Lietuvei ir britei – XI Tarptautinio B. Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso „Grand Prix“

Paaiškėjo XI Tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso nugalėtojai ir specialiųjų prizų laimėtojai.

Už išskirtinius pasirodymus „Grand Prix“ atiteko pianistei Magdalene Ho iš Jungtinės Karalystės (dešinėje) ir lietuvių smuikininkei Linai Juknevičiūtei.<br> Lrytas.lt koliažas.
Už išskirtinius pasirodymus „Grand Prix“ atiteko pianistei Magdalene Ho iš Jungtinės Karalystės (dešinėje) ir lietuvių smuikininkei Linai Juknevičiūtei.<br> Lrytas.lt koliažas.
Linai Juknevičiūtei atiteko smuikininkų konkurso aukščiausias apdovanojimas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
Linai Juknevičiūtei atiteko smuikininkų konkurso aukščiausias apdovanojimas.<br> Asmeninio albumo nuotr.
Magdalene Ho buvo stipriausia tarp pianistų. <br> Asmeninio albumo nuotr.
Magdalene Ho buvo stipriausia tarp pianistų. <br> Asmeninio albumo nuotr.
 Laureatų apdovanojimo ceremonija.<br> M.Mikulėno nuotr.
 Laureatų apdovanojimo ceremonija.<br> M.Mikulėno nuotr.
 Konkurso žiuri.<br> M.Mikulėno nuotr.
 Konkurso žiuri.<br> M.Mikulėno nuotr.
 Konkurso finalas.<br> M.Mikulėno nuotr.
 Konkurso finalas.<br> M.Mikulėno nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Sep 7, 2021, 2:36 PM, atnaujinta Sep 7, 2021, 2:40 PM

Po dvi dienas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusio finalo tarptautinės žiuri sprendimu smuikininkų konkurso aukščiausias apdovanojimas atiteko Linai Juknevičiūtei (Lietuva), o pianistų konkurse nugalėjo Magdalene Ho iš Jungtinės Karalystės.

Įdomu, kad ši muzikė konkurso finale pakeitė dėl pandemijos negalėjusią atvykti Joy Chen (Australija) ir išvyko iš Lietuvos su konkurso „Grand Prix“.

Talkino ir teisininkai

XI Tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso pirmieji virtualūs turai vyko dar birželio mėnesį. Tuomet paaiškėjo ir nuotoliniu būdu vykusios ceremonijos metu buvo apdovanoti jaunesniųjų A ir B grupių atlikėjai, taip pat paskelbti C grupės finalininkai.

Pasibaigus jaunesniųjų grupių konkursui, rengėjai sulaukė kaltinimų dėl nevienodų sąlygų konkursantams. Mat reikalavimo panaudoti įrašuose B.Dvariono logotipą, taip įrodant, jog įrašas darytas specialiai šiam konkursui po kovo 1-osios, laikėsi ne visi.

Net 9 dalyviai, daugiausiai užsienio valstybių piliečiai, pateikė įrašus be logotipo, arba logotipas buvo primontuotas. Tačiau dalyvauti konkurse jiems buvo leista.

Per konkurso rengėjams atstovavusią advokatų kontorą  „Aliant Tarvainyte Vilys Bitinas“ pretenzijų reiškėjams buvo paaiškinta, jog „dėl objektyvių karantininių aplinkybių Konkurso vertinimo komisija protokoliniu sprendimu priėmė sprendimą netaikyti šiems dalyviams reikalavimo įraše fiziškai naudoti logotipą“.

Įrodyti, kad įrašai daryti po kovo 1-osios, jie galėjp ir kitais būdais. To esą nepadarė tik vienas iš devynių konkursantų, ir jis buvo diskvalifikuotas.

Virtualią erdvę keitė tikra

Konkurso finalininkai beveik tris mėnesius tobulino savo programas ir rugsėjo 3-4 d. pagaliau susitiko su žiūrovais Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Finalo koncertuose, kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Roberto Šerveniko, grojo šeši jaunieji menininkai. Laureatų diplomais buvo apdovanotos pianistės Arina Antonosian (Rusija) ir Anna Karácsonyi (Vengrija), taip pat smuikininkai Samuelis Allanas-Chapkovskis (Airija) ir Vasilisa Krylova (Rusija).

Už išskirtinius pasirodymus „Grand Prix“ atiteko pianistei Magdalene Ho (Jungtinė Karalystė) ir smuikininkei Linai Juknevičiūtei (Lietuva).

Be pagrindinių prizų, buvo įteikti ir specialieji. Diplomu už geriausią XX a. kūrinio atlikimą ir finalininko diplomu nedalyvaujant buvo apdovanota Joy Chen iš Australijos. Pianistė negalėjo atvykti į finalą dėl pandemijos lemtų apribojimų. Tradiciškai teikiamas Publikos simpatijų prizas šįkart atiteko pianistei Arinai Antonosian (Rusija).

Gros filharmonijų salėse

Finalo metu taip pat buvo įteikti Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) prizai – jie atiteko pianistei Anni Karácsonyi ir smuikininkei Linai Juknevičiūtei.

„Grand Prix“ pianistų kategorijoje pelniusi Magdalene Ho taip pat apdovanota koncertiniu prizu – rečitaliu Lietuvos nacionalinės filharmonijos 2022/2023 m. sezone.

Lina Juknevičiūtė pelnė ir specialų prizą už geriausią Balio Dvariono koncerto atlikimą, kvietimą surengti rečitalį Kauno valstybinės filharmonijos 2022/2023 m. sezone ir , „iPalpiti Artist International“ kvietimu, dalyvauti iPalpiti tarptautinių konkursų laureatų festivalyje Los Andžele 2022 m.

XI Tarptautinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkurso pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas. Konkursą organizuoja Tarptautinių kultūros projektų centras, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.