P.Meškėla: „Roko ir simfoninės muzikos sintezė yra puiki“

Baigęs 25-ąjį sezoną, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras Vilniaus paveikslų galerijos kieme pradeda vasaros koncertų ciklą, kuriame birželio 14 d. skambės Mozarto „Requiem“, o birželio 20 d. – „The Queen Symphony“. Į abejingų nepaliekantį koncertą „Roko baladės III“ publika kviečiama jau birželio 6-ąją.

Daugiau nuotraukų (1)

Kamilė Danilevičiūtė

May 29, 2014, 6:58 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:27 AM

Apie sėkmingą muzikinį bendradarbiavimą, mokėjimą klausytis muzikos ir domėtis aplinkiniu pasauliu kalbamės su vienu  projekto iniciatorių dainininku Povilu Meškėla.

- Kaip kilo mintis surengti „Roko baladžių“ koncertą su simfoniniu orkestru?

- Pirmosios kregždės, pranašaujančios galimą muzikinį bendradarbiavimą, pasirodė prieš gerus dešimt-penkiolika metų, kai maestro Gintaras Rinkevičius pasiūlė atlikti miuziklų arijas su primadona Irena Milkevičiūte. Man labai pasisekė, kad tame projekte maestro pasiūlė dalyvauti būtent man.

Nuo to laiko prasidėjo muzikinis bendradarbiavimas, po kurio maestro iniciatyva radosi keturi ar penki nauji projektai  „Klasikos metamorfozės“. Juose roko, popmuzikos, salsos ir kitų muzikos stilių  kūriniai buvo atliekami pritariant simfoniniam orkestrui. Po kurio laiko maestro kilo dar viena idėja – surengti „Roko baladžių“ koncertą. Aš sau pasakiau:  „Tai įvyko. Jėga!“ ir, žinoma, sutikau. - Ar tikėjotės tokio populiarumo?

- Yra toks posakis: „Ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim“. Būtent šiuo posakiu aš ir vadovaujuosi. Kai šito nepamiršti, viskas eina į priekį. Roko baladės man – didžiulė šventė. Aš mėgaujuosi. Neįtikėtinas jausmas būti scenoje su savo draugais  Jeronimu Miliumi ir Česlovu Gabaliu, kartu dainuoti skambant simfoniniam orkestrui, diriguojamam G.Rinkevičiaus. Šio koncerto laukiu kaip maži vaikai laukia savo gimtadienio ar Kalėdų Senelio su maišu dovanų.

Be to, dalyvaudamas šiame projekte daug ko išmokstu. Tai nepaliaujamas kūrybos ir bendradarbiavimo procesas su vienais geriausių Lietuvos aranžuotojų. Mes kartu gilinamės į muzikinį audinį, kad būtų geriausiai atskleistas tiek roko muzikos charakteris, tiek simfoninio orkestro galimybės.

- Daugeliui rokas – gaudžiančios gitaros ir didžiulis šėlsmas scenoje, o čia – simfoninis orkestras užnugaryje. Ar jis nevaržo rokeriško siautulio, neįspraudžia į tam tikrus atlikimo rėmus? O gal atvirkščiai – padeda?

- Pirmiausia roko baladės yra klasika. Tiems, kurie sako, kad tai nesuderinami dalykai, aš patariu šiek tiek pasidomėti muzikos istorija. Roko baladės, kaip ir klasikiniai kūriniai, yra sukurtos. Būtent sukurtos, o ne sudėliotos pagal formules ir schemas, kaip įprasta daryti dabar.

Gal kai kurie žmonės nejaučia šio skirtumo. Dažnai gali išgirsti sakant: „Ar matei tą koncertą?“ Tačiau muzikos visų pirma reikia klausyti. Žiūrėti gali televizorių. Tai atrodo maži niuansai, bet kai įsigilini, supranti, kad tai ir yra esmė.

Jei klausaisi muzikos, supranti, kad roko ir simfoninės muzikos sintezė yra puiki. Esu šimtu procentu įsitikinęs, kad jei  Johannas Sebastianas Bachas, Wolfgangas Amadeus Mozartas,  Antonio Vivaldi ar Claude'as Debussy gyventų šiais laikais,  jų kuriama muzika būtų stilių bei instrumentų sintezė. Kuriančių žmonių polėkis, meilė, jausmai ir noras kartais pakvailioti – nusižengti nusistovėjusioms normoms, yra toks pats, kad ir kuriame amžiuje jie gyventų. - „Roko baladės“ didelio populiarumo sulaukęs projektas. Kas šįkart bus kitaip, nauja? Ko gali tikėtis klausytojas?

- Šis projektas pirmiausia yra šventė man ir mano draugams. Todėl šiems koncertams ruošiuosi itin atsakingai. Tik užtikrinęs kokybišką atlikimą, gali atsiduoti muzikiniam malonumui.  Tad į klausimą „Ko gali tikėtis klausytojas?“ atsakysiu nuoširdžiai ir paprastai: ateikite, pabūkite ir visus metus vaikščiosite plačia šypsodamiesi. Šio koncerto tikslas – ne nustebinti klausytoją, o suteikti jam muzikinį malonumą.

- Ar lietuviams artimas roko skambesys? Ar vis tik mums prie širdies ramesnės melodijos?

- Žinoma, lietuvių tauta yra santūresnė - tai sąlygojo daugybė istorinių aplinkybių. Tačiau laikai pasikeitė. Dabar bet kokia informacija ranka pasiekiama. Todėl visada sau ir kitiems sakau – domėkitės. Domėkitės ir atrasite tai, ko niekada nežinojote esant. Jūs galite atrasti puikiausių įvairių stilių muzikos kūrinių. Negyvenkite tuo vienu kvadračiuku, stovinčiu jūsų kambaryje, juk ne viską rodo per televizorių.

Pasaulis susideda iš daugelio dalykų. Tai lyg nenutrūkstamas įvykių ir istorijų srautas - jis buvo, yra ir bus. Viskas juda į priekį. Jei gyvenime apsiribosite viena ikona – televizoriumi, kitas žingsnis – eiti pirkti dešros.

Jei domėsitės pasauliu, suprasite, kad nė vienas nesame vien santūrus ar pašėlęs ir kad kiekvienas turime polėkį. Visų pirma reikia būti laisvam. Jei sugebėsime suprasti tikrąją žodžio „laisvė“ prasmę, mūsų gyvenime nebeliks uždarumo bei įdiegtų šablonų.

Koncertas „Roko baladės III“. Birželio 6 d. 20 val. Vilniaus paveikslų galerijos kiemas. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.