Klaipėdos koncertų salė plečia skaitmeninės platformos turinį

Klaipėdos koncertų salė kūrybiškai reaguoja į situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, reikalaujančią novatoriško požiūrio į kultūros produktų ir paslaugų kūrimą bei pristatymą visuomenei. Įstaiga ieško tinkamiausių formų, kad kuriamos muzikinės programos pasiektų šiandienos klausytojus, būtų išsaugotos ir taptų prieinamos ateities kartoms bei turėtų ne tik meninę, bet ir istorinę vertę.

 Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas programoje „Kutavičiaus muzikos teatras“.<br>N.Jankausko nuotr.
 Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas programoje „Kutavičiaus muzikos teatras“.<br>N.Jankausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Klaipėdos koncertų salė

Feb 13, 2022, 12:16 PM

Skaitmeninė platforma yra šiuolaikiškas ir laisvai prieinamas būdas visuomenei naudotis kultūros ir meno produktais. Ji gali patenkinti plataus amžiaus spektro klausytojų – nuo vaikų iki senjorų kultūrinius poreikius. Skaitmeninė koncertų salė gali sumažinti žmonių socialinę-kultūrinę atskirtį ir patiriamus nepatogumus. Be to, ir klasikinės muzikos profesionalai iš viso pasaulio turi galimybę susipažinti su Koncertų salės kūrybine veikla skaitmeninėje erdvėje.

Klaipėdos koncertų salė savo skaitmeninę platformą įkūrė 2020-aisiais, gavusi Lietuvos kultūros tarybos paramą. Tai atvėrė naujas galimybes virtualiai klausytojų auditorijai susipažinti su įstaigos meno kolektyvų Klaipėdos kamerinio orkestro, Klaipėdos pučiamųjų kvinteto, Klaipėdos choro „Aukuras“ meniškiausiomis koncertinėmis programomis.

Skaitmeninėje salėje taip pat talpinamos įdomiausios Koncertų salės inicijuotos kitų kolektyvų parengtos programos, tarp jų – edukacinės ir visai šeimai skirtos.

2021 metais Lietuvos kultūros taryba skyrė paramą Koncertų salei atnaujinti ir išplėsti skaitmeninės platformos turinį. Buvo padaryti kokybiški penki nauji vertingiausių meninių programų vaizdo įrašai, kuriuos inicijavo įstaiga ir jos meno kolektyvai.

Viena iš tokių programų – Michaelio Nymano opera „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ (režisierius Žilvinas Vingelis), kuri Lietuvoje buvo pastatyta pirmą kartą. Šio projekto parengimui menines pajėgas sujungė Klaipėdos koncertų salė, „Kosmos Theatre“ ir teatras „Utopia“. Operos vaizdo įrašą parengė kompanija „Baltic Mobile Recordings“.

Taip pat buvo įrašyta Broniaus Kutavičiaus asmenybei ir kūrybai skirta teatralizuota programa „Kutavičiaus muzikos teatras“ (režisierė Birutė Mar), Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Šviesotamsos skambesys“, pristatanti naują Mariaus Baranausko kūrinį violončelei ir styginiams , Žibuoklės Martinaitytės, Davido Lango ir kitų autorių opusus.

Visi minėti koncertai vyko šiuolaikinės muzikos festivalio „Permainų muzika“ metu. Vaizdo įraše buvo užfiksuotas ir šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertas „Corelli ir Telemannas: veidrodinis kambarys“, kurio programą taip pat atliko Klaipėdos kamerinis orkestras.

Dalis paminėtų koncertų įrašų jau paskelbti įstaigos skaitmeninėje koncertų salėje. Likusius bus galima rasti kartu su atnaujintu Koncertų salės interneto puslapiu netrukus.

Klaipėdos koncertų salės skaitmeninė platforma yra viešai ir nemokamai prieinama adresu

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.