Nors, kaip sako mokyklos direktorius Dainius Numgaudis svarbiausia – mokinių ugdymas, laukiantys neeiliniai renginiai visai bendruomenei teikia daug džiaugsmo.
Koja kojon su menų mokykla žengia ir vienas pagrindinių jos rėmėjų prekybos tinklas „Norfa“.
„Sakoma, kad dažniausiai visi iš mecenatų laukia tik pinigų. Tačiau vadovaujamės tuo, jog jeigu esi mecenatas, esi daug pasiekęs kitose skirtyse ir mums reikia iš tų žmonių mokytis, kaip jie pasiekė tą dalyką.
„Norfa“ žino mokyklą, ją vertina. Mes juos laikome bendruomenės nariais, kviečiame į renginius“, – apie gražų ryšį su prekybos tinklu anksčiau naujienų portalui Lrytas yra kalbėjęs mokyklos direktorius.
Kultūros svarbą suprantančios „Norfos“ tikslas – palaikyti ne tik esamus menininkus, bet ir užtikrinti, kad nuolat augtų naujų profesionalų karta. Tokį tikslą turi ir D. Numgaudis.
Prakalbęs apie tai, kas laukia 2025-aisias įstaigos direktorius atviras – nors darbo daug, metai bus nepamirštami ir vieni ypatingiausių.
– Su kokiomis nuotaikomis, darbais jūs ir visa mokyklos bendruomenė pasitikote naująjį mokslo metų pusmetį?
– Nuotaika yra tikrai pakili, nes su šiuo pusmečiu įžengiame į mums labai svarbius metus. Visų pirma, Lietuva minės M. K. Čiurlionio 150-ąsias metines, todėl mokiniai įvairiais būdais aktyviai dalyvaus svarbios progos minėjimuose, įvairiuose projektuose, kuriuos rengs ne tik mokykla, bet ir kitos institucijos.
Kita svarbi proga – 80-tasis mokyklos gimtadienis. Šiai progai taip pat turime didelę, ambicingą programą, tik svarstome, kaip viską suderinti, mat vaikams tikrai padidės užimtumas.
Trečioji proga yra svarbi ne tik mūsų mokiniams, bet ir visiems kultūros mylėtojams – šiemet yra minimas Lietuvos baleto šimtmetis.
Tačiau nors švenčių daug, mums kaip ir kitoms meno mokykloms, tai dažniausiai yra darbas. Nuotaika puiki, bet suprantame, jog teks gerokai pasistengti.
Tiesa, prie puikios nuotaikos prisideda ir kita džiugi žinia. Šiemet mūsų dvyliktokai jau spėjo pristatyti 51-ąją operą.
Mūsų mokyklos gyvenime tai nepaprastai svarbus dalykas. Dvyliktokai savarankiškai kūrė operą, scenografiją, muziką, sujungė orkestrą, vaidybą, net finansus rinko patys. Tai itin stiprus ir geras šių metų projektas.
Šiemet Panevėžio miesto dailės galerijoje jau spėjome atidaryti ir mūsų partnerės Vaivos Abromaitytės fotografijų parodą apie baleto skyriaus mokinių kasdienybę.
Mėnuo nesibaigia, o mes jau turėjom labai nemažai darbų. Paroda veiks iki kovo 2 dienos. Džiaugiamės, kad labai daug žmonių atvyko į parodos atidarymą, o socialiniuose tinkluose stebime, kad ją aktyviai lanko moksleivių grupės.
Paroda labai įspūdinga. Joje eksponuojamos dviejų metrų aukščio nuotraukos, didžiuliai fotoportretai iš kasdieninio baletukų gyvenimo.
Taip pat mokyklos orkestras jau spėjo dalyvauti filmuojant būsimą naujojo oro uosto terminalo atidarymo filmą.
Vasario 11-ąją terminalui bus suteiktas Čiurlionio vardas. Džiaugiamės, nes prie šventės su muzikine programa prisidėjo mūsų simfoninis orkestras ir prestižinių klasių choras.
O jau netrukus, vasario 14–15 dienomis pradedame pirmąją jubiliejinių mokyklos renginių ciklo dalį. Ji startuos renginiu „Čiurlionis Open“, kuris bus pradžia visiems šiais metais laukiantiems pasirodymams.
Esame pasiraitoję rankoves. Žinoma, vaikai be visų renginių mokosi, dalyvauja patikrinimuose – tokia mūsų kasdienybė.
– Kokių jūsų minėtoms svarbioms progoms skirtų renginių galima tikėtis? Ar jie bus atviri visuomenei?
– Ruošiame ir atvirus renginius. Pavyzdžiui, į Valdovų rūmuose vyksiantį „Čiurlionis Open“ paleidome registraciją, nes vietų į jį nėra itin daug – tik 300. Per dvi valandas visos jos buvo užpildytos.
