Kas pretenduoja į 2015 metų Auksinį scenos kryžių?

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje kovo 29 d. bus įteiktos profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai – Auksiniai scenos kryžiai ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Auksiniai scenos kryžiai bus įteikti kovo 29 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.
Auksiniai scenos kryžiai bus įteikti kovo 29 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 8, 2016, 10:00 AM, atnaujinta Jun 2, 2017, 9:26 AM

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateikti 75 spektakliai, kuriuos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija – teatrologai Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Andrius Jevsejevas, muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir kultūros žurnalistas, teatro apžvalgininkas Julijus Lozoraitis.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbia nominantus 2015 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti.

Režisieriai

Krystianas Lupa (Lenkija) už spektaklio „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) režisūrą.

Eimuntas Nekrošius už spektaklių „Borisas Godunovas“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Bado meistras“ (teatras „Meno fortas“) režisūrą.

Režisierius Valteris Sylis (Latvija) ir dramaturgas Jānis Baluodis už spektaklį „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Scenografai ir kostiumų dailininkai

Uģis Bērziņis (Latvija) už spektaklio „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) scenografiją ir kostiumus.

Paulė Bocullaitė už spektaklio „Hamletas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) scenografiją.

Marius Nekrošius už spektaklių „Borisas Godunovas“, „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Bado meistras“ (teatras „Meno fortas“) scenografiją.

Šviesų dailininkai ir videomenininkai

Ričardas Matačius už spektaklio „Teritorija“ (Valstybinis jaunimo teatras) vizualizacijos režisūrą.

Eugenijus Sabaliauskas už spektaklių „Rusiškas sąsiuvinis“ (Lietuvos rusų dramos teatras), „Mechaninė širdis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir operos vaikams „Dryžuota opera“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras) šviesų dizainą.

Łukaszas Twarkowskis (Lenkija) už spektaklio „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) vaizdo projekcijas.

Muzikos spektakliams kūrėjai ir atlikėjai

Erdvinės operos tamsoje „Confessions“ kūrybinė grupė („Operomanija“): kompozitorė Rūta Vitkauskaitė (Lietuva), kompozitorius Jensas Hedmanas (Švedija), dainininkė Åsa Nordgren (Švedija).

Bogumiłas Misala (Lenkija) už muziką spektakliui „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Marius Stavaris už muziką spektakliui „Hamletas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Choreografai

Vytis Jankauskas už šokio spektaklio „Akloji dėmė“ (Vyčio Jankausko šokio teatras) choreografiją.

Martynas Rimeikis už baleto „Visur, kur mes nebuvom“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) choreografiją.

Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė už šokio spektaklio „Stiklo sodai“ (Šokio teatras AIROS) choreografiją.

Aktorės (pagrindiniai vaidmenys)

Eglė Gabrėnaitė už Ponios Citel vaidmenį spektaklyje „Didvyrių aikštė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Jevgenija Gladij už vaidmenis spektakliuose „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Rusiškas sąsiuvinis“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Viktorija Kuodytė už Bado meistro vaidmenį spektaklyje „Bado meistras“ (Teatras „Meno fortas“) ir Anos vaidmenį spektaklyje „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Aktorės (nepagrindiniai vaidmenys)

Vilija Grigaitytė už vaidmenis spektaklyje „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Eglė Grigaliūnaitė už vaidmenis spektakliuose „Hamletas“, „Miškinis“, „Mechaninė širdis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Vitalija Mockevičiūtė už vaidmenis spektakliuose „Didis blogis“, „Borisas Godunovas“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Jelizaveta Bam“ (Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir OKT / Vilniaus miesto teatro bendras pastatymas).

Aktoriai (pagrindiniai vaidmenys)

Valentinas Krulikovskis už vaidmenis spektakliuose „Septynios gražuolės“ ir „DreamWorks“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Valentinas Masalskis už Roberto Šusterio vaidmenį spektaklyje „Didvyrių aikštė“ ir vaidmenis spektaklyje „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Vainius Sodeika už Hamleto vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ ir vaidmenis spektakliuose „Miškinis“ bei „Mechaninė širdis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Aktoriai (nepagrindiniai vaidmenys)

Saulius Čiučelis už vaidmenis spektakliuose „Hamletas“, „Miškinis“, „Mechaninė širdis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Liubomiras Laucevičius už Polonijaus ir Osriko vaidmenis spektaklyje „Hamletas“, taip pat vaidmenis spektaklyje „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Arūnas Sakalauskas už vaidmenis spektakliuose „Didvyrių aikštė“, „Borisas Godunovas“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Jelizaveta Bam“ (Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir OKT / Vilniaus miesto teatro bendras pastatymas).

