Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ pasitinka 60-metį

Jau šį penktadienį, balandžio 29 d., pučiamųjų instrumentų muzikos gerbėjai bursis Panevėžio muzikiniame teatre. Čia įvyks nuotaikingas ir šventiškas Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestro „Garsas“ jubiliejinis koncertas.

 „Garsas“ Palangoje 2019 metais.<br> PMT archyvo nuotr.
 „Garsas“ Palangoje 2019 metais.<br> PMT archyvo nuotr.
 „Garsas“ 1991 metais.<br> PMT nuotr.
 „Garsas“ 1991 metais.<br> PMT nuotr.
PMT orkestras „Garsas“, 2019 m.<br> PMT archyvo nuotr.
PMT orkestras „Garsas“, 2019 m.<br> PMT archyvo nuotr.
 M.Brazas.<br> PMT archyvo nuotr.
 M.Brazas.<br> PMT archyvo nuotr.
 D.Varnas.<br> Rengėjų nuotr.
 D.Varnas.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Apr 26, 2022, 3:26 PM

Kolektyvas įspūdingą šešiasdešimties metų sukaktį minės kartu su dideliu bičiulių ir sveikintojų būriu iš visos Lietuvos. Su kolektyvu pasirodys orkestro nariai bei kviestiniai solistai Mindaugas Akelis (eufonija), Nerijus Jakštonis (trimitas), Edvardas Kuleševičius (klarnetas), Valentas Marozas (trombonas), Arūnas Viduolis (saksofonas).

Ypatingas vakaro svečias – puikus lengvosios ir džiazo muzikos atlikėjas Dainotas Varnas, su kuriuo orkestras paruošė klausytojams dar negirdėtą naujų kūrinių programą.

„Kiekvieną pavasarį teatro scenoje orkestras pristato naują koncertinę programą. Taip siekiame atskleisti savo kūrybinius ieškojimus, rastą įdomesnį skambesį. Šį pavasarį, kaip ir dera jubiliejui, ruošiame ypač spalvingą dviejų dalių programą.

Pirmoje dalyje skambės XXI a. kompozitorių Steveno Verhelsto, Jacobo de Hanno, Philipo Sparkeˊo ir kitų autorių kūriniai. Antrojoje orkestras kvies klausytis šventiškumu ir puikia nuotaika pulsuojančios programos, parengtos su D. Varnu“ – pasakoja orkestro dirigentas Martynas Bražas.

Orkestrinės pučiamųjų instrumentų muzikos kultūra Panevėžyje pradėjo skleistis XX a. antrajame ir trečiajame dešimtmečiais. Solidžiausias kolektyvas įkurtas 1920 metais. Tai buvo nepriklausomos Lietuvos kariuomenės Ketvirtojo pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko, dislokuoto šalia Panevėžio, Pajuostėje, orkestras. Jo kapelmeisteriu iki 1933 m. dirbo Ignas Domarkas – kunigaikščio B. Oginskio muzikos mokyklos Rietave auklėtinis.

1933 metais vadovavimą orkestrui perėmė Igno Domarko sūnus Aleksandras. Panevėžiečiai pasakoja, kad kariai, lydimi orkestro, iš Pajuostės kiekvieną sekmadienį žygiuodavo į pamaldas Švč. Trejybės bažnyčioje, esančioje miesto centre. Orkestras koncertuodavo ne tik Panevėžyje, bet ir Rokiškyje, Kupiškyje, Palangos poilsiautojams.

1962 metais Panevėžyje buvo atkurtas profesionalus pučiamųjų instrumentų orkestras, jo vadovu tapo tas pats Aleksandras Domarkas, tarpukariu vadovavęs pėstininkų pulko orkestrui. „Garso“ vardu orkestras vadinamas nuo 1973 metų.

Pastaruosius šešis dešimtmečius orkestrui vadovavo Leonas Trasykis, Tautvydas Karkauskas, Genadijus Afanasjevas, Gediminas Lelys, Remigijus Vilys, Vidmantas Tamoliūnas, Laimutis Raziūnas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę atsirado galimybių dalyvauti tarptautiniuose renginiuose. Viename jų – festivalyje „Europaradas 97“ Prancūzijoje – orkestras pelnė „Grad Prix“.

Nuo 2017 metų „Garsas“ yra Panevėžio muzikinio teatro kolektyvas. Orkestras groja šventėse, dalyvauja festivaliuose, vykdo edukacines veiklas, rengia įvairių stilių muzikines programas, pasirodo su vokalistais Monika Linkyte, Edgaru Davidovičiumi, Laima Česlauskaite, Mindaugu Rojumi, multiinstrumentininku Sauliumi Petreikiu, trimitininkų choru.

Bendradarbiaudamas su jaunais kompozitoriais ir aranžuočių autoriais jis parengė koncertines programas „Concert Boom“, „Roko legendos“, „Gyvybė ratu“, „Laisvė šaukia“ ir kitas. Stilingas orkestro repertuaras skamba scenose, parkuose, dainų švenčių estradose, bažnyčiose ir aikštėse.

„Panevėžys džiugina gebėjimu puoselėti savo miesto kultūrą, kurios neatsiejama dalis jau tiek metų yra ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“. Šventinė programa nepaliks abejingų, tad norime pakviesti nepraleisti šios mums visiems svarbios šventės.

„Garsas“ tapo neatsiejama miesto švenčių dalimi, solidžiai ir atsakingai garsina miesto vardą šalyje ir už jos ribų, todėl tokią svarbią dieną norisi suburti visus pasidžiaugti ir švęsti drauge“ – kalbėjo Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.