Šiuolaikinės muzikos ir meno festivalis „Ars Nova“ – modernus renginys Elektrėnų kultūros centre

Festivalis „Ars Nova“ – šiuolaikinio meno ir muzikos festivalis, kurio tikslas – atspindėti dabartinius muzikos ir meno procesus Lietuvoje. Pirmą kartą vyksiantis renginys skirtas populiarinti šiuolaikinį meną ir muziką bei paskatinti naujų meninių idėjų tyrinėjimą. Festivalis yra kūrybiškumo ir naujovių šventė, suteikianti unikalią galimybę menininkams ir publikai užmegzti ryšį ir bendrauti vieniems su kitais.

Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 24, 2023, 11:27 PM

Gegužės 27–28 dienomis vyksiantis festivalis „Ars Nova“ debiutuos Elektrėnų mieste. Šiandien Elektrėnai garsėja kultūrine įvairove ir veržlia meno scena. Miesto kultūros centras, kuriame vyksta festivalis, yra moderni vieta, kuri suteikia idealią aplinką šiuolaikinio meno ir muzikos demonstravimui. Skirtingos kultūros centro erdvės suteikia platformą tarpdisciplininiam menininkų, muzikantų ir atlikėjų bendradarbiavimui. Suburdamas skirtingų sluoksnių ir disciplinų menininkus, festivalis skatina ieškoti naujų idėjų ir kurti novatoriškus meno kūrinius.

Daugialypė festivalio programa – nuo detektyvo rašymo apie Elektrėnus iki Geteborgo alternatyvios muzikos orkestro koncerto

Pirmajame šiuolaikinės muzikos ir meno festivalio „Ars Nova“ programoje pristatomos įvairios instaliacijos tiek jau įsitvirtinusių, tiek besikuriančių menininkų, kurias bus galima apžiūrėti gegužės 27–28 dienomis nuo 12 val:

Evelinos Dapkutės instaliacija „Paukštis“ III aukšto fojė;

Paulinos Ružauskaitės instaliacija „Apaugęs“ II aukšto tualete;

Gretos Suslavičiūtės instaliacija „Feu“ kultūros centro laiptinėje;

Vito Umbraso ir Gretos Garmašaitės instaliacija „Greitai nebeturėsim“ II aukšto repeticijų patalpoje;

Elektrėnų meno mokyklos dailės skyriaus mokinių paroda „Bonbonjerė“ kultūros centro rūbinėje.

Menininkas Pidžinas (Pijus Čeikauskas) gegužės 27 dieną nuo 12 valandos tapys kultūros centro sieną. Visi, besidomintys gatvės menu, galės stebėti kaip menas gimsta čia ir dabar. Taip pat abi dienas kultūros centro hole vyks meno mugė. 

Festivalis „Ars Nova“ dalyviams taip pat siūlo ir interaktyvias veiklas kaip kūrybinės balso dirbtuvės su dainininke Migloko (gegužės 27 dieną 12 valandą mažojoje salėje) arba detektyvo rašymo apie Elektrėnus dirbtuvės su rašytojomis Jolanta Vilkevičiūte ir Asta Jolanta Miškinyte (gegužės 28 dieną 11 valandą jaunimo biure). Prie meninės interakcijos prisijungs ir kultūros centro moterų choras „Eldija“. Choristės gegužės 27 dieną 16 valandą I aukšto fojė surengs performansą „Tu esi dirigentas“, kurio metu visi norintys galės atsisėsti į dirigento kėdę. 

Šiuolaikinės muzikos įvairovę perteiks akordeonistų trio „Un(seen) trio” (gegužės 27 dieną 14 valandą freskos salėje), brolio ir sesers duetas „Twenty Fingers Duo“ su elektroakustine programa „Dualitas“ (gegužės 28 dieną 18 valandą didžiojoje salėje). Vienas didžiausių koncertų įvyks gegužės 28 dieną 13 valandą – į kultūros centrą atvyksta Geteborgo alternatyvios muzikos orkestras. Po jo, freskos salėje pasirodys „Fleitų 3“ su šiuolaikino šokio šokėja Elmyra Ragimova. Festivalį užbaigs grupė „Castor Stetson“ su programa „Moksha“ – instrumentiniu pasakojimu apie gyvenimo tarpsnį nuo gimimo iki mirties.

Šiuolaikinio meno ir muzikos festivalių, tokių kaip „Ars Nova“, lankymas yra būtinas kultūrinei įvairovei ir kūrybiškumui skatinti. Festivaliai yra platforma besikuriantiems ir nusistovėjusiems menininkams pristatyti savo darbus, taip pat erdvė kultūriniams mainams ir dialogui. Dalyvaudami ir remdami tokius festivalius kaip „Ars Nova“, gyventojai gali padėti populiarinti meną ir prisidėti prie kultūros sektoriaus augimo ir plėtros savo bendruomenėje bei už jos ribų. 

Nemokami renginiai vyks gegužės 27–28 dienomis Elektrėnų kultūros centre.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.