Operos ir baleto teatras ir „Caritas“ kviečia dalintis gerumu su prieglobsčio prašančiųjų vaikais

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras gruodžio 3 d. 17.30 val. kviečia į Kalėdų eglutės, dekoruotos stilisto Manto Petruškevičiaus, įžiebimo ceremoniją. Šiemet ji bus kitokia: šalį krečiant migrantų krizei, teatras kviečia atsigręžti į politinės situacijos įkaitėmis tapusias migrantų šeimas bei jų vaikus.

 Kalėdų eglutė.<br> AAStudio nuotr.
 Kalėdų eglutė.<br> AAStudio nuotr.
 J.Sakalauskas.<br> M.Aleksos nuotr.
 J.Sakalauskas.<br> M.Aleksos nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Ingrida Milašiūtė

Nov 30, 2021, 1:57 PM, atnaujinta Nov 30, 2021, 1:58 PM

Kalėdas neabejotinai galime vadinti daugelio laukiamiausia metų švente: jau gruodžio pradžioje pasipuošia miestai, gražiausiomis dekoracijomis ir kalėdinėmis lemputėmis sužiba vitrinos, žmonių veiduose ir akyse suspindi džiugaus laukimo nuotaika, dažnai sulaukiame ir pirmojo sniego, tyliai pranešančio, kad gražiausias žiemos metas jau visai arti.

Šventiška atmosfera jau visai netrukus pasidalins ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, gruodžio 3 d. 17.30 val. pakviesiantis į Kalėdų eglutės, dekoruotos stilisto Manto Petruškevičiaus, įžiebimo ceremoniją. Tiesa, šiemet ji bus kitokia: šalį krečiant migrantų krizei, teatras kviečia atverti širdis ir atsigręžti į politinės situacijos įkaitėmis tapusias migrantų šeimas bei jų vaikus.

Kalėdų eglutės įžiebimo šventės metu LNOBT teatro fojė surengs labdaros mugę, kurios metu bus galima įsigyti teatro darbuotojų ir jų šeimų keptų meduolių. Aukoti bus galima ne tik ceremonijos metu, bet ir visą gruodžio mėnesį, o surinktos lėšos bus perduotos humanitarinę veiklą vykdančiai Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijai ir pasieks prieglobsčio prašančiųjų vaikus.

„Kalėdos yra šventė. Mūsų noras šiais metais Kalėdas padaryti tokias, kuriose būtų ne vien tik gavimo, bet ir davimo, kuriose būtų solidarizavimasis su kenčiančiais žmonėmis. Manau, tai labai krikščioniška, – apie akcijos idėją kalbėjo LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Jis pabrėžė, kad tai nėra pretekstas politinėms diskusijoms.

„Be abejo, dirbtinai sukelta krizė ir toliau bus eskaluojama. Bet yra ir žmogiškasis momentas: visada yra situacijos įkaitų, o šiuo atveju tai – suklaidinti žmonės, mamos su vaikais. Jei mums nėra svetimos bendražmogiškos vertybės, turime rasti vietos atjautai.

Jei švenčiame Kūčias, Kalėdas – negalime likti užvertomis širdimis. Jei turime vaikus, šeimas ir mums neskauda širdies dėl kitų kenčiančių vaikų – kokia tai meilė? Man tai labai jautru, negaliu likti abejingas“, – sakė J. Sakalauskas, kviesdamas užjausti nigrantų vaikus.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Audronė Kairienė taip pat pasidžiaugė šia LNOBT iniciatyva. „Mes labai džiaugiamės ir esame už ją dėkingi. Kalbėti apie žmogišką atjautą ir pagalbą, nepaisant neigiamų nuostatų, politinių aplinkybių ir susipriešinimo, yra svarbu ir drąsu. Sakoma, kad tarp ginklų mūzos tyli. Ačiū mūzoms, kurios netyli ir nenusuka akių nuo šių žmonių. Toks palaikymas mus įkvepia tęsti savo darbus. Jūsų jautrumas suteikia vilties, jog meilė artimui – tai ne skambi frazė, ji gyva mūsų širdyse“.

Sudėtinga humanitarinė situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atkreipė ir Bažnyčios institucijų, tarptautinės krikščionių bendruomenės bei Bažnyčios hierarchų – popiežiaus Pranciškaus, Europos vyskupų dėmesį. Europos vyskupų konferencijos komisijos išplatintame pranešime raginama solidarizuotis su dramatiškoje situacijoje atsidūrusiais migrantais, atsižvelgti į labiausiai pažeidžiamų žmonių poreikius, suteikti jiems humanitarinę pagalbą.

LNOBT kviečia visus žiūrovus, kurie gruodžio mėnesį lankysis teatre, patirs spektaklių kuriamą magiją, džiaugsis kalėdinio laikotarpio šventiškumu ir pasipuošę žengs prabangiu teatro raudonuoju kilimu, nepamiršti vargstančių migrantų šeimų ir paaukoti Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijai, besirūpinančiai, kad aukos pasiektų prieglobsčio prašančiųjų vaikus.

„Nemanau, kad tai bus tokia suma, kuri leistų šiltai aprengti visus vaikus. Turbūt svarbiausia mintis – simbolinė: mes siunčiame žinutę, kad esame su kenčiančiais žmonėmis ir juos užjaučiame“, – mintimis dalijosi J.Sakalauskas, tikėdamas, kad Lietuvos žmonės, ateinantys į LNOBT spektaklius, noriai dalinsis gerumu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.