„Nepakeičiamų yra“ – skelbia filmo „Kernagis“ plakatas

Šiandien pristatytas režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinio filmo „Kernagis“ plakatas. Kitų metų vasario mėnesį Lietuvos kino žiūrovus pasieksiantis filmas – pirmasis kino pasakojimas apie Vytautą Kernagį. Tokį, kokį visi atsimena. Tokį, kokį mažai kas pažinojo.

Kitų metų pradžioje ekranuose pasirodys filmas pie V.Kernagį.<br>A.Aleksandravičiaus nuotr.
Kitų metų pradžioje ekranuose pasirodys filmas pie V.Kernagį.<br>A.Aleksandravičiaus nuotr.
Režisierius A.Lekavičius.
Režisierius A.Lekavičius.
Filmo „Kernagis“ plakatas.
Filmo „Kernagis“ plakatas.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Dec 17, 2021, 6:50 PM

 

 

Nuo muzikanto, dainininko išėjimo praėjo trylika metų. Bet, matyt, daug kam atrodo, lyg vakar. Nes vargu ar yra lietuvis, kuris nebūtų girdėjęs jo dainų. 

 

„V.Kernagis turbūt buvo net kelių kartų simbolis. Net dabartinis jaunimas, kuris gyvai nėra matęs V.Kernagio, atranda jo dainas. V.Kernagis yra ikoniška figūra, kuri nusipelno kino filmo“, – sak4 filmo režisierius A.Lekavičius.

 

 

Prieš trejus metus pasidalijęs idėja leistis į nematytų archyvų apie V.Kernagį paieškas, režisierius prisimena sulaukęs jo šeimos palaikymo.

 

„Nepaprastai vertinu šeimos pasitikėjimą leisti prisiliesti prie iki šiol viešai niekada nerodytų paties V.Kernagio filmuotų akimirkų. Vaizdai tikrai jautrūs. Net įpratusiai kinematografinei akiai netikėti.

 

Tuo metu, kai leidausi į šią kino kelionę, net neįtariau kokių negirdėtų dalykų sužinosiu apie mums visiems, atrodė, be proto gerai pažįstamą artistą. Kad kitaip pamatysiu be galo įdomų ir platų visomis prasmėmis V.Kernagio pasaulį“, – prisiminė A.Lekavičius. 

 

Filmas „Kernagis“ – tai artisto išpažintis ir visos jo kartos dienoraštis. Filme iš paties Vytauto bei jo bičiulių vaizdo kamera nufilmuotų kadrų ir pokalbių, niekada neskelbtų kino archyvų, koncertų ir garsių šou už kadro likusios medžiagos konstruojamas nematytas V.Kernagio portretas. 

 

Filmas žiūrovus ves per sėkmingą didžiosios scenos laikotarpį tarp 1982–2007 m., kai visos Lietuvos akys ir kameros buvo nukreiptos į V.Kernagį. 

 

Pasak A.Lekavičiaus jis stengėsi V.Kernagio istoriją papasakoti laikotarpio, kuriuo jis gyveno, vaizdais. Ypač vertingi šiam kino pasakojimui tapo paties V.Kernagio užfiksuoti kadrai, kai kamera buvo jo rankose.

 

 

„Visas aplinkinis pasaulis manė, kad jį pažįsta ir supranta. Bet mažai kam, išskyrus šeimą ir labai artimus draugus, kurių nebuvo daug, – jis atskleidė tikrąjį save.

 

V.Kernagis buvo įsitikinęs, kad artistas visada turi likti kažkiek paslaptingas. Toks jis iki pat savo išėjimo ir liko. Todėl šiandien, matyt, vienintelė galimybė jį pažinti ir pažvelgti į jį jo paties akimis. Kad dar kartą įsitikintume – nepakeičiamų yra“, – sakė filmo režisierius.

 

Filmas „Kernagis“ Lietuvos kino teatro žiūrovus pasieks kitų metų vasario mėnesį.

 

 

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: treji G. Nausėdos prezidentavimo metai – kas nuveikta?