Prestižiniame Venecijos kino festivalyje – ir lietuvių kūrėjai

Šiandien prasidedančiame prestižiniame Venecijos kino festivalyje bei jo metu vykstančioje finansavimo mugėje dalyvauja keletas lietuvių kūrėjų darbų. Šiais metais festivalyje bus rodomas bendros Italijos ir Lietuvos gamybos filmas „AMOR” (rež. Virginia Eleuteri Serpieri, liet. prod. Rasa Miškinytė), o projektų finansavimo mugėje „Venice Gap-Financing Market“ bus pristatytas Lauryno Bareišos kuriamas filmas „Sesės“ (prod. Klementina Remeikaitė).    

„AMOR“.
„AMOR“.
„AMOR“.
„AMOR“.
L. Bareiša.<br>L.Balandžio nuotr.
L. Bareiša.<br>L.Balandžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 30, 2023, 11:45 AM, atnaujinta Aug 30, 2023, 1:50 PM

„AMOR” – bendros Italijos ir Lietuvos gamybos dokumentinis filmas, kuris pasirodys Venecijos kino festivalio nekonkursinėje programoje. Dokumentiniame filme vietiniai gyventojai išstumti, Roma užsipildžiusi stebuklų ieškančių turistų. Teresa susilieja su Tibro upės vandeniu, o jos dukra Virginia ieško motinos, klajodama miesto gatvių labirintais, upės pakrantėmis. 

Filme skamba kompozitoriaus Martyno Bialobžeskio kurta muzika, vaidina neprofesionali aktorė iš Lietuvos Odetta Tunyla, viena iš filmo operatorių – Elvina Nevardauskaitė. 

Filmas „AMOR“ kalba apie asmeninį santykį su amžinuoju miestu Roma. „Kai matau Romą, matau savo mamą. Taip buvo nuo tada, kai ji mire“ – dalinasi filmo režisierė italė V.Eleuteri-Serpieni. Filme pasakojama apie vasaros vakarą prieš penkerius metus, kuomet moteris vardu Teresa nusileidžia prie Tibro upės ir leidžiasi nunešama srovės amžiams, o dukra Virginija nakties tamsoje kerta Romą: nori ją surasti ir išgelbėti. Tai hibridinio žanro filmas, kuriame susipina dokumentiniai kadrai, turistiniai Romos vaizdai ir per vaizdus išreikšti jausmai, kuriais norima suvokti, atleisti ir išsivaduoti iš praeities skausmo. 

Filmas kurtas bendrai italų prodiuserinės kompanijos „Setifilm“ prodiuseris Edoardo Fracchia ir lietuvių kompanijos „Era Film“ (prodiuserė Rasa Miškinytė).

Filmo muzika sukurta lietuvio kompozitoriaus M.Bialobžeskio. „Martynas nelaukia, kol filmas bus nufilmuotas, jis perskaito scenarijų ar pamato pradinius kadrus ir jau girdi muziką. Tai yra ypač vertinga kai režisierius su komopozitoriumi bendradarbiauja nuo ankstyvos stadijos“ – sako filmo ko-prodiuserė R.Miškinytė. 

Techniškai sudėtingą studijinį filmavimą išpildė operatorė ir režisierė Elvina Nevardauskaitė, o filmo gamybai Lietuvoje vadovavo Ramunė Rakauskaitė. Pagrindiniam vaidmeniui buvo pasirinkta neprofesionali aktorinės patirties neturinti lietuvaitė Odetta Tunyla. Filmas iš dalies finansuotas Lietuvos kino centro ir jo gamybai pritaikyta Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvata.  

Filmo premjera Venecijos kino festivalyje ne konkursinėje programoje įvyks rugsėjo 7 dieną Didžiojoje festivalio salėje Sala Grande. 

Festivalio metu vykstančioje projektų finansavimo mugėje pristatomas Lauryno Bareišos kuriamas filmas „Sesės“ buvo atrinktas tarp kitų 26-ių vaidybinių filmų. Iš viso į šią mugę atrinkti 34 finalinėse vystymo ir finansavimo stadijose esantys vaidybiniai ir dokumentiniai projektai iš viso pasaulio.

Filmas pasakoja apie dvi seseris, kurios su savo šeimomis leidžia savaitgalį sodyboje. Įvykus nelaimei, jų gyvenimas pasikeičia ir jos priverstos išmokti gyventi su tragiškomis pasekmėmis. Filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė („Aftershool“), ko-prodiuseriai Matiss Kaza („Trickster Pictures“, Latvija), Stefan Ivancic („Mounton“, Serbija). Filmavimo darbai prasidėjo rugpjūčio mėnesį. Filmo gamybos procesą remia Lietuvos kino centras. 

Šis filmas – antrasis pilnametražis Lauryno Bareišos darbas. Debiutinis režisieriaus filmas „Piligrimai“ pelnė Venecijos kino festivalio „Horizontų“ programos pagrindinį prizą.  Venecijos kino festivalis vyksta rugpjūčio 30 – rugsėjo 9 dienomis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.