“ galite pasižiūrėti atlikėjo patreon platformoje - https://www.patreon.com/join/sauliuspetreikis

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.