„Bohemiečių“ operose išgarsėjęs solistas Tadas Girininkas turi kuo pasigirti

Kovo 8-osios – Tarptautinės moters dienos – proga du žavūs ir talentingi vyrai – operos solistas, vienas geriausių bosų Lietuvoje Tadas Girininkas bei garsaus dirigento Roberto Šerveniko sūnus pianistas Justas Šervenikas – visoms moteris padovanos išskirtinę dovaną: minint didžiojo anglų poeto Williamo Shakespeare’o mirties 400-ąsias metines, atliks vokalinius ciklus, kuriuose įvairių kartų bei šalių kompozitoriai savaip pateikė niekada neprarandančius aktualumo ir kupinus meilės W.Shakespeare’o tekstus.  Iki mūsų dienų išliko 38 W.Shakespeare’o pjesės, 154 sonetai, 2 poemos ir keletas eilėraščių, kurie buvo išversti beveik į visas pasaulio kalbas.

Operos dainininkas T.Girininkas (dešinėje) ir pianistas J.Šervenikas kovo 8-osios „Vaidilos klasikos“ koncerte pristatys D.Kabalevskio „Dešimt W.Shakespeare’o sonetų“, šmaikštų D.Šostakovičiaus ciklą pagal anglų poetų tekstus bei M.Ravelio „Don Kichotą ir Dulsinėją“.
Operos dainininkas T.Girininkas (dešinėje) ir pianistas J.Šervenikas kovo 8-osios „Vaidilos klasikos“ koncerte pristatys D.Kabalevskio „Dešimt W.Shakespeare’o sonetų“, šmaikštų D.Šostakovičiaus ciklą pagal anglų poetų tekstus bei M.Ravelio „Don Kichotą ir Dulsinėją“.
Nepaprasto grožio vokaliniams kūriniams kovo 8-osios koncerte „Vaidilos“ teatre akompanuos pianistas J.Šervenikas.
Nepaprasto grožio vokaliniams kūriniams kovo 8-osios koncerte „Vaidilos“ teatre akompanuos pianistas J.Šervenikas.
Operos solista T.Girininkas turi kuo pasidžiaugti ir ką perteikti klausytojams.
Operos solista T.Girininkas turi kuo pasidžiaugti ir ką perteikti klausytojams.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Feb 17, 2017, 11:38 AM, atnaujinta Apr 9, 2017, 9:42 PM

Operos dainininkas T.Girininkas ir pianistas J.Šervenikas kovo 8-sios „Vaidilos klasikos“ koncerte pristatys Dmitrijaus Kabalevskio „Dešimt W.Shakespeare’o sonetų“, šmaikštų Dmitrijaus Šostakovičiaus ciklą pagal anglų poetų tekstus bei Maurice'o Ravelio „Don Kichotą ir Dulsinėją“. Tai kūriniai, kurie nėra labai dažnai atliekami Lietuvoje, todėl atlikėjų dovana tikrai išskirtinė. XXI a. skubėjimo ir nuolatinės įtampos laikais romantika nėra dažna, o meilė ir jausmai, išreiškiami muzika, – tuo labiau. Todėl už du scenoje sukurtus vaidmenis (Karalius Henrikas Richardo Wagnerio operoje „Lohengrinas“ ir Donas Silva Giuseppe Verdi operoje „Ernanis“) pelnęs kritikų skiriamą Auksinį scenos kryžių ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įsteigtą prizą „Operos švyturys“ charizmatiškasis T.Girininkas turi kuo pasidžiaugti ir ką perteikti klausytojams. Išskirtinio balso tembro dainininkas nuolat bendradarbiauja su Nacionaliniu operos ir baleto teatru, Kauno ir Klaipėdos muzikiniais teatrais bei yra vienas „bohemiečių“ šeimos narių. Čia atlikėjas dar labiau išaugo ir patobulėjo kaip solistas ir aktorius.

Buvęs profesoriaus Vladimiro Prudnikovo mokinys pastaraisiais metais kviečiamas į įvairių epochų operų pastatymus: „Orfėjas“ ir „Popėjos karūnavimas“ (Claudio Monteverdi), „Visos jos tokios“ ir „Užburtoji fleita“ (Wolfgangas Amadeus Mozartas), „Rigoletas“ (G.Verdi) ir „Karmen“ (Georges'as Bizet), „Žaidimas“ (Julius Juzeliūnas). Be to, jis yra dainavęs solo partijas atliekant W.A.Mozarto „Requiem“, Giacomo Puccini „Messa di gloria“, G.Verdi „Requiem“ ir Benjamino Britteno „Karo requiem“. Tai tik įrodo solisto brandą ir tvirtą kopimą karjeros laiptais.

Nepaprasto grožio vokaliniams kūriniams kovo 8-osios koncerte sostinė „Vaidilos“ teatre akompanuos pianistas J.Šervenikas, kuris aktyvią koncertinę veiklą pradėjo vos įstojęs į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Jis ne kartą koncertavo visose svarbiausiose Lietuvos salėse, gastroliavo beveik dešimtyje Europos valstybių ir Meksikoje, grojo su dauguma Lietuvos orkestrų ir San Luis Potosí simfoniniu orkestru (Meksika). Atlikėjas rengia daug kamerinių programų su žinomais Lietuvos solistais – Ona Kolobovaite, V.Prudnikovu, Kęstučiu Alčauskiu, Ignu Misiūra, Merūnu Vitulskiu ir kitais.

„Šis pianistas sužavėjo ekspresyvumu, veržlumu, spalvų ir charakterių ryškumu, gebėjimu visoje dinaminėje skalėje išgauti skambų garsą ir valdyti klausytoją“, – apie Justo pasirodymą Tytuvėnų vasaros festivalyje dar 2008 metais rašė laikraščio „Literatūra ir menas“ kritikas.

T.Girininko ir J.Šerveniko koncertas, skirtas Tarptautinei moters dienai. Kovo 8 d. 19 val. „Vaidilos“ teatras, Vilnius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.