„Operomanija“ kviečia į svetainę ir atveria archyvus

Keturioliktus metus aktyviai veikianti prodiuserinė kompanija „Operomanija“ pristato savo pirmąją ilgai brandintą interneto svetainę www.operomanija.lt.

 „Honey Moon!“.<br> M.Aleksos nuotr.
 „Honey Moon!“.<br> M.Aleksos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 19, 2022, 9:06 AM

Vykdomus projektus anksčiau daugiausia viešinusi socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje ir festivaliniame „Naujosios operos akcijos“ (NOA) tinklalapyje, nuo šiol organizacija kviečia susipažinti ne tik su kūrybinės veiklos aktualijomis – naujienomis ir repertuaru, bet ir sukaupta savotiška „duomenų baze-archyvu“: nerti į gausiai spektakliais, renginiais, festivaliais, gastrolėmis, rezidencijomis ir kritikų atsiliepimais užpildytą istoriją. Visa informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

„Organizacija iki šiol apskritai neturėjo savo tinklalapio. Kadangi didelė dalis veiklos koncentravosi aplink NOA festivalį, turėjome jam skirtą svetainę, taip pat atskirus interneto puslapius ar socialinių tinklų paskyras, reprezentuojančias aktyviau rodomus kūrinius. Galiausiai, pasikeitus svorio centrui (iš festivalio NOA – „Operomanijos“ link) atsirado poreikis sukurti ir organizacijos veiklą išsamiai pristatančią platformą“, – apie naujausią „Operomanijos“ darbą pasakojo prodiuserė Ana Ablamonova.

Per kūrybinės kompanijos gyvavimo laikotarpį apie ją buvo parašyta mokslo darbų, jų autoriai, taip pat menotyrininkai, kritikai ir kiti „Operomanijos“ veiklos bei šiuolaikinės operos lauko tyrėjai vis dažniau ėmė teirautis apie organizacijos praeitį – domėjosi įvairiais šaltiniais ir jų pasiekiamumo galimybėmis.

Žiniasklaidos atstovai nuolat kreipdavosi norėdami pasitikslinti dažnai užmarštin nugrimztančią faktinę informaciją. Prodiuserė A. Ablamonova teigė, kad visos išvardytos aplinkybės galiausiai nulėmė poreikį sukurti didelės apimties tinklalapį: „Organizacijai tapus Lietuvos kultūros tarybos strateginio finansavimo programos dalimi, atsirado galimybės kokybiškai realizuoti šį sumanymą. Procesas užtruko kelerius metus – tiek pareikalavo medžiagos atranka ir parengimas, svetainės kūrimas ir detalių tobulinimas“.

Taigi nuo šiol tinklalapyje skaitytojai galės greitai ir patogiai naudotis archyvu, atspindinčiu tam tikrą šiuolaikinio muzikos teatro epizodą – naujosios operos raidą Lietuvoje: nuo preciziško visų kūrinių, kūrybinių grupių ir „Operomanijos“ įgyvendintų renginių registro iki visiškai pilnos lietuviškų ir užsienio publikacijų bibliografijos.

Besidominčius „Operomanijos“ veikla (renginiais, šiuolaikinio muzikos teatro naujienomis, tarp premjerų ir festivalių vykstančiu „užkulisiniu“ kūrybiniu gyvenimu) kviečiame užsisakyti organizacijos naujienlaiškį. Tai galima padaryti aplankius titulinį www.operomanija.lt puslapį, prenumeratos registracijos laukelis patalpintas puslapio apačioje. O mes pažadame dalytis naujausia informacija ir vaizdais iš „Operomanijos“ gyvenimo glaustai ir neįkyriai.

Be to, naujojoje svetainėje rasite informaciją ir apie organizacijos leidybinius projektus bei elektroninę parduotuvę, kurioje galėsite įsigyti šios kompanijos prodiusuotų kūrinių garso įrašų – vinilinių plokštelių.

Informatyvi, aiškiai struktūruota „Operomanijos“ interneto svetainė – ilgo kūrybinio proceso ir kruopštaus techninio įgyvendino rezultatas.

„Tinklalapio dizaino paieškos užtruko. Iš pradžių bandžiau dirbti su keliais kitais dizaineriais, kol galiausiai Jurgiui Griškevičiui, gerai susipažinusiam su organizacijos veikla, pavyko pagal raktažodžius ir pristatytas idėjas išsyk pasiūlyti tinkamą vizualinį sprendimą.

Norėjosi lakoniško, subtilaus ir kartu universalaus vaizdo – tokio, koks būtų priimtinas kiekvieno „Operomanijos“ prodiusuoto darbo kūrėjams. Be to, tinklalapio estetiką nulėmė ir jo išplėtota struktūra bei siekis padaryti svetainę patogią ir funkcionalią“, – teigė A. Ablamonova.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: pedagogai žada protestuoti prie Vyriausybės