Tai rodo, kad sistemingai ir daug dirbdami, pristatydami visuomenei savo renginius sulaukiame didelio susidomėjimo. O visas vietas užpildė ne tik tėveliai ir mamytės. Pastebėjome, kad tie, kurie galvojo, jog vietas užsiims kiek vėliau, liko be kvietimų.
Turime tikslą, kad mokyklos organizuojamuose renginiuose dalyvautų kuo daugiau žmonių.
Renginius itin stengiamės pristatyti visuomenei ir pateisinti savo, kaip Nacionalinės mokyklos statusą. Dėl šios priežasties visi jie yra arba su kvietimais, arba su bilietais už simbolinę kainą.
Skaičiuojame, kad per šiuos metus mūsų organizuojamuose renginiuose apsilankys ne mažiau kaip 5000 žmonių, tačiau jais dalinsimės įvairiose medijose, todėl pasieksime dar didesnę auditoriją.
O kalbant apie tai, kas laukia – viskam ruošiamės iš anksto. Bus rengiama retrospektyvinė dailės skyriaus paroda – joje nuguls darbai iš mūsų fondų ir dabartiniai mokinių darbai – ji skirta jubiliejui.
Orkestrui ir chorui yra užsakyta speciali oratorija, kurią jubiliejaus dienomis pristatysime Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro rūmuose. Baleto skyrius taip pat stato specialų jubiliejui skirtą spektaklį.
Natūralu, kad šiemet kūriniai vienaip ar kitaip turi Čiurlionio ženklą – šiemet po juo ir būsime.
Nesinori iš anksto išduoti visų paslapčių, bet šiai progai ruošiamės dvejus metus, todėl sudalyvauti renginiuose norėsime kviesti platesnį žmonių ratą.
Taip pat meno edukacijos centre mūsų laukia gana intensyvi vasara. Šiemet planuojame, kad beveik 1500 žmonių jau nuo gegužės iki spalio mėnesio ten turės seminarus, ruoš savo kūrybines programas.
Na, o vėliau laukia mūsų tradicinis rugsėjo pirmosios koncertas, kurį transliuoja visuomeninis transliuotojas. Susiklostė labai graži tradicija, kad rugsėjo pirmąją tiesioginis televizijos reportažas būna iš mokinių orkestrų, solistų, choristų koncerto. Tai unikali šventė, pasveikinimas, kurioje apie mokslo metų pradžią paskelbia pats Švietimo, mokslo ir sporto ministras.
Galima sakyti, kad praktiškai kiekviena šių metų diena yra suplanuota.
– Prasidėjus naujiems metams daugelis išsikelia naujus tikslus. Su kokias tikslais 2025 m. pradėjo Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla?
– Visų pirma, mes esame ugdymo įstaiga, todėl labai norime, kad mūsų abiturientai gerai išlaikytų egzaminus ir kad jų tolimesnis kūrybinis gyvenimas pakilęs į kitą pakopą būtų sėkmingas.
Bandėme prisiminti, kad prieš 32 metus vienas mūsų mokinys neįstojo į Muzikos ir teatro akademiją. Reiškia, kad užaugo jau dvi kartos, mūsų rezultatai tikrai geri.
Nors stojant į menus problemų nekyla, reikia nepamiršti, kad moksleiviai stoja ir į tarptautinius santykius, ir į ekonomiką, ir vokiečių kalbą, ir į mediciną. Vienas mokyklos tikslų, kad mūsų abiturientams metai būtų sėkmingi.
Kitą tikslą pradėsime įgyvendinti kovo 1 dieną. Organizuojame „Atvirų mūzų dieną“, kur visos trys meno mūzos prisistatys būsimiems mokyklos mokiniams.
Aišku, šiame etape priimame daugiausiai pirmokų, bet papildome ir kitas klases. Mums labai svarbu, kad išeinančius gerus, kūrybingus moksleivius pakeistų ne mažiau kūrybingi ir perspektyvūs žmonės. Tai yra didelis darbas.
Na ir trečias tikslas, aišku, yra tinkamai paminėti šiemet sužydėjusias progas, o tai reikalauja labai daug darbo, susiderinimo, laiko ir prioritetų nusistatymo.
Taip pat jau esame pradėję dar vieną svarbų darbą, kuris pasimatys tik po poros metų.
Bendrojo lavinimo mokyklose jau yra atnaujintas visas ugdymo turinys. Mūsų mokykla dirba pagal specializuotą meninio ugdymo programą, tačiau ji taip pat turi būti atnaujinta. Visi šie metai bus skirti šiam kruopščiam darbui.
Na, o apie tokius dalykus, kaip mokyklos erdvių, instrumentų, salių atnaujinimas net nekalbu. Visa tai yra kasdienybė, apie kurią nekalbame, nes visi yra įpratę, kad pas mus viskas turi būt gerai.