„Purpurinio vakaro” piligrimus globos nuostabi Anykščių gamta

Kas šiemet nuobodžiaus “Purpuriniame vakare”? “Tikėkimės – lietus”, - juokavo nacionalinio bardų festivalio organizatoriai. Lietus šiemetiniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” galės pamerkt sau kojas ir laukti progos mažiausiai savaitę. Užtenka, išlijo. Į nuobodulio snūdą gal dar nugrims niurzgliai, kuriems, kad ir kaip besistengtum, – neįtiksi.  

 „Purpurinis vakaras” į Anykščius nusileis rugpjūčio 17 – 19 dienomis. <br> Rengėjų nuotr.
 „Purpurinis vakaras” į Anykščius nusileis rugpjūčio 17 – 19 dienomis. <br> Rengėjų nuotr.
 V.Bagdonas.<br> Rengėjų nuotr.
 V.Bagdonas.<br> Rengėjų nuotr.
 „Budrugana Lietuva” aktoriai.<br> Rengėjų nuotr.
 „Budrugana Lietuva” aktoriai.<br> Rengėjų nuotr.
 Spektaklis „Keturi metų laikai".<br> Rengėjų nuotr.
 Spektaklis „Keturi metų laikai".<br> Rengėjų nuotr.
 A.Aleksandravičius.<br> V.Biveinio nuotr.
 A.Aleksandravičius.<br> V.Biveinio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Juozas Žitkauskas

Jul 16, 2017, 10:01 PM

Atrodo, “Purpuriniame vakare” visiems šiais metais  bus ką veikti – ir mažiems, ir dideliems, moterims ir vyrams, žmonėms su skėčiais ir be jų. 

10-asis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” į Anykščius nusileis rugpjūčio 17 – 19 dienomis. Tada jau pradeda rausti šermukšnių kekės, o obuoliai nebetelpa nei saujose, nei kišenėse. Laimė, pagrindinė festivalio  vieta – Dainuvos slėnis – beveik beribis, talpinantis visus norinčius.

Kas iš anksto apsirūpins bilietais ir ateis bent valanda iki pradžios, įsitaisys patogiau. Mažiau apsukriems teks muzika  ir dainomis mėgautis  nuo aukštesnių vietų. Pasak festivalį organizuojančios Viešosios įstaigos „Bardai LT” direktoriaus Beno Jakšto, šiemet festivalio teritorija Dainuvos slėnyje bus kur kas didesnė ir neteks žiūrovams sėdiniuoti už tvorų.

Tačiau svarbiausia - festivalio įvairovė.  Trys purpurinės dienos Anykščiuose virs tikra meno puota. 

Pirmąjį  vakarą, rugpjūčio 17-ąją, po įžanginio  koncerto prie miesto bibliotekos žiūrovai kviečiami į Anykščių koplyčią – pasaulio anykštėnų kūrybos centrą, kuriame rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva” aktoriai parodys spektaklį „Keturi metų laikai”, režisuotą gruzinų režisieriaus Gelos Kandelakio  „Budrugana Lietuva” yra bene antrasis rankų šešėlių teatras pasaulyje po savo pirmtako Gruzijoje. Jo idėją į Lietuvą parvežė poetas ir bardas Vytautas V. Landsbergis. 

Spektaklis „Keturi metų laikai” skirtas šeimai. Scenoje bus pasakojama meškiuko istorija – nuo pirmojo žvilgsnio į pasaulį  iki visiško jo pažinimo.

Festivalio penktadienis prasidės Anykščių menų inkubatoriuje. Čia vyks susitikimas fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi ir jo fotoparodos „Lietuva – praskleidus debesų apklotą” atidarymas. Nors A. Aleksandravičių daugelis pažįsta kaip vieną garsiausių Lietuvoje portretistų, pastaraisiais metais parodų salėse ar knygynuose sutinkame jį kaip poetiškos Lietuvos dainių. 

Po parodos atidarymo į Anykščius suplaukę kultūros piligrimai laukiami L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Čia vyksiančioje Poezijos valandoje savo kūrybą skaitys žinomi Lietuvos poetai Vladas Braziūnas, Gytis Norvilas, Alvydas Šlepikas ir Dalia Saukaitytė. 

D. Saukaitytės dalyvavimas jubiliejiniame „Purpuriniame vakare” – ne tik džiuginantis, bet ir simboliškas. Vytautas Kernagis ne kartą yra kalbėjęs apie tai, kad išdainavo beveik visą poetės pirmąjį eilėraščių rinkinį „Rugpjūčio žemuogėmis”. Tarp rinkinyje buvusių eilėraščių yra ir varvantis „Purpurinis vakaras”... 

Po penktadienio koncerto Dainuvos slėnyje, lygiai vidurnaktį, Anykščių koplyčioje vėl skambės poezija. Tradiciniuose „Vidurnakčio poezijos skaitymuose” Vytauto Mačernio eilėraščius skaitys aktorius Dainius Gavenonis.

Šeštadienį  į kamerinių susitikimų centrą kvies  teatras ir kinas.  14 valandą Anykščių kultūros centre vyks susitikimas su aktoriumi Vladu Bagdonu. Aktorių kalbins ir į pokalbį klausytojus kvies teatro kritikė Rūta Oginskaitė. V. Bagdonas šiemetiniame „Purpuriniame vakare” pasirodys net tris kartus.

Tik pernai didžiuosius ekranus pasiekęs režisierės Giedrės Žickytės kartu su Čilės kolege Maite Alberdi sukurtas filmas „Aš tik svečias” – jau pripažintas pasaulyje, pelnęs ne vieną apdovanojimą, tarp jų ir šių metų “Auksinę gervę”. Filmas pasakoja apie Alzheimerio liga sergančią moterį. Pati režisierė teigia, jog tai filmas ne apie senatvę, o apie atmintį, identitetą. Filmo peržiūra ir susitikimas su režisiere G. Žičkyte vyks šeštadienį, 16 val.  taip pat Anykščių kultūros centre.

Nemuzikinių staigmenų  bus ir tarp dainų, kurios pasklis Didžiajame festivalio pabaigos koncerte Dainuvoje.

Organizatoriai primena, jog norint užtikrinti kultūrinės piligrimystės sėkmę festivalio dienomis Anykčiuose, ten galima atsivežti  ir savo palapinę. Ant Šventosios upės kranto atvykėlius globos nuostabi Anykščių gamta ir organizatorių pasamdyta apsauga.

Daugiau informacijos apie 10-ojo „Purpurinio vakaro” programą ieškokite  https://purpurinisvakaras.lt/.

Tie, kurie žada  liepos 22 dieną dalyvauti Anykščių miesto šventėje,  kviečiami  stabtelti   prie „Purpurinio vakaro” palapinės. Festivalio organizatoriai jiems pasiūlys pigesnių bilietų. Kaip ir kasmet, į daugiau kaip pusę festivalio renginių – įėjimas nemokamas.  

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.