„Klasika visiems“ azartas neužgeso: apie 200 dainininkų trauks „Carmina Burana“

Lapkričio 20 d. 19.30 val. „Klasika visiems“ dalyviai, dėl pandemijos kurį laiką negalėję muzikuoti drauge, vėl susiburs  Šv. Jonų bažnyčioje gyvai atlikti vieną garsiausių XX a. chorinių kūrinių – vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatą „Carmina Burana“.

 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Klasika visiems“.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 20, 2021, 10:48 AM

Klasikos išsiilgę, muzikuoti kartu nekantraujantys chorinės muzikos entuziastai kartu su Vilniaus universiteto (VU) chorais „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (vadovė Rasa Gelgotienė) koncertui ruošėsi dviejų dienų pasirengimo sesijose, kurias vainikuos Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje vyksiantis didysis koncertas.

Kartu su projekto „Klasika visiems“ dalyviais sceninę kantatą atliks solistai Gunta Gelgotė (sopranas), Mindaugas Jankauskas (tenoras), Steinas Skjervoldas (bosas), dviem fortepijonais skambins Rokas ir Sonata Zubovai, o mušamųjų partijas atliks ansamblis „Giunter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris). Diriguos Vilniaus universiteto chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

„Klasika visiems“ – tai unikalus VU Kultūros centro ir trijų VU chorų organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, pažinti klasikinės muzikos lobyną bei bendrame skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Iki pandemijos projektas kasmet suburdavo per 300 įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų, kartais ir skirtingomis kalbomis kalbančių dalyvių, kuriuos vienijo klasikos ir dainavimo pomėgis. Į Šv. Jonų bažnyčią per finalinius „Klasika visiems“ koncertus susirinkdavo gausybė klausytojų.

Projekto organizatoriai šiemet džiaugiasi, kad net ir dabartiniais pandeminiais laikais dalyvauti užsiregistravo bei pirmojoje pasirengimo sesijoje jau repetavo apie 200 dainininkų.

Pasak projekto sumanytojos R.Gelgotienės, „Carmina burana“ pasirinkimas pandemijos metu labai simboliškas: „Kantata primena mums, jog gyvename labai nepastoviu laiku, kai pandemija žlugdo daug svajonių ir planų. Tačiau šviesa ir optimizmas, kurio kupinas šis genialus C.Orffo kūrinys, mums suteikia viltį.“

Dirigentės teigimu, „Klasika visiems“ projektas VU chorams brangus tuo, kad jie ne tik patys gali dainuoti klausytojams, bet įtraukia į muzikavimo procesą ir muzikos mėgėjus.

„Epidemijos metu, kai chorai jau beveik antrus metus turi vienaip ar kitaip riboti savo veiklą, jaučiame ypač didelį choristų norą grįžti į sceną. Tikrai džiugu suvokti, kad žmonių, norinčių muzikuoti, entuziazmo ši pandemija nesunaikino ir neužgesino“, – pabrėžė VU chorų meno vadovė.

C.Orffo 1937 m. sukurta kompozicija „Carmina Burana“ iki šiol išlieka klasikinės muzikos repertuaro viršūnėje. Viduramžių gyvenimo džiaugsmų įkvėpta, gaivalinga ir žemiško džiūgavimo kupina sceninė kantata paneigia tradicinį įsivaizdavimą apie tų laikų žmogaus egzistenciją.

Joje apdainuojamos didingos ir palaimingos XIII a. žmogaus gyvenimo akimirkos, maištaujanti jo dvasia ir svajonės, o tuo pačiu parodomas ir negailestingas likimas, griaunantis iliuzijas bei laimės siekius.

Projekto koncertuose skambėjo jau ne vienas šedevras. 2019 m. „Klasika visiems“ dalyviai atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. skambėjo Camille'io Saint-Saënso „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12), 2017 m. – Wolfgango Amadeaus Mozarto „Requiem“, 2016 m. – Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabrielio Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franzo Schuberto Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – W.A.Mozarto „Requiem“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.