Naujausias Kakės Makės nuotykis: į didžiuosius kino ekranus atkeliauja jos filmas

Jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje tęsiasi Kakės Makės manija. Sunkiai rastume knygas skaitantį žmogų, kuris nebūtų girdėjęs apie drąsią nuotykių ieškotoją ir mažylių draugę, kurią sukūrė rašytoja ir iliustruotoja Lina Žutautė. Balandžio 21 dieną vaikų mėgstamas personažas atkeliauja dar arčiau gerbėjų – šalies kino teatruose pasirodys ilgametražis animacinis filmas visai šeimai „Kakė Makė: mano filmas“.

Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Į filmą „Kakė Makė: mano filmas“ kvies toks plakatas.
Į filmą „Kakė Makė: mano filmas“ kvies toks plakatas.
Viena filmo „Kakė Makė: mano filmas“ sumanytojų, filmo prodiuserė S.Krasauskienė.
Viena filmo „Kakė Makė: mano filmas“ sumanytojų, filmo prodiuserė S.Krasauskienė.
Filmo „Kakė Makė: mano filmas“režisierius M.Valkevičius.
Filmo „Kakė Makė: mano filmas“režisierius M.Valkevičius.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Kadras iš filmo „Kakė Makė: mano filmas“.
Daugiau nuotraukų (7)

Laisvė Radzevičienė

Mar 24, 2023, 4:04 PM

Režisieriaus Meinardo Valkevičiaus, scenarijaus autorių Monikos Juzonytės ir Lauryno Kaminsko, dailininkės ir iliustruotojos Gabijos Visockytės bei animacijos studijos „MeinArt“ sukurtas pasakojimas nukels mažuosius žiūrovus ir jų tėvus į dar nepažintus stebuklingo Kakės Makės pasaulio kampelius. Svarbiausias filmo personažas žiūrovus pakvies į šešis nuotykius, kuriuose pasirodys ir jos bičiuliai – Netvarkos nykštukas, monstrai Mamaisa ir Nanaisa, meilutis Čiučia.

Kakę Makę filme įgarsino šauni mergaitė Elena Katkutė. Kakės Makės tėvams savo balsus paskolino aktorė Ineta Stasiulytė ir dainininkas Vaidotas Valiukevičius. Pasakojimą filme nuotaikingai rezga aktorius Giedrius Savickas.

„Sukūrėme nuotaikingą nuotykių filmą šeimai, kuriame nestinga humoro, išdaigų ir vertingų pamokų. Namuose prasidėję Kakės Makės nuotykiai persikelia į magišką jos pasaulį, kuriame vaikai sutiks išgalvotus jos draugus monstrus, piratus, pasakų princą, keistokai linksmą raganą, keliaus į Dantukų fėjos puotą, ieškos pabėgusių ausų, švęs svajonių gimtadienį ir... sutiks savo naują augintinį!

Negana to, pagaliau sužinosime, kuo vardu yra Kakės Makės tėvai ir ką reikia daryti, jei nori turėti savo filmą“, – pasakojo viena iš filmo sumanytojų, filmo prodiuserė Simona Krasauskienė.

Animacinę Kakės Makės visatą įkvėpė kultinės knygos

Animacinį filmą „Kakė Makė: mano filmas“ įkvėpė rašytojos ir iliustruotojos L.Žutautės knygų istorijos. Kakės Makės personažą ji sugalvojo tada, kai sūnui Karoliui buvo treji. Karolis mamos paprašė papasakoti istoriją apie mergaitę, bet taip, kad būtų įdomu berniukams. Jis pats mergaitei sugalvojo ir vardą.

Kakė Makė taip įsitraukė į šeimos kasdienybę, kad tapo istorijomis, o vieną dieną mama ėmė ir nupiešė linksmą mergaitę. Ji panaši į daugelį mergaičių, o jos nuotykiai uždega ir berniukus. Filme tų nuotykių ir istorijų bus dar daugiau nei knygose.

„Knygose Kakė Makė gyvena jau trylika metų. Šio personažo knygų visata pakeri, tampa kasdiene vaikams, o ir jų aplinkai – tėvams, priešmokyklinių įstaigų ugdytojams. Šis personažas yra fenomenalus savo vidaus ir pasaulio atradėjas, ji – vaikystės simbolis, su kuriuo nesunku tapatintis“, – sakė filmo „Kakė Makė: mano filmas“ prodiuserė S.Krasauskienė.

Filme bus galima atrasti dar vieną filmą, kurį kuria pati Kakė Makė. S. Krasauskienė tikisi, kad filmas vaikams ir tėvams primins: kiekvienas iš mūsų, o ypač vaikas, gali būti kūrėju: „Norėtume, kad vaikus įkvėptų drąsūs jų mylimo personažo norai ir pastangos. Šis filmas yra apie beribį vaikų vaizduotės pasaulį ir jo egzistavimą ne tik mintyse, bet ir gyvenime. Tikiu, vaikai filme greitai atpažins šią idėją, o tėvus noriu pakviesti stebėti filmą vaiko akimis ir atrasti jame pačių vidinį vaiką.“

Koduotos žinutės apie lengvesnę tėvystę

Filmą kūrusios animacijos studijos „MeinArt“ vadovas, filmo režisierius M.Valkevičius pasakojo, kad Kakės Makės visata buvo sukurta 2D stilistika, kuri primena ranka pieštas iliustracijas: „Sukūrėme pasaulį, kurį bus ypač įdomu tyrinėti milžiniškame ekrane. Vienas svarbiausių filmo akcentų – jo spalvų paletė. Siekėme, kad kiekvienas kadras atrodytų kaip gimtadienio atvirukas!“

Dar viena svarbi užduotis filmo kūrėjams buvo perteikti Kakės Makės ir jos bičiulių jausmus. Režisierius pasakoja tam pasitelkęs ne tik animuotus judesius, veido išraiškas, profesionalų, išraiškingą įgarsinimą, bet ir daineles. Filme skambės ir jau žinomos, vaikų mėgstamos Kakės Makės dainos, ir visiškai naujos dainelės, kurios žiūrovus kvies kartu šokti ir dainuoti.

Filmo tempas ir istorijų trukmė taip pat pritaikyta mažiesiems žiūrovams. Filmo režisierius įsitikinęs, kad šešis Kakės Makės nuotykius ekrane sekti lengviau, nei stebėti nuoseklų ilgametražio filmo pasakojimą.

Nebus pamiršti ir vaikus į kiną atvedę tėvai. „Iš Kakės Makės tėčio ir mamos perspektyvų atskleidėme tai, ką išgyvena tėvai, augindami vaikus, jų džiaugsmus ir rūpesčius. Filme užkoduota nemažai naudingų žinučių apie lengvesnę tėvystę. Neabejoju, kai kurios situacijos prajuokins ne tik vaikus, bet ir mamas ar tėčius“, – sakė M.Valkevičius.

Filmą kūrė animatoriai iš Ukrainos ir Lenkijos

„Kakė Makė: mano filmas“ kūrybos procese dalyvavo didelė komanda: nuo knygų autorės L.Žutautės, animacijos ekspertų, šeimos ir vaikų psichologų, tarptautinių konsultantų iki įvairaus amžiaus vaikus auginančių tėvų, gyvenančių įvairiose pasaulio vietose.

„Kurdami filmą, nuolat tikrindavome turinį – rodėme jį būsimiesiems žiūrovams, stebėjome jų reakcijas, kalbėjomės. Atsižvelgėme ir į tarptautinio turinio tendencijas, aktualias temas, stilizavome personažus ir jų istorijas, tačiau labai svarbu, kad išlaikėme DNR – tai, kas jau šiandien yra menas, – „Kakės Makės“ knygas“, – sakė S.Krasauskienė.

Režisierius M.Valkevičius pasakoja, kad į „Kakė Makė: mano filmas“ kūrybos komandą buvo įtraukti animatoriai iš Lenkijos ir Ukrainos: „Per savaitę vienas animatorius suanimuoja tik apie 20–30 sekundžių filmo, kai kurias scenas turėjome perdaryti daugybę kartų, kad tik jos kuo geriau atitiktų rezultatą, kokio norėjome. Ir jei dar pridėsime Kakės Makės knygų adaptacijas, konsultacijas su psichologais, kadruotes, iliustracijas, kompozitorių darbą, – diena iš dienos visus metus prie šio filmo dirbo didžiulė komanda.“

Temos – bet kurio amžiaus šiuolaikiniam žmogui

Filmo režisierius M.Valkevičius pripažįsta, kad kuriant filmą didžiausiu iššūkiu tapo idėja, kaip atskleisti herojų istorijas, jų svajones ir tikslus.

„Pats auginu du vaikus, kurie yra Kakės Makės gerbėjai, todėl norėjosi pasakoti istorijas taip, kad jos būtų tarsi negirdėtos, niekada neklausytos, – sakė jis ir pridūrė tikintis, kad pagrindinė filmo žinutė suskambės ir suaugusiesiems. – Kakės Makės vaizduotė yra jos gyvenimo variklis, tad viskas, ką galime įsivaizduoti, yra įmanoma. Nebijokime imtis netikėčiausių iššūkių ir leiskime vaizduotei vesti mus į priekį.“

Filmo prodiuserė S.Krasauskienė teigė, kad šis filmas yra vienas didžiausių pastarojo meto animacinių projektų Lietuvoje: „Tikime šiuo filmu, juk subūrėme komandą, kuri galėtų pasiekti geriausią įmanomą rezultatą – atskleisti Kakės Makės visatą gerbėjams, o ir tiems, kurie šio personažo dar nepažįsta. Mūsų komandos tikslas – Kakės Makės visatą panaudoti tarsi akseleratorių, kuris pažadintų kiekvieno žiūrinčiojo vaizduotę ir kūrybiškumą.“

Ilgametražis animacinis filmas „Kakė Makė: mano filmas“ pagal rašytojos L.Žutautės knygas – nuo balandžio 21 dienos visuose Lietuvos kino teatruose. Filmą įgarsino E.Katkutė, G.Savickas, I.Stasiulytė, D.Siaurusaitis, V.Valiukevičius ir kiti. Filmo režisierius – M.Valkevičius, scenarijaus autoriai – M.Juzonytė ir L.Kaminskas, dailininkė G.Visockaitė. Filmą platina „NJ World“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.