Studentų chorų festivalis kviečia į tris dienas truksiančią chorinės muzikos šventę

Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus.

 Studentų chorų festivalis.<br> Rengėjų nuotr.
 Studentų chorų festivalis.<br> Rengėjų nuotr.
 Studentų chorų festivalis.<br> Rengėjų nuotr.
 Studentų chorų festivalis.<br> Rengėjų nuotr.
 Studentų chorų festivalis.<br> Rengėjų nuotr.
 Studentų chorų festivalis.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Nov 7, 2023, 12:21 PM

Lapkričio 10–12 d. vyksiančiame festivalyje pasirodys penkiolika studentų chorų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų bei kviestiniai svečiai – Latvijos universiteto Fizikos, matematikos ir optometrijos fakulteto mišrus choras „Aura“.

Chorai koncertuos Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiai Mergelei Marijai bažnyčioje, Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje.

„Labai džiaugiamės jau 24-ą kartą rengdami šią studentus vienijančią chorinės muzikos šventę. Tai rodo, kad akademinė Lietuvos chorų bendruomenė yra išties aktyvi ir vieninga. Šiuo metu studentų chorai ruošiasi laukiamiausiam ateinančių metų kultūriniam įvykiui – šimtmetį minėsiančiai Lietuvos dainų šventei, dalis jos kūrinių skambės ir festivalio koncertuose.

Tad šis festivalis – vienas renginių, padėsiančių studentų chorams geriau pasirengti šventei. Kviečiame visus chorinės muzikos gerbėjus atvykti į pajūrį ir išgirsti, kaip skamba šimtai jaunosios kartos balsų“, – sakė festivalio koordinatorė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro chorų specialistė Aistė Valentaitė.

Lapkričio 12 d., sekmadienį, 16 val. Didžiajame festivalio koncerte Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje jungtinis studentų choras, vienijantis per keturis šimtus dainininkų, atliks tiek naujus, tiek jau klasika tapusius kūrinius iš 2024 m. Lietuvos dainų šventės repertuaro bei kompozitoriaus Vytauto Miškinio kantatos moterų chorui „Keturi žvilgsniai į Saliamoną“ dalį „Osculetur me“.

Didžiausias ir jau tradicija tapęs Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis Lietuvos nacionalinio kultūros centro iniciatyva rengiamas nuo 1995 m. Festivaliu siekiama skatinti meninę koncertinę veiklą, akademinių chorų ir chorų vadovų bendradarbiavimą, nacionalinio ir užsienio chorinio meno tradicijų pažinimą bei sklaidą. Renginys kasmet keliauja per didžiuosius Lietuvos akademinius miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Vilnių.

Festivalio rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.