„Ratilio“ 55-mečio šventėje tarp gėlių – etnografinių regionų įdomybės, koncertas ir smagi vakaronė su tortu

Birželio 10 d., šeštadienį, Vilniaus universiteto (VU) folkloro ansamblis „Ratilio“ kviečia į 55-ojo gimtadienio šventę VU Botanikos sode Kairėnuose. Čia, įsitraukiant į smagų gausios ansamblio bendruomenės klegesį, bus galima praktiškai patyrinėti, pamatyti, išgirsti, užuosti, paragauti ir apčiuopti penkis Lietuvos etnografinius regionus.

 „Ratilio“ folkloro festivalyje „Baltica“, 2023 m<br> R. Olinio nuotr.
 „Ratilio“ folkloro festivalyje „Baltica“, 2023 m<br> R. Olinio nuotr.
 „Ratilio“ 50-mečio jubiliejaus akimirka, 2018 m.<br>K. Kagi nuotr.
 „Ratilio“ 50-mečio jubiliejaus akimirka, 2018 m.<br>K. Kagi nuotr.
 „Ratilio“ festivalyje „Skamba skamba kankliai“, 2023 m.<br> A. Aušros nuotr.
 „Ratilio“ festivalyje „Skamba skamba kankliai“, 2023 m.<br> A. Aušros nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 9, 2023, 5:44 PM

Šventė prasidės nuo jubiliejaus proga ansamblio parengtų sutartinių ir šokių vaizdo įrašų peržiūros. Be to, nuotraukų parodoje svečiai galės pamatyti įsimintiniausias paskutinių penkerių ansamblio gyvenimo metų akimirkas. Vėliau šventės dalyviai bus kviečiami pasivaikščioti po Botanikos sodą ir atrasti įvairius istorijas pasakojančius daiktus – penkis su ansamblio 50 metų istorija ir penkis su pastarojo penkmečio įvykiais susijusius radinius, pažymėtus QR kodais, kuriuos nuskenavus bus galima pasiklausyti pasakojimų, ką rastasis objektas reiškia ar žymi ansamblio gyvenime.

Sode veiks penkios Lietuvos etnografinių regionų salos – specialiai apipavidalintose palapinėse lankytojai galės visais pojūčiais pasinerti į Aukštaitiją, Dzūkiją (Dainavą), Suvalkiją (Sūduvą), Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją.

Etnografinių regionų savitumas yra nuosekliai ansambliečių tyrinėjama, puoselėjama ir praktiškai patiriama tema. Specialiai 55-mečiui folkloro ansamblis parengė Lietuvos etnografinį kraštovaizdį apžvelgiantį elektroninį leidinį „5x5 tradicijos: Lietuvos etnografinių regionų folkloras“ – pusšeštos valandos dainų, instrumentinių kūrinių, pasakojimų garso įrašų, šokių vaizdo įrašų ir pusantro šimto tautinių kostiumų nuotraukų.

Keletą projekto ir kitų kūrinių žiūrovai išvys 17 val. vyksiančiame jubiliejiniame koncerte, kuriame greta „Ratilio“ pasirodys ir buvusių ansambliečių vadovaujami folkloro kolektyvai. Po jo visi bus kviečiami susiburti bendrai nuotraukai, kartu padainuoti, vaišintis šventiniu tortu ir linksmintis vakaronėje drauge su visų kartų ansambliečiais.

„Ratilio“ meno vadovė Milda Ričkutė tikino, kad šventė bus ne tik proga dabartiniams ir seniesiems ansamblio nariams pabendrauti, puoselėti „ratiliokišką“ dvasią, bet ir įdomus renginys kiekvienam, net ir su ansambliu nesusijusiam žmogui. Nuo 2007 m. ansambliui vadovaujanti M. Ričkutė tikisi „įtraukti kuo daugiau žmonių į žaidybine forma sujungtas veiklas ir per tai skatinti bendruomeniškumą bei meilę prigimtinei kultūrai“.

1968 m. VU Aldonos Ragevičienės suburtas ansamblis buvo miesto folkloro ansamblių pirmeivis, augęs su visu etnokultūriniu judėjimu ir neatsiejamas nuo Lietuvos virsmo į laisvą valstybę. 2010 m. „Aukso paukšte“ įvertintas „Ratilio“ išlieka svarbi folkloro Lietuvos dalis.

Ansamblis nuolat dalyvauja šalyje rengiamuose tarptautiniuose folkloro festivaliuose, tradicinėse šventėse, puoselėja tautinę kultūrą scenoje ir kasdieniniame gyvenime, pristato ją užsienyje, nepaliauja ieškoti patrauklių meninės raiškos ir folkloro sklaidos formų.

Šventė prasideda 13 val. Įėjimas į VU Botanikos sodą su lankytojo bilietu.

Renginį organizuoja VU folkloro ansamblis „Ratilio“, VU Kultūros centras ir VU Botanikos sodas. Visa renginio programa ir papildoma informacija – ansamblio „Facebook“ paskyroje ir VU Kultūros centro svetainėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.