Kviečia į nemokamas filmų peržiūras ir susitikimus su kino kūrėjais bei rašytojais

Spalio trečiadieniais renginio „Knyga+Kinas“ organizatoriai ekranizacijų mėgėjus suburs į tris atviras kino filmų peržiūras bei susitikimus su kino kūrėjais, rašytojais. Seansuose bus rodomi režisierių Algimanto Puipos „Moteris ir keturi jos vyrai“, Giedrės Beinoriūtės „Kvėpavimas į marmurą“ bei Inesos Kurklietytės „Drugelio širdis“. Po kino seansų lauks susitikimai su filmų režisieriais bei knygų autoriais. 

„Moteris ir keturi jos vyrai“.<br>LKC nuotr. 
„Moteris ir keturi jos vyrai“.<br>LKC nuotr. 
„Kvėpavimas į marmurą“. <br>„Just a Moment“ nuotr. 
„Kvėpavimas į marmurą“. <br>„Just a Moment“ nuotr. 
„Drugelio širdis“. <br>„Fralita films“ nuotr. 
„Drugelio širdis“. <br>„Fralita films“ nuotr. 
Daugiau nuotraukų (3)

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA

Oct 6, 2022, 12:12 PM, atnaujinta Oct 6, 2022, 12:16 PM

Diskusijas moderuosianti kino kritikė Neringa Kažukauskaitė pripažįsta, kad literatūra neatsiejama kino dalis: „Lietuvių literatūros ir kino santykiai nėra lengvai nusakomi ir prieštaringi, tačiau lietuviškas kinas yra neatsiejamas nuo lietuvių literatūros. Knyga ar jos motyvai dažnai tapdavo filmo įkvėpimo šaltiniu ir dramaturgijos pagrindu, o kartais įprastine ekranizacija. Literatūra ugdo vaizduotę, įkvepia kino vaizdus, intriguoja filmų kūrėjus ir kelia iššūkius, kaip tekstą paversti vaizdu.“

Trečius metus organizuojamu projektu „Knyga+Kinas“ siekiama suburti kino bendruomenę, literatūros kūrėjus bei ekranizacijų mėgėjus ir jiems pristatyti naujausias atrinktas lietuvių kūrėjų knygas, galinčias tapti kino scenarijumi, parodyti filmus, pastatytus pagal knygas ir parodyti kokia gali būti stipri kino ir literatūros bendrystė. Kino vakaruose pasirinkti rodyti kelių laikotarpių filmai, parodantys jų įvairovę.

„Džiaugiuosi galimybe susitikti su kino režisieriais ir knygų autoriais bei žiūrovais, prisiminti filmus, kurių įkvėpimu tapo literatūros kūriniai. Kasmetinis renginys KNYGA+KINAS, vykstantis Vilniaus Knygų mugės metu, vienijantis literatūros ir kino pasaulio atstovus, išsiplėtė ir išeina į kino sales, kur žiūrovai galės ne tik pamatyti filmus, bet ir užduoti klausimus filmų kūrėjams ir knygų autoriams apie filmo kūrimo kelią nuo knygos iki ekrano,“ – sako renginio iniciatorė, kino prodiuserė Živilė Gallego.

Pirmajame kino seanse bus pristatyta režisieriaus Algimanto Puipos drama „Moteris ir keturi jos vyrai“, sukurta pagal danų rašytojo Holgerio Drachmano novelę „Romanas kopose“. Filmo veiksmas žiūrovus nukels į XIX a. Mažąją Lietuvą, Kuršių Neriją. Filme vaidina visiems gerai žinomi lietuvių kino aktoriai Jūratė Onaitytė, Antanas Šurna, Vidas Petkevičius, Saulius Balandis bei kiti. 

Antrajame seanse žiūrovai turės galimybę išvysti režisierės Giedrės Beinoriūtės įtemto siužeto psichologinę dramą „Kvėpavimas į marmurą“, sukurtą remiantis Lauros Sintijos Černiauskaitės romanu „Kvėpavimas į marmurą“. Filmo centre  – inteligentiškos šeimos santykiai, kupini iššūkių, atskleidžiantys šių dienų socialines problemas, sudėtingus tėvų ir vaikų santykius. Vaidmenis filme atlieka aktoriai: Airida Gintautaitė,, Sigitas Šidlauskas, Joris Baltrūnas, Vilius Minčinauskas, Kristupas Cicėnas. 

Pasak režisierės G. Beinoriūtės, dauguma autorinių filmų yra paremti literatūra ir nors tai neužtikrina kokybės, bet dažniausiai filmai yra geri.  Paklausus režisierės, kodėl ji renkasi kurti remiantis literatūra, sako: „Esu kūrusi filmus ir remdamasi literatūra, ir ne. Gera literatūra man visų pirma yra įkvėpimo šaltinis. Dažniausiai literatūroje ieškau idėjų ir personažų.

Gera knyga su įdomiomis idėjomis ar originaliais personažais praplečia režisieriaus kūrybiškumo arsenalą. Tai tarsi tvirtas pamatas po kojom. O nuo pamato viskas prasideda. „Kvėpavime į marmurą“ taip pat patraukė personažai – gyvi, žmogiški, netobuli. Labai buvo įdomu pamėginti suteikti jiems kūną.“

Trečiajame seanse žiūrovai turės galimybę išvysti daugybę tarptautinių festivalių apkeliavusį ir apdovanojimų pelniusį režisierės Inesos Kurklietytės filmą šeimai „Drugelio širdis“, įkvėptą Modestos Jurgaitytės knygos „Ypatingas“. 

Visai šeimai skirtas filmas pasakoja apie didžiulę paslaptį saugantį berniuką Juozapą, draugystę, darančią stebuklus. Juozapą vaidina Elijas Malinauskas, kuris už geriausią vaidmenį buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“. Filme taip pat vaidina aktoriai Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas, Rokas Mizeikis, Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti. 

Renginiai – atviri, nemokami visiems. Bilietus pasiimti bus galima Vilniaus kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ kasose.

* * *

2022 10 12 18:00 val., 9 salė, „Forum Cinemas Vingis“.

MOTERIS IR KETURI JOS VYRAI, rež. Algimantas Puipa

Diskusijoje dalyvauja: režisierius Algimantas Puipa

2022 10 19 18 val., 9 salė, „Forum Cinemas Vingis“.

KVĖPAVIMAS Į MARMURĄ, rež. Giedrė Beinoriūtė

Diskusijoje dalyvauja: režisierė Giedrė Beinoriūtė, rašytoja, knygos „Kvėpavimas į marmurą“ autorė  Laura Sintija Černiauskaitė.

2022 10 26 18 val., 9 salė, „Forum Cinemas Vingis“.

DRUGELIO ŠIRDIS, rež. Inesa Kurklietytė

Diskusijoje dalyvauja: režisierė ir scenarijaus autorė Inesa Kurklietytė, rašytoja, filmo scenarijaus bendraautorė ir knygos „Ypatingas“ autorė Modesta Jurgaitytė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.