Operos solistai

Jurgita Adamonytė už Melisandos vaidmenį Claude’o Debussy operoje „Pelėjas ir Melisanda“ (Vilniaus miesto opera).

Viktorija Miškūnaitė už Manon Lesko vaidmenį Jules’o Massenet operoje „Manon“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Jevgenijus Ulanovas (Rusija) už Golo vaidmenį Claude’o Debussy operoje „Pelėjas ir Melisanda“ (Vilniaus miesto opera).

Šokėjai

Greta Gylytė ir Eligijus Butkus už pagrindinius vaidmenis balete „Bolero“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Giedrė Kirkilytė-Jankauskienė už vaidmenį šokio spektaklyje „Akloji dėmė“ (Vyčio Jankausko šokio teatras).

Goda Laurinavičiūtė už vaidmenį šokio spektaklyje „Stiklo sodai“ (Šokio teatras „Airos“).

Spektakliai vaikams ir jaunimui

Spektaklio jaunimui „Mechaninė širdis“ pagal to paties pavadinimo Mathiaso Malzieu romaną (Nacionalinis Kauno dramos teatras) kūrybinė grupė: režisierius Artūras Areima, inscenizacijos autorė Gabrielė Labanauskaitė, kostiumų dailininkė Monika Gurskytė, scenografė Marta Vosyliūtė, kompozitorius Antanas Jasenka, animacijos dailininkas Rimas Sakalauskas, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas, choreografas Mantas Stabačinskas.

Šokio spektaklio vaikams (nuo 0 iki 3 metų) „Spalvoti žaidimai“ (šokio teatras „Dansema“) kūrybinė grupė: choreografė Birutė Banevičiūtė, šokėja Giedrė Subotinaitė, dailininkė Rūta Biliūnaitė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius.

Lėlių ir objektų spektakliai

Lėlių ir objektų spektaklio vaikams (nuo 5 metų) „Apie tai, kaip Kolka Pankinas skrido į Braziliją, o Marčius Nepankinas niekuo netikėjo, arba Ga-ra-rar“ pagal Daniilą Charmsą (Vilniaus teatras „Lėlė“) kūrybinė grupė: scenarijaus autorė, režisierė Olga Lapina; dailininkė Julija Skuratova; vaizdo projekcijų autorius Džiugas Katinas; muzikinis spektaklio vadovas Artiomas Tulčinskis; muzikos atlikėjas Adas Gecevičius.

Lėlių ir objektų spektaklio-teatrinės instaliacijos „Meile, don’t stop“ (trupė 459) kūrybinė grupė: spektaklio idėjos autorė Karolina Jurkštaitė ir kūrėjai-atlikėjai Jūratė Januškevičiūtė, Karolina Jurkštaitė, Monika Mikalauskaitė, Gintarė Damanskytė, Rūta Jankevičiūtė, Aušra Bakanaitė, Tomas Zinkus, Daina Ulmytė, Erika Gaidauskaitė, Eglė Šimėnaitė, Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Vytautas Kairys, Povilas Ostasevičius, Erika Kubiliūtė, Gerda Surgautaitė, Justina Vaikšnoraitė, Justina Jukonytė, Arūnas Lomonosovas.

Jaunieji menininkai/debiutas

Dirigentas Modestas Barkauskas už vienaveiksmių baletų triptiko „Bolero+“ muzikinės dalies pastatymą ir dirigavimą, baleto „Eglė žalčių karalienė“ dirigavimą (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Aktorius Valerijus Kazlauskas už Nevykėlio vaidmenį spektaklyje „Nevykėlis“ (Artūro Areimos teatras).

Choreografė ir šokėja Miglė Praniauskaitė už šokio spektaklio „Rekonstruoti“ choreografiją ir atlikimą („Menų spaustuvės“ programa „Atvira erdvė 2015“).

Nacionalinės dramaturgijos pastatymai

Režisierius Arpadas Schillingas (Vengrija), dramaturgas Marius Ivaškevičius už spektaklį „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Inscenizacijos autorė, režisierė ir aktorė Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) už monospektaklį „Ledo vaikai“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Inscenizacijos autorė ir režisierė Aušra Pukelytė už spektaklį „Teritorija“ pagal M.K.Oginskio „Priesakus sūnui“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.