Akademijos gimtadieniui – LMTA simfoninio orkestro koncertai Raudondvaryje ir Vilniuje

Balandžio 1 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 89-ąjį gimtadienį. LMTA simfoninis orkestras savo alma mater sukaktį švęs scenoje. Diriguojamas žymaus italų dirigento Giancarlo Guarino orkestras balandžio 1 d. koncertuos Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, o balandžio 2 d. – LMTA Didžiojoje salėje.

Italų dirigentas G.Guarino pirmą kartą vieši Lietuvoje.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo
Italų dirigentas G.Guarino pirmą kartą vieši Lietuvoje.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo
LMTA simfoniniam orkestrui šiuo metu vadovauja maestro M.Staškus.<br> D.Matvejevo nuotr.
LMTA simfoniniam orkestrui šiuo metu vadovauja maestro M.Staškus.<br> D.Matvejevo nuotr.
Italų dirigentas G.Guarino pirmą kartą vieši Lietuvoje.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo
Italų dirigentas G.Guarino pirmą kartą vieši Lietuvoje.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo
Daugiau nuotraukų (3)

LMTA pranešimas spaudai

Apr 1, 2022, 2:57 PM

Klausytojai išgirs didingąją Johanneso Brahmso Simfonija Nr. 3 F–dur bei trijų XIX ir XX a. prancūzų kompozitorių kūrinių programą, kurios solistai – jau spėję Lietuvos ir užsienio scenose užsirekomenduoti LMTA studentai Justina Varkulevičiūtė (arfa), Eglė Gudaitytė fleita) ir Džiugas Daugirda (marimba). 

Antrasis seniausias iš dabar gyvuojančių Lietuvos simfoninių kolektyvų, LMTA simfoninis orkestras, įsteigtas 1953 metais. Skirtingais laikotarpiais su šiuo jaunimo orkestru dirbo ir jį ugdė ryškiausi Lietuvos batutos meistrai ir atlikėjai: Abelis Klenickis, Jurgis Fledžinskas, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Laurynas Vakaris Lopas, Robertas Šervenikas. Nuo 2013 m. orkestrui vadovauja dirigentas doc. Martynas Staškus.

LMTA simfoninį orkestrą sudaro Styginių bei Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrų studentai, kurie kasmet pavasarį ir rudenį susiburia bendram muzikavimui ir rengia naujas programas. Tuomet akademijos erdvės prisipildo orkestro repeticijų garsų, sienas drebina didingas repetuojančio kolektyvo skambesys. Dirbti su orkestru neretai kviečiami ir kviestiniai dirigentai. 

Šį kartą LMTA simfoniniam orkestrui diriguos žymus italų batutos meistras, profesorius G.Guarino. Su pagyrimu baigęs smuiko ir kamerinės muzikos studijas Italijoje ir Vokietijoje, dirigavimo mokėsi pas tokius batutos meistrus kaip Romolo Gessi, Julius Kalmaras, Piero Bellugi, Donato Renzetti ir Jorma Panula. Nuo 1996 m. G.Guarino yra Trento konservatorijos profesorius.   

G.Guarino vadovauja Trento kameriniam orkestrui „Ensemble Zandonai“, su kuriuo koncertuoja Italijoje ir svetur, išleido plokštelių, padarė įrašų Italijos R.A.I. televizijoje. 2012 m. orkestras išleido dirigentui skirtą knygą ir plokštelę „Piero Guarino – La Vita e la Musica“ („Piero Guarino – gyvenimas ir muzika“).

Nuo 2018 m. „Ensemble Zandonai“ rengia projektą „Giovani in Sinfonia“ („Jaunimas simfonijoje“), kurio metu jauni atlikėjai iš viso pasaulio griežia orkestre greta juos globojančių patyrusių kolegų.

G.Guarino diriguoja įvairiems Italijos ir užsienio kolektyvams (Mantujos kamerinis, Haydno orkestras Bolcane, „Mitteleuropa Orchestra“, „Orchestra Settenovecento“, Kijevo jaunimo akademijos orkestras ir kt.). Kviečiamas būti tarptautinių konkursų žiuri nariu, bendradarbiauja su Sibelijaus muzikos akademija Helsinkyje ir Karališkąja konservatoriją Briuselyje. 

LMTA simfoniniam orkestrui G.Guarino diriguoja pirmą kartą. Parengtoje programoje greta melomanams puikiai žinomos didingosios J.Brahmso Simfonijos Nr. 3 nuskambės trys rečiau atliekami prancūzų kompozitorių opusai, kurių solistai – jaunieji LMTA atlikėjai.

Gabrielio Pierné (1863–1937) Koncertą arfai ir orkestrui su orkestru skambins J.Varkulevičiūtė (Joanos Daunytės arfos kl. 4 kurso studentė), Georges‘o Hüe (1858–1948) Fantaziją fleitai ir orkestrui – E.Gudaitytė (Vytenio Gursčio fleitos kl. 4 kurso studentė), Emmanuelio Séjourné (1961) Koncerto marimbai ir orkestrui finalą – Dž.Daugirda (Sigito Gailiaus mušamųjų instrumentų kl. 1 magistrantūros kurso studentas).

Koncertų Raudondvaryje ir Vilniuje pradžia – 18 val. Įėjimas laisvas.
 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.