Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas B. Želvys: „Mums muzika – labiau darbas nei pramoga“

Nuo 1975-ųjų UNESCO sprendimu spalio 1-ąją minima Tarptautinė muzikos diena. Šį penktadienį, tikėtina, šventės proga muzikos gerbėjams atvertos didžiosios koncertų salės, žiūrovų laukia teatrai, kuriuose muzika – ne atsitiktinė viešnia.

„Dovanojame pramogą žiūrovui“, – sakė Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas B.Želvys.
„Dovanojame pramogą žiūrovui“, – sakė Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas B.Želvys.
Daugiau nuotraukų (1)

Birutė Mačienė, ELTA

Oct 1, 2021, 4:59 PM

Muzikos dieną ELTA profesionalaus šalies teatro šimtmetį ką tik šventusio Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo Benjamino Želvio paklausė, ką ši diena reiškia rūmuose, kur visada skamba daug muzikos.

„Viena vertus, gali susidaryti įspūdis, kad mes Kauno valstybiniame muzikiniame teatre labai linksmai gyvename. Bet toks įspūdis nebūtų teisingas. Iš tikrųjų mus supa muzika – grojame, dainuojame, vaidmenis kuriame, rengiame premjeras, repertuaro spektaklius rodome. Dovanojame pramogą žiūrovui.

Tačiau patiems teatro žmonėms muzika – ne pramoga, greičiau – sunkus nuolatinis darbas. Teatre visiems tenka daug dirbti, kad gerą pramogą žiūrovams sukurtume. Bet neabejotinai tai atlikęs širdyje pajauti džiaugsmą, kai matai susižavėjusias, dėkingas žiūrovų akis. Tada gali sakyti, kad teatras, muzika – tau šventė“, – kalbėjo B.Želvys.

Naują kūrybinį sezoną Kauno valstybinis muzikinis teatras pradėjo rugsėjį ir žiūrovams jau parodė net porą premjerų. Viena jų buvo pristatyta ir Estijoje, teatre „Endla“ Pernu mieste. Čia Gioachino Rossinio operoje „Turkas Italijoje“ dainavo lietuvių komanda – solistai Joris Rubinovas, Gabrielė Bukinė, Žygimantas Galinis, Mindaugas Jankauskas, Ieva Goleckytė bei Andrius Apšega.

Pasak Kauno valstybinio muzikinio teatro atstovės Linos Stankevičiūtės, lietuvių pasirodymas operoje buvo palydėtas ypatingomis ovacijomis ir pelnė nemenką profesionalų pripažinimą.

G.Rossinio dviejų dalių komiška opera „Turkas Italijoje“ – Kauno valstybinio muzikinio teatro ir Estijos koncertinės įstaigos „PromFest“ projektas. Spektaklyje dainuojama originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Pastatymo muzikinis vadovas ir dirigentas Erki Pehkas (Estija), režisierius Andrus Vaarikas (Estija), dirigentas Jonas Janulevičius, scenografas ir kostiumų dailininkas Madis Nurmsas (Estija), chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė, choreografas ir režisieriaus padėjėjas Dainius Bervingis, šviesų dailininkė Kornelija Rimgailė Kondratavičiūtė, videodizainerė Katre Sulane (Estija).

Vaidmenis šioje operoje kūrė ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių solistai, Kauno valstybinio muzikinio teatro choro bei simfoninio orkestro artistai.

Premjeriniai spektakliai Kaune vyko rugsėjo 8, 9 dienomis, Pernu – rugsėjo 12, 13, 14-ąją. „Operos „Turkas Italijoje“ pastatymas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre stebina žiūrovus netikėta istorijos interpretacija.

Meilės penkiakampis perkeliamas į šiandieną, tiksliau – į TV realybės šou erdvę. Spektaklio metu įveiklintos šiuolaikinės medijos, kuriomis siekiama sukurti paviršutiniškumo, saldaus kičo įspūdį, kai operos personažai nebesugeba atskirti tikrovės nuo fikcijos.

Ekranas tampa esminiu ir vieninteliu tikrovės įrodymu. Tai – aliuzija ir į karantininę tikrovę, kai patys buvome priversti savo gyvenimą stebėti per ekranus, ne savo noru užsidaryti tarp keturių sienų ir kurti savąjį realybės šou. Taip operos statytojai reaguoja į globalią problematiką“, – pabrėžė teatro atstovė L.Stankevičiūtė.

Antroji šio sezono premjera – dviejų dalių opera vaikams „Guliverio kelionės“ – Kauno muzikiniame teatre įvyko rugsėjo 19-ąją. Kompozitorė Zita Bružaitė šį spektaklį vadina „opera vaikams ir muzikine kelione suaugusiems“.

Naujas muzikinis sceninis kūrinys „Guliverio kelionės“ sukurtas Jonathano Swifto satyrinio romano motyvais  pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės eiliuotą tekstą. Spektaklio kūrėjai – Virgilijus Visockis, muzikinis vadovas ir dirigentas, Agnė Dilytė, režisierė, Ramunė Skrebūnaitė, dailininkė, Linas Augutis, vaizdo projekcijų autorius, K.R.Kondratavičiūtė, šviesų dailininkė, D.Bervingis, choreografas.

Kaip ir anksčiau sukurtuose Kauno muzikiniame teatre sėkmingai gyvavusiuose kompozitorės Z.Bružaitės sceniniuose kūriniuose vaikams „Grybų karas ir taika“ bei „Voro vestuvės“, „Guliverio kelionėse“ jaunųjų žiūrovų ir jų tėvelių širdis džiugina muzikinės kalbos natūralumas bei įsimintinos melodijos.

 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.