Smuiko legenda Gidonas Kremeris koncertuos „Vaidilos“ teatre

Gruodžio 29 d. 19 val. į „Vaidilos“ teatrą atvyksta smuiko legenda Gidonas Kremeris (g. 1947), kurį kritikai jau seniai vadina viena ryškiausių asmenybių pasaulinėje muzikos scenoje. Rygoje gimęs ir užaugęs smuikininkas baigė Maskvos konservatoriją pas dėstytoją Davidą Oistrachą, – tuo metu bene ryškiausiais laimėjimais tapo trečioji vieta Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje (1967) bei pirmoji vieta P. Čaikovskio konkurse Maskvoje (1970).

 Smuiko legenda Gidonas Kremeris.<br> Organizatorių nuotr.
 Smuiko legenda Gidonas Kremeris.<br> Organizatorių nuotr.
 Fotomenininkas Antanas Sutkus.<br> Organizatorių nuotr.
 Fotomenininkas Antanas Sutkus.<br> Organizatorių nuotr.
Mieczyslawas Weinbergas – vienas ryškiausių XX amžiaus kompozitorių.<br> Organizatorių nuotr.
Mieczyslawas Weinbergas – vienas ryškiausių XX amžiaus kompozitorių.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 19, 2017, 5:40 PM, atnaujinta Oct 19, 2017, 6:49 PM

Apdovanojimas, prilygstantis  muzikos pasaulio Nobelio premijai

Pavydėtinas darbštumas ir originalus muzikinis mąstymas padėjo G. Kremeriui pelnyti vieno įtakingiausių savosios kartos muzikų reputaciją, kurią užsitarnavo, koncertuodamas prestižiškiausiose pasaulio scenose – nuo Japonijos iki Šiaurės Amerikos, kartu su žymiausiais orkestrais ir dirigentais. Gidonas Kremeris – vienas iš tų atlikėjų, kurio muzikinė repertuaro charakteristika aprėpia įvairiausią muziką – nuo klasikos ir romantizmo „standartų“ iki XX amžiaus vidurio kompozitorių-novatorių opusų ir šiuolaikinių autorių, ypač iš Rusijos ir Rytų Europos, kūrybos.

Tarptautiniai apdovanojimai G. Kremeriui padėjo pelnyti pasaulinį įvertinimą ir atverė dar didesnes galimybes: 2016 metais smuikininkui įteiktas „Praemium Imperiale“ apdovanojimas, kuris kartais vadinamas muzikos pasaulio Nobelio premija, išleista daugiau kaip 120 jo atliekamų kūrinių įrašų.

[[ge:lrytas:lrytas:3131900]]

G. Kremerio 1997 metais suburtas tarptautinis kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“ – tai aukščiausio lygio kolektyvas, kurio įrašytas Mieczysławo Weinbergo kūrinių albumas 2002 m. pelnė „Grammy“ apdovanojimą, 2016 metais buvo jam nominuotas.
Negana to, G. Kremeris yra išleidęs ir keturias knygas apie muzikinį auklėjimą, kas atskleidžia ne vien muzikinį jo talentą – tai asmenybė, kuri kuria istoriją pasaulinių klasikų šedevrų puslapiuose. 

Skambės preliudai pradingusiam laikui

„Vaidilos klasikos“ koncerte gruodžio 29 d. skambės lenkų ir žydų kilmės kompozitoriaus Mieczyslawo Weinbergo – vieno ryškiausių XX amžiaus kompozitorių – 24 preliudų ciklas, kurio transkripcijas smuikui, sukurtas pačio G. Kremerio, papildys vieno ryškiausio šio amžiaus Lietuvos fotomenininko, Berlyne šiais metais pelniusio garbingą Vokietijos fotografijos asociacijos Dr. Erich Salomon apdovanojimą, kuris yra laikomas, vienu iškiliausiu Vokietijos fotografijos asociacijos prizų, Antano Sutkaus nuotraukose užfiksuotais vaizdiniais. 

[[ge:lrytas:lrytas:3131898]]

Įdomu tai, kad M. Weinbergo preliudai parašyti šeštojo ir septintojo dešimtmečio sandūroje – maždaug tuo metu, kai A. Sutkus užfiksavo kai kuriuos įspūdingiausius savo kadrus. Šiuos du menininkus vienijo tai, jog gyvendami Sovietų Sąjungoje, jie buvo savo srities artistai, laisvės ieškotojai, savo „kalbos“, „balso“ kūrėjai tiek muzikoje, tiek fotografijoje, kas šiais laikais yra didžiulė vertybė.

„M. Weinbergo muziką aš atradau gana neseniai, bet susipažinęs su ja išsyk tapau aistringu jos gerbėju. Šie preliudai – tai 24 emocijų kupini garsiniai paveikslai. Kai šalia šios muzikos atsiduria A. Sutkaus darbai, susiformuoja unikali erdvė, kurioje klausytojai ir žiūrovai patiria neeilinių dvasinių įspūdžių – jie tarsi keliauja iš vieno daugiasluoksnio pasakojimo į kitą. Taip prisiliečiama prie seniai praėjusių laikų, į kuriuos žvelgia du dar gyvi žmonės“, – vaizdžiai pasakojo G. Kremeris.

Bilietai prekyboje į išskirtinį G. Kremerio koncertą „Preludes to a lost time“ pasirodys jau kitą savaitę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: Šimtmečio konferencija – kas svarbiausia Lietuvai?
Gyvai
Gyvai: Šimtmečio konferencijos dalyvių komentarai