Lietuvos obojaus pažiba Robertas Beinaris kviečia į gimtadienio koncertą

Spalio 18 d. Nacionalinė filharmonija rengia koncertą Mažojoje salėje. Jaukioje aplinkoje skambės kamerinės muzikos programa, o jos klausytis kviečia 40-metį šiemet švenčiantis obojininkas, profesorius, daugelio konkursų laureatas Robertas Beinaris. Ta proga koncertas žaismingai pavadintas „Robertas Beinaris ir draugai“.

 R.Beinaris.<br> Rengėjų nuotr.
 R.Beinaris.<br> Rengėjų nuotr.
 Obojų kvintetas.<br> Rengėjų nuotr.
 Obojų kvintetas.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 12, 2017, 12:35 PM

Sunku įsivaizduoti, kaip vienas muzikantas gali aprėpti tiek veiklos sričių, kiek aprėpia Robertas Beinaris. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas (nuo 2017 m. – profesorius), 17 metų dirba Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniame ansamblyje „Musica humana“, yra grojęs solo su Toskanos simfoniniu, Tirolio Insbruko simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Lvovo filharmonijos simfoniniu, Kijevo solistų kameriniu, Hundisburgo tarptautinės akademijos, Klaipėdos miesto kameriniu, Valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas“, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos ir kitais orkestrais. R. Beinaris įkūrė Lietuvos obojų kvintetą, yra ansamblio meno vadovas, taip pat Lietuvos obojininkų čempionato ir įvairių tarptautinių konkursų organizatorius. 2017 m. įkūrė medinių pučiamųjų instrumentų kvintetą „Nauji garsai“. Nuo 2014 m. obojininkas įtrauktas į „Buffet Group“ (Prancūzija) medinių pučiamųjų instrumentų firmos žymiausių obojininkų sąrašą. 2014 m. R. Beinariui suteiktas muzikos srities meno daktaro vardas, 2015 m. jis apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizu. 

Apie daugialypę R. Beinario veiklą bus galima daugiau sužinoti, o gal ir tiesiogiai paklausti muzikologės Laimutė Ligeikaitė vedamame koncerte spalio 18 dieną. Koncerte su solenizantu muzikuos kamerinis ansamblis „Musica humana“, „Obojų kvintetas LT“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų instrumentų kvintetas „Nauji garsai“, instrumentinis ansamblis „Vilniaus klarnetai“, solistai Simona Liamo (sopranas), Algirdas Vizgirda (fleita), svečias iš Latvijos Guntis Kuzma (klarnetas). 

Koncerto programoje skambės daug lietuvių muzikos, nes savo šalies autorių kūrybą Robertas Beinaris ypač brangina ir ištikimai propaguoja. Girdėsime Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Loretos Narvilaitės, Algirdo Martinaičio, Zitos Bružaitės, Osvaldo Balakausko ir, žinoma, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės kūrinius. Pastaroji kompozitorė šio vakaro kontekste svarbi ne tik kaip muzikos kūrėja, bet ir kaip R. Beinario gyvenimo partnerė. Lietuvišką vakaro programą paįvairins obojaus klasika – Eduardo Herrmanno Seksteto obojui, klarnetui ir styginiams, op. 33, trečioji dalis ir Frédérico Bonzono Pastoralinė scena obojui „En Ardennes“ (skambės R. Beinario aranžuotė obojui ir styginiams).

Koncerte įvyks ir premjera. „Obojų kvintetas LT“ ruošiasi pirmą kartą atlikti ansambliui skirtą Loretos Narvilaitės kūrinį „Wild Winds“. 

Kamerinės muzikos koncertas „Robertas Beinaris ir draugai“ įvyks spalio 18 d., trečiadienį, 19 val. Nacionalinės filharmonijos Mažojoje salėje. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.