Ko 90-mečio proga vieni kitiems linki baleto meistrai?

Lietuvos baletas švenčia 90-metį. Tačiau baletas – jaunų žmonių menas, o nuolatinė kaita yra jo amžina tikrovė. Gruodžio 2 d. Léo Delibes’o „Kopelija“ pradeda šventinę Baleto savaitę Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Prieš 90 metų būtent „Kopelija“ tapo steigiamuoju lietuviškosios baleto trupės spektakliu, o dabartinės Baleto savaitės atidaryme numatytas reikšmingas debiutas – Natanaelio vaidmenį pirmą kartą šoks LNOBT solistas Voicechas Žuromskas.

Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Voicechas Žuromskas.<br>M.Aleksos nuotr.
Voicechas Žuromskas.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Olga Konošenko.<br>M.Aleksos nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Beata Baublinskienė

Dec 2, 2015, 11:17 AM, atnaujinta Oct 1, 2017, 6:01 PM

Šalia teatro primabalerinos Olgos Konošenko ir kitų scenos kolegų V.Žuromskas kuria savo pirmąjį pagrindinį vaidmenį. Tad keletas klausimų artistams.

- Nuo kada šokate LNOBT?

Voicechas Žuromskas: “Atėjau į teatrą 2009 m., tik pabaigęs M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrių.“

- Kokius vaidmenis jau esate sukūręs?

– Fricą balete „Spragtukas“, Princą balete „Snieguolė ir septyni nykštukai“, Radvilą Juodąjį „Barboroje Radvilaitėje“, Citroną „Čipoline“, Pas de deux „Žizel“, Ginklanešį „Raudonojoje Žizel“ ir kt.

- O kuris jų įdomiausias?

– Natanaelis „Kopelijoje“ – mano pirmasis pagrindinis vaidmuo. Labai norėjau jį sušokti, partiją rengiu nuo sezono pradžios, padedamas Vytauto Kudžmos ir Voldemaro Chlebinsko.

- Vadinasi, jums artimesni klasikiniai baletai?

– Taip, klasikiniai ir neoklasikiniai, „Kopelija“ priklauso pastariesiems.

- Ar turite svajonių?

– Svajoju apie romantinių baletų vaidmenis, Albertą „Žizel“, Patnerį balete „Raudonoji Žizel“.

Labai daug priklauso nuo tavo paties noro, valios, darbštumo. Jei turi noro, rodai iniciatyvą, susidomėjimą, esi atsidavęs darbui, žingsnis po žingsnio artėji prie svajonių išsipildymo. Manau, artistui svarbiausias yra nuolatinis tobulėjimas.

- Ar baletas – visas jūsų gyvenimas? Ką veikiate užvėręs teatro duris?

– Mėgstu skaityti, dažnai išsyk skaitau dvi knygas – grožinės literatūros ir saviugdos. Lankau baseiną – plaukiojimas atpalaiduoja fiziškai, nuramina dvasiškai.

- Kokia jūsų mėgiamiausia knyga?

– Šiuo metu skaitau „Meistrą ir Margaritą“.

- O mėgiamiausias baletas?

– Be abejo, „Kopelija“!

- Ko palinkėtumėte sau ir kolegoms baleto jubiliejaus proga?

– Pirmiausia – sveikatos, baleto artistams ji labai svarbi. Taip pat noro dirbti, kasdienio tobulėjimo. O žvelgiant bendriau – pagarbos artistams.

* * *

- Miela Olga, kaip jaučiatės prieš baleto jubiliejui skirtą spektaklį?

Olga Konošenko: “Man ši „Kopelija“ – neeilinis spektaklis. Simboliška, kad kai atėjau dirbti į teatrą prieš 20 metų, baletas taip pat šventė sukaktį. Tad visą mano karjerą įrėmina du Lietuvos baleto jubiliejai. Be abejo, trupės 90-metis – neeilinė šventė mums visiems.“

- Šoksite su nauju Natanaeliu. Šį vaidmenį su jumis šoko Eligijus Butkus, Martynas Rimeikis, dabar jį atliks Voicechas Žuromskas.

– Man labai svarbu ir malonu, kad galiu įvesti į spektaklį naują, talentingą artistą, padėti jam perteikti vaidmenį, pasidalyti savo žiniomis.

Su Voicechu dirbti buvo labai smagu, jis įsiklausė į patarimus; galiu patikinti – jis bus puikus Nataelis!

- Iš tiesų jau 20 metų šokate LNOBT scenoje. Ar visos svajonės išsipildė?

– Svajonės išsipildė. Labai daug sušokta, karjera susiklostė plati, įdomi, daug keliauta, profesija suteikė platų akiratį, teko pažinti įdomių menininkų ne tik Lietuvoje, bet ir svetur.

Mano ateities svajonės susijusios su pedagogika: norėčiau perteikti savo žinias talentingiems jauniems artistams, padėti jiems ruošti vaidmenis kaip pedagogė. - Koks jūsų mėgiamiausias baletas?

– Turbūt „Raudonoji Žizel“.

- O koks jūsų laisvalaikis?

– Su dukra lankome teatrus (ne tik mūsų spektaklius), muziejus, įvairius parkus. Noriu, kad augdama ji matytų visą tą grožį, kuris yra aplink mus, ne tik tai, ką rodo TV. Mano laisvalaikis skirtas šeimai.

- Ko palinkėtumėte sau ir kolegoms jubiliejaus proga?

– Kantrybės siekiant savo tikslų. Iš tiesų svajonės pildosi, svarbiausia turėti noro ir nepasiduoti emociniams trikdžiams, kurie kartais veikia ir atitraukia nuo kryptingo darbo. Linkiu darbštumo, ir viskas bus gerai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.