Paaiškėjo aukščiausių mėgėjų meno apdovanojimų laureatai

Su viltimi ir pavasariu šiemet atskridusios „Aukso paukštės“ tūps į geriausių mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų rankas – šiais mėgėjų meno apdovanojimais kasmet pagerbiami labiausiai nusipelnę šalies chorai, teatrai, folkloro ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Alytaus jaunimo centro dramos studija „Skrajokliai“. <br>Rengėjų nuotr.
Alytaus jaunimo centro dramos studija „Skrajokliai“. <br>Rengėjų nuotr.
Marijampolės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“. <br>Rengėjų nuotr.
Marijampolės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“. <br>Rengėjų nuotr.
Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir vadovas Saulius Mickevičius. <br>Rengėjų nuotr.
Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir vadovas Saulius Mickevičius. <br>Rengėjų nuotr.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vaikų choras „Kivi“. <br>Rengėjų nuotr.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vaikų choras „Kivi“. <br>Rengėjų nuotr.
Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“. <br>Rengėjų nuotr.
Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“. <br>Rengėjų nuotr.
Lietuvos dainų šventės kanklių koncerto „Skambėkite, kanklės“ meno vadovė prof. Lina Naikelienė. <br>Rengėjų nuotr.
Lietuvos dainų šventės kanklių koncerto „Skambėkite, kanklės“ meno vadovė prof. Lina Naikelienė. <br>Rengėjų nuotr.
Skuodo r. kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“.<br>Rengėjų nuotr.
Skuodo r. kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“.<br>Rengėjų nuotr.
Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“.<br>Rengėjų nuotr.
Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“.<br>Rengėjų nuotr.
Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“.<br>Rengėjų nuotr.
Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“.<br>Rengėjų nuotr.
Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“.<br>Rengėjų nuotr.
Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“.<br>Rengėjų nuotr.
Mažeikių r. kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras. <br>Rengėjų nuotr.
Mažeikių r. kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras. <br>Rengėjų nuotr.
Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“. Rengėjų nuotr<br>Rengėjų nuotr.
Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“. Rengėjų nuotr<br>Rengėjų nuotr.
Ežerėlio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“. <br>Rengėjų nuotr.
Ežerėlio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“. <br>Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

Mar 16, 2022, 11:14 AM

Lietuvos nacionalinis kultūros centras, įvertinęs aktyvią kolektyvų veiklą, kūrybos procesus, meninius laimėjimus, geriausiais paskelbė dvylika Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų.

Geriausio vaikų, jaunimo (moksleivių) choro ir vadovo nominaciją pelnė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vaikų choras „Kivi“ ir vadovė Danguolė Aukselienė.

Geriausiu suaugusiųjų choru ir vadovu paskelbtas Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“ ir vadovė Ilona Zalanskienė, Geriausiu vokaliniu ansambliu ir vadovu – Panevėžio r. Miežiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Alkupis“ ir vadovė Lina Kairytė.

Geriausiu suaugusiųjų teatru ir vadovu tapo Mažeikių r. savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras ir vadovai Martynas Januška, Airida Lementauskienė.

Geriausio vaikų, jaunimo (moksleivių) teatro ir vadovo nominacija skirta Alytaus jaunimo centro dramos studijai „Skrajokliai“ ir vadovams Ievai Ivanauskienei, Jonui Gaižauskui.

Geriausiu krašto folkloro kolektyvu ir vadovu pripažintas Šakių r. Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblis „Nova“ ir vadovė Nijolė Černevičienė.

Geriausiu miesto folkloro kolektyvu ir vadovu – Klaipėdos m. savivaldybės etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“ ir vadovės Ingrida Žmijauskienė, Elena Šalkauskienė.

Geriausios liaudiškų šokių grupės ir vadovo nominaciją laimėjo Marijampolės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“ ir vadovė Virginija Sagulina.

Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu ir vadovu tapo Kauno r. Ežerėlio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Rasa“ ir vadovai Gintaras Vilčiauskas, Darius Žilinskas.

Geriausiu pučiamųjų instrumentų orkestru ir vadovu paskelbtas Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir vadovas Saulius Mickevičius.

Geriausiu liaudiškos muzikos ansambliu ir vadovu – Skuodo r. kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“ ir vadovas Vidmantas Valinskis.

Geriausio naujai susikūrusio mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominaciją pelnė Šilalės r. savivaldybės kultūros centro Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“ ir vadovė Olga Jogminienė.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ skirta Lietuvos dainų šventės kanklių koncerto „Skambėkite, kanklės“ sumanytojai ir meno vadovei prof. Linai Naikelienei.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro 1999 m. įsteigtos „Aukso paukštės“ nominacijos išryškina, atkreipia visuomenės dėmesį į ryškiausius mėgėjų meninės kūrybos, tradicijų puoselėjimo, atlikimo meno rezultatus, viešai pagerbia jų pasiekusiuosius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.