Baltarusiškas baletas apie Lietuvos kunigaikštį Vytautą – Nepriklausomybės šimtmečio proga

Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatyta 2 veiksmų baleto „Vytautas“ premjera. Specialiai Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio progai skirtą baletą bus galima išvysti sausio 28 d., Vilniuje, Siemens arenoje. 

 Baletas „Vytautas“.<br> Organizatorių nuotr.
 Baletas „Vytautas“.<br> Organizatorių nuotr.
 Baletas „Vytautas“.<br> Organizatorių nuotr.
 Baletas „Vytautas“.<br> Organizatorių nuotr.
 Baletas „Vytautas“.<br> Organizatorių nuotr.
 Baletas „Vytautas“.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 31, 2017, 10:50 AM

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė atgims scenoje kartu su iškiliausiomis to meto Lietuvos asmenybėmis. Šiame balete žiūrovai išvys Vytauto Didžiojo ir Onos meilės istoriją, Vytauto tėvą kunigaikštį Kęstutį ir jo žmoną Birutę, Jogailą ir jo sumaniąją žmoną Jadvygą.

Istoriniai vingiai persipins su meile, neapykanta, pavydu ir kerštu. Kiekvienas žiūrovas galės pažvelgti į šią istoriją per savitą prizmę. Tai baletas, kuris dar niekada nebuvo rodomas Lietuvoje, sukurtas Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui atminti.

Žiūrovai persikels į Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, kai miškų valdovu buvo laikomas stumbras, kai gyvavo Trakų ir Krėvos pilys. 

„Šį baletą pastatė Baltarusijos didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro kūrėjai, todėl siekdami padovanoti Lietuvai nepriklausomybės šimtmečio progą dovaną, bendradarbiaudami su Baltarusijos didžiuoju nacionaliniu operos ir baleto teatru nusprendėme Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga surengti išskirtinę jų spektaklio premjerą Lietuvoje. Derybos dėl „Vytauto“ baleto premjeros Lietuvoje prasidėjo dar 2015 metais, todėl labai džiaugiamės, jog jau sausio 28 d. šis spektaklis bus pristatytas Lietuvos žmonėms“ – pasakojo koncertinės agentūros „Kūrybos studija“ vadovas Tautvydas Juzėnas. 

Didžiulis iššūkis laukia Lietuvos technikų, kurie turės Siemens areną paversti tikru teatru. Visos dekoracijos bus gabenamos iš Baltarusijos didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro, todėl Lietuvos žiūrovai pamatys originalią šio spektaklio versiją ir pilną pastatymą.

Jau dabar yra žinoma, jog prie šio spektaklio įgyvendinimo dirbs didesnė nei 130 žmonių komanda, iš kurių pusė –  baleto šokėjai. Scenos paruošiamieji darbai prasidės likus kelioms dienoms iki spektaklio. Siemens arena virs vienu didžiausiu operos ir baleto teatru pasaulyje. 

Spektaklio kūrėjai
Muzika – Vyacheslavas Kuznetsovas.
Libretas – Alekseyus Dudarevas, Vladimiras Rylatko.
Chereografija ir režisūra – Yury Trayanas,.
Dailininkas – Ernstas Heidebrechtas.
Šviesų dailininkas – Sergeyus Martynovas.

Baleto „Vytautas“ premjera –  sausio 28 d., Vilniuje, Siemens arenoje. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.