XXII Tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ spinduliuos miuziklo žavesį

Gražiausiu vasaros metu jau dvidešimt antrą kartą į Kauną atkeliauja festivalis „Operetė Kauno pilyje“. Jis dovanos kauniečiams bei miesto svečiams spalvingą muzikos šventę, tapusią kasmetiniu miesto muzikinio gyvenimo akcentu, pristatančiu įvairialypę programą, suteikiančiu galimybę susitikti su talentingais Lietuvos ir užsienio šalių muzikais.

 „Operetė Kauno pilyje“. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“: J. Janulevičius. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“: J. Janulevičius. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“. <br> L. Brundzos nuotr.
 „Operetė Kauno pilyje“. <br> L. Brundzos nuotr.
 T. Chodakova.<br> Rengėjų nuotr.
 T. Chodakova.<br> Rengėjų nuotr.
 V. Tocca.<br> Rengėjų nuotr.
 V. Tocca.<br> Rengėjų nuotr.
J. M. Bengtssonas.<br> Rengėjų nuotr.
J. M. Bengtssonas.<br> Rengėjų nuotr.
 P. Snive.<br> Rengėjų nuotr.
 P. Snive.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

Jul 3, 2023, 9:43 AM

„Operetė Kauno pilyje“ kasmet sulaukia nemenko publikos susidomėjimo. Renginys sėkmingai gyvuoja ir garsina mūsų šalį daugiau nei du dešimtmečius, skleisdamas žinią apie miestą, puoselėjantį ne tik operetės, bet ir kitų scenos žanrų tradicijas. Šiais metais visas dėmesys renginiuose bus skirtas miuziklui, jo žanrinei įvairovei ir plačiai geografijai.

Festivalis vyksta Valstybės dieną – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventę. Pagerbdami mūsų karalių ir jo darbus, turime šviesiai galvoti šalies ateitį, išmokti džiaugtis, kad esame laisvos ir nepriklausomos valstybės piliečiai, galintys didžiuotis gyvendami įspūdingos istorijos žemėje.

Koncertinės festivalio „Operetė Kauno pilyje“ programos pakvies šviesiai ir nuotaikingai paminėti Valstybės ir Mindaugo dieną legendinėje Kauno pilyje.

Festivalio organizatoriai – Laima Kuzmickaitė-Milašienė, Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra – vėl parengė naujas programas. Šį kartą jos džiugins prie šimtmečio artėjančios miuziklo istorijos žavesiu, pristatys specialiai šiam renginiui atrastų, naujai aranžuotų, rečiau skambančių miuziklo scenos kūrinių, kvies į jau tradicija tampantį spektaklį prie Kauno pilies.

Liepos 5 d. Franko Wildhorno miuziklą „Karmen. Viva amor!“ lauko sąlygomis Pilies klonyje atliks didžiulis Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvas: solistai, choro ir baleto artistai, muzikantai.

Pagrindines partijas dainuos Gabrielė Bielskytė, Raimondas Baranauskas, Jeronimas Milius, spektaklio muzikiniam veiksmui vadovaus festivalio vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius. Spektaklyje dalyvaus ir cirko studija „Šypsena“. Kūrinys pasakos gerai visiems žinomą čigonės Karmen istoriją apie meilę ir asmeninės laisvės troškimą, o ar tai suderinama, nuspręs žiūrovai.

Liepos 6 d. prie pilies skambės koncertas „Tegyvuoja miuziklas!“. Programoje išgirsime ir pamatysime žinomų, milijonų žiūrovų susižavėjimą pelniusių miuziklų ištraukas. Koncerto programą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro jaunieji, žiūrovų pripažinimą ir pagarbą pelnę solistai, šoks teatro baleto trupė.

Programą papuoš svečiai iš šaltosios Švedijos, žinomi miuziklo atlikėjai tiek savo šalyje, tiek užsienyje Viktoria Tocca, Johnas Martinas Bengtssonas, Petteris Snive. Festivalio rengėjai yra dėkingi buvusių garsių Kauno muzikinio teatro solistų Aloyzo ir Filomenos Domeikų sūnui Mariui Domeikai, gyvenančiam ir dirbančiam Švedijoje, už skandinavų pakvietimą į Lietuvą ir jų koncertinių numerių suderinimą su festivalio programa.

Švedai atliks nemažai dainų iš garsiausio švedų ketvertuko ABBA narių Benny Andersson ir Bjorno Ulvaeus miuziklų. Viešės ir dainininkė iš Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro Tamara Chodakova. Vakaro intrigą rengia žinomas Lietuvos džiazo muzikantas, trimitininkas ir vokalistas Vytautas Grubliauskas, visiems žinomas Kongo pseudonimu.

Pertraukos metu, 21 valandą, liudydami tautos bendrystę ir pagerbdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedos Tautinę giesmę.

Organizatorių sumanymus realizuojantys vyriausiasis festivalio dirigentas J. Janulevičius ir koncerto režisierė V. Streiča apie šių metų šventės svarbiausius akcentus pasakojo:

V. Streiča: Manau, pasiteisino idėja kiekvienais metais pagrindinį šventės koncertą skirti vienam konkrečiam žanrui. 2020 m. vyko nuostabus operos koncertas su geriausiais atlikėjais, garsinančiais Lietuvos vardą pasaulinėse scenose, 2021 m. pasinėrėme į žavingą operetės svaigulį, praėję metai buvo skirti Johanno ir Josefo Straussų muzikos palikimui, o šiemet „Baritonų trio“ pasirinko miuziklo žanrą.

J. Janulevičius: Nors operetės žanras mūsų festivalyje yra kertinis, jau daug metų vien juo neapsiribojame. Ta proga pasidžiaugsiu, kad operetės žanro spektaklių Lietuvoje geriau už mūsų teatrą dar niekas nėra pastatęs. Tad operetę pusiau juokais, pusiau rimtai vadiname Kauno žanru.

Natūralu, kad šįmet atėjo eilė pagerbti miuziklą. XX a. antrojoje pusėje miuziklas įsitvirtino jau kaip atskiras žanras šalia tokių banginių kaip opera ir operetė. Šiandien jie visi trys yra vienas kito verti – nepriklausomi, vienodo svorio, turintys savo atlikėjus, spektaklių statytojus ir savo gerbėjus.

V. Streiča: Parodysime plačią miuziklo spalvų paletę. Šio žanro kūriniuose galima išgirsti tiek operinį vo kalą, sudėtingą orkestruotę, grandioziškai didingas ar elegantiškas kompozicijas, tiek tradicines šou melodijas, kurioms būdingas teatrališkumas, išraiškingas vokalas.

Klausysimės ir džiazo, suteikiančio miuziklui gyvasties, ritmo bei improvizacijos prieskonį, bus popmuzikos ir roko, folkloro ir ritmenbliuzo.

***

Didžiaisiais renginiais prie pilies festivalis nesibaigs. Vilkijos šv. Jurgio bažnyčioje ir Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje įvyks tradicinis sakralinės muzikos koncertas Susirinkusieji pasimelsti tuo pačiu išgirs ir C. Saint-Saënso Kalėdinę oratoriją, skambės kiti sakralinės muzikos opusai.

Sielą gaivinančiame koncerte dainuos Kauno muzikinio teatro solistai Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė Žygimantas Galinis, Povilas Padleckis, Martynas Stankevičius, Karolina Činikaitė, jiems grieš VDU kamerinis orkestras, diriguojamas J. Janulevičiaus.

Pirmą kartą festivalis „Operetė Kauno pilyje“ imasi iniciatyvos kultūriškai įveiklinti naują erdvę Nemuno saloje. Vasaros pabaigoje, rugpjūčio 23 d., ant statomo mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ stogo Baltijos kelio metinėms atminti skambės speciali koncertinė programa.

650 km ilgio gyva žmonių grandinė per Lietuvą, Latviją ir Estiją – vienas unikaliausių istorinių įvykių. Baltijos kelio išskirtinumą pabrėžė ir UNESCO organizacija, 2009 m. įtraukusi šią milijoninę žmonių laisvės troškimo raiškos akciją į „Pasaulio atminties“ sąrašą. Nemuno salos erdvėje yra puikios sąlygos šventiškai su muzika prisiminti unikalų įvykį – pasaulį stebinusią Baltijos tautų vienybę kovoje už laisvę.

Nuotaikingą koncerto meninę programą rengia ir atliks Kauno Bigbendas (vadovas Tomas Botyrius), dalyvaus solistai.

Minint Mokslo ir žinių dieną rugsėjo 1-ąją atgaivinti vasaros įspūdžius ir prisiminti gražiausias žydrųjų Italijos pakrančių melodijas kvies koncertas „Neapolietiškos dainos“. Šios dainos visada žavi publiką: ar tai būtų dviejų šimtmečių senumo „Santa Liučija“, ar nemari „O sole mio!“.

Koncertinė programa skambės jaukioje tradicinėje erdvėje – Miesto sode šalia Laisvės alėjos. Dainuos būrys Kauno valstybinio muzikinio teatro solistų: Iveta Kalkauskaitė, Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Nerijus Noreika, Raimondas Baranauskas bei Povilas Padleckis, lydimi J. Janulevičiaus vadovaujamos instrumentinės grupės, o su dainomis ir jų sukūrimo istorijomis supažindins ir pats dainuos Giedrius Prunskus.

Renginiai nemokami

Liepos 5 d. 20 val.

PRIE KAUNO PILIES

Kauno valstybinis muzikinis teatras

Frank Wildhorn miuziklas

KARMEN. VIVA AMOR!

Solistai: Gabrielė Bielskytė, Raimondas Baranauskas, Akvilė Garbenčiūtė, Jurgis Jarašius, Jonas Lamauskas, Jeronimas Milius, Giedrius Prunskus, Ieva Vaznelytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Žanas Voronovas.

Dirigentas Jonas Janulevičius

Dalyvauja: Teatro choras, baletas, orkestras

Liepos 6 d. 20 val.

PRIE KAUNO PILIES

Koncertas

TEGYVUOJA MIUZIKLAS!

21.00 val. Lietuvos valstybės himnas

Dainuoja:

VIKTORIA TOCCA, JOHN MARTIN BENGTSSON, PETTER SNIVE (Švedija)

TAMARA CHODAKOVA (Ukraina)

VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS (KONGAS) (vokalas, trimitas)

Solistai: Marija Arutiunova, Raimondas Baranauskas, Egidijus Bavikinas, Martynas Beinaris, Gabrielė Bielskytė, Gabrielė Bukinė, Simonas Deltuva, Žygimantas Galinis, Akvilė Garbenčiūtė, Ieva Goleckytė, Iveta Kalkauskaitė, Ingrida Kažemėkaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Rokas Laureckis, Jeronimas Milius, Joris Rubinovas, Žanas Voronovas, Viktorija Zeilikovičiūtė

Dalyvauja: Kauno valstybinio muzikinio teatro baletas, choras, orkestras

Vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius

Dirigentai: Oksana Madaraš, Julius Geniušas, Virgilijus Visockis

Režisierė Viktorija Streiča

Chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė

Choreografai Dainius Bervingis, Aleksandras Jankauskas

Scenografija Vaidotas Jakutis

Renginio vedėjai Ieva Vaznelytė ir Gintaras Mikalauskas

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.