Įvyko Nacionalinės J. Basanavičiaus premijos laureato dr. J. E. Morkūno pagerbimo šventė

Vasario 17 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus Aristavėlės dvare įvyko 2021 m. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureato, etninės kultūros tyrinėtojo, muziejininko humanitarinių mokslų daktaro Eligijaus Juvencijaus Morkūno pagerbimo šventinis renginys.

J.E. Morkūnas.<br>Organizatorių nuotr.
J.E. Morkūnas.<br>Organizatorių nuotr.
EKGT pirmininkė D.Urbanavičienė.<br>Organizatorių nuotr.
EKGT pirmininkė D.Urbanavičienė.<br>Organizatorių nuotr.
LLBM direktore G. Šapranauskaitė.<br>Organizatorių nuotr.
LLBM direktore G. Šapranauskaitė.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Etninės kultūros globos tarybos inf.

Feb 17, 2022, 6:03 PM

Laureatą pasveikino Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Gita Šapranauskaitė, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė doc. dr. Dalia Urbanavičienė, Etninės kultūros globos tarybos nariai – Klaipėdos universiteto profesorė dr. Lina Petrošienė ir Kaišiadorių muziejaus direktorius Olijardas Lukoševičius, kolegos, bendražygiai ir draugai.

Sveikindama laureatą D. Urbanavičienė pasidžiaugė, kad šiemet Nacionalinė J. Basanavičiaus premija įteikta kartu su Nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis. Tokiu būdu valstybiniu lygiu pripažinta, jog etninė kultūra tokia pat svarbi kaip ir kitos kultūros bei meno sritys.

G. Šapranauskaitė sveikinimo kalboje pabrėžė, kad Nacionalinės J. Basanavičiaus premijos paskyrimas dr. E. J. Morkūnui yra svarbus įvykis visai muziejininkų bendruomenei. Tai įrodymas, kad muziejininko darbas yra reikalingas ir vertinamas šiuolaikinėje visuomenėje.

Kolegos ir bendražygiai vardino laureato nuveiktus reikšmingus darbus puoselėjant Lietuvos etnografinių regionų tradicinę kultūrą, įgyvendinant novatoriškas muziejininkystės idėjas. Ne vienas išsakė padėkas už dr. E. J. Morkūno visada noriai duodamus patarimus, pamokas ir įkvėpimą.

Nacionalinė J. Basanavičiaus premija yra reikšmingiausia ir vienintelė Lietuvos Respublikos Vyriausybės skiriama premija asmeniui ar bendrą veiklą vykdžiusiai asmenų grupei už itin svarbius nuopelnus etninės kultūros srityje. Ji buvo įsteigta 1992 m. kaip valstybinė premija, o nuo 2017 m. tapo nacionaline premija.

Nacionalinė J. Basanavičiaus premija 2021 metais paskirta dr. E. J. Morkūnui už reikšmingą indėlį į Lietuvos tradicinės architektūros ir amatų tyrimus, išsaugojimą, populiarinimą ir kūrybingą muziejinę veiklą puoselėjant etninės kultūros gyvybingumą. Daugiau informacijos apie jo nuopelnus – Lietuvos liaudies buities muziejaus svetainėje: https://www.llbm.lt/dr-e-j-morkunui-nacionaline-jono-basanaviciaus-premija/

Šventės transliacijos įrašą galima peržiūrėti čia: https://www.facebook.com/openairmuseumoflithuania/videos/460372849150578

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.