Choro dirigentui R. Gražiniui – Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Kultūros ministras Simonas Kairys choro dirigentui ir pedagogui Romualdui Gražiniui įteikė aukščiausią Kultūros ministerijos skiriamą apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Apdovanojimas R. Gražiniui skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už ypač svarų indėlį puoselėjant šalies chorinę tradiciją ir už ilgametę pedagoginę veiklą.

R.Gražinis. <br>D.Labučio (ELTA) nuotr. 
R.Gražinis. <br>D.Labučio (ELTA) nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-04-12 13:55

„Ačiū už didžiulį indėlį puoselėjant šalies chorinę tradiciją, taip pat už pedagoginę veiklą. Jūsų dėka šiuolaikinė lietuvių chorinė muzika pasiekia plačią ir labai įvairią auditoriją. Jūs garsinate Lietuvos vardą pasaulyje, tačiau niekada nepamirštate ir ištikimų klausytojų tėvynėje. Įteikdamas jums garbingiausią Kultūros ministerijos skiriamą apdovanojimą noriu palinkėti ir toliau koja kojon žengti su savo pašaukimu, o petys petin eiti su savo artimaisiais scenoje ir gyvenime. Kurti gražesniam pasauliui reikia daug sveikatos, energijos, jėgų, bet juk tai – prasmingiausia, ką galima po savęs palikti“, – kalbėjo kultūros ministras.

R. Gražinis yra kamerinio choro „Aidija“ įkūrėjas ir ilgalaikis vadovas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dirigavimo specialybės mokytojas. 2006–2016 m. buvo Vilniaus universiteto ir Šv. Jonų bažnyčios grigališkojo choralo ansamblio „Schola cantorum Vilnensis“ narys ir pirmasis kantorius, grigališkąjį choralą dėstęs Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijoje.

R. Gražinis yra nuolatinis Dainų švenčių dirigentas. 2013 m. jam paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Jo auklėtinių gausu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

R. Gražinis choro dirigavimo mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje, Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, studijavo grigališkąjį choralą Paryžiaus konservatorijoje, o dirigavimą – Bulonės konservatorijoje, tobulinosi Kopenhagos karališkosios muzikos akademijos dirigentų meistriškumo kursuose.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.