Jūrų muziejaus ir Karinių jūrų pajėgų sutartis: laive „Sūduvis“ vyks daugiau renginių

Lietuvos jūrų muziejaus ir Karinių jūrų pajėgų (KJP) bendradarbiavimo sutartis laive „Sūduvis“ padės gausinti renginių programą, į ją įtraukiant karinio orkestro pasirodymus, filmų peržiūras, dalyvaujant miesto renginiuose. 

Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52).<br>G.Pilaičio nuotr.
Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52).<br>G.Pilaičio nuotr.
Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52).<br>G.Pilaičio nuotr.
Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52).<br>G.Pilaičio nuotr.
Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52).<br>G.Pilaičio nuotr.
Lietuvos KJP minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52).<br>G.Pilaičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jurgita Andriejauskaitė, BNS

Oct 22, 2022, 12:52 PM

Penktadienį bendradarbiavimo sutartį pasirašė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir Karinių jūrų pajėgų vadas Giedrius Premeneckas. 

„Sutartyje numatyta visa mūsų parama tiek švietėjiška, tiek ekspertinė. Būdami kaip šios srities ekspertai remsime patarimais, vykdydami edukacinę ir kitą veiklą“, – sakė KJP vadas. 

„Karinės jūrų pajėgos įsipareigoja dalyvauti renginiuose, viena sričių – šių pajėgų orkestro koncertai laive, po atviru dangumi. Tai labai praturtins Klaipėdos renginių programą. Numatyti ne tik edukaciniai užsiėmimai, bet ir susitikimai su skirtingomis bendruomenėmis, dalyvavimas miesto renginiuose ir tam tikrų akcentų kūrimas pačiame laive“, – sakė O. Žalienė. 

Muziejaus vadovė teigė, jog laivas ateityje galėtų dalyvauti šviesų festivalio programoje. Viena idėjų, kad ant laivo šviesomis ir garsais galėtų atsispindėti jūrinė šalies ar laivo istorija. 

Nuo gegužės ant laivo denio ketinama rengti Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymus. Jie vyktų šiltuoju metų laiku iki pat rudens. 

KJP atstovų teigimu, pasirodymus čia galėtų surengti ir kiti šalies kariniai orkestrai. 

Rengs filmų peržiūras

Pasak vadovės, Lietuvos jūrų muziejus yra parengęs laivo- muziejaus „Sūduvis“ veiklos aktyvavimo programą. Joje numatyti jūriniai, istoriniai, paveldo, kultūriniai bei pramoginiai renginiai.

Viena programos dalių – „Sūduvis – kultūros medžiotojas“. Vienoje laivo kajučių planuojama rengti istorinių filmų peržiūras. 

Pasak O. Žalienės, tai vienintelė vieta Klaipėdoje, kur pačiais eksponatais ir darbuotojų lūpomis kalbama apie patriotizmą, pilietiškumą. Edukacijose, kurias rengti padeda KJP, pasakojama apie šio karinio laivo ir Lietuvos jūrinę istoriją. 

Karinės jūrų pajėgos ketina pagausinti eksponatų kolekciją, perduodama iš savo sukauptų fondų. 

Iki šiol tarp muziejaus ir KJP, kurioms anksčiau priklausė šis minų medžiojimo laivas, bendradarbiavimo sutarties nebuvo. Tam tikri dokumentai buvo tik dėl eksponatų perdavimo.

Sutartyje numatyta, kad muziejus įsipareigoja Karinėms jūrų pajėgoms, Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovei ir Karinių jūrų pajėgų karininkų klubui suteikti galimybę naudotis laivu reprezentaciniais tikslais.

Čia ketinama organizuoti karių priesaikos ir kitas karines ceremonijas, iš kitų šalių atvykusių karinių laivų vadų priėmimus, susirinkimus ir kita.  

Karinių jūrų pajėgų organizuojamų reprezentacinių renginių metu, taip pat minint atmintinas datas laive bus iškeltos Lietuvos valstybės istorinė ir Karinių jūrų pajėgų vėliavos. Tai ketinama daryti liepos 4 d. – Karinių jūrų pajėgų atkūrimo, rugpjūčio 1 d. – Lietuvos karo laivyno įkūrimo ir lapkričio 23 d. –  Lietuvos kariuomenės dieną.

Apsilankė tūkstančiai lankytojų

Liepą pradėjęs veikti muziejus po atviru dangumi, anot vadovės, jau tapo vienu populiariausiu klaipėdiečių ir miesto svečių lankymo objektu. Jį jau aplankė daugiau nei 10 tūkst. lankytojų.

„Toks žmonių skaičius apsilankęs susipažino su Karinėmis jūrų pajėgomis, visa specifika, pamatė, kaip karo jūrininkai tarnauja, gyvena laive, tai laba svarbu. Norime būti atviri visuomenei, esame radę gerą partnerį, kuris nutiesė trumpą ir tiesų kelią į visuomenės širdis, protus“, – teigė G. Premeneckas. 

Sutarties pasirašymo proga KJP vadas O. Žalienei perdavė laivo „Sūduvis“ istorinį herbą. 

Karo laivas „Sūduvis“ statytas 1956-1958 Vokietijoje. Anot muziejaus, jis yra išskirtinis savo technologiniais požymiais.

Laivas yra medinis, visos jo detalės – iš nemagnetinio metalo, nes laivo paskirtis buvo po Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūroje ieškoti paliktų minų, o pastarosios reaguoja į metalus. Šiuo metu panašaus tipo laivai statomi iš plastiko arba anglies pluošto.

Lankytojai gali išvysti įgulos kajutes, sonarą, kuris skenuoja jūros dugną. Laive-muziejuje rengiamos edukacijos. 

Paieškos, kur Klaipėdoje pastatyti šį Karinėms jūrų pajėgoms priklausiusį laivą, truko kelerius metus. Po ilgų diskusijų nuspręsta, jog tinkamiausia ir saugiausia vieta tam yra Danės upės krantinė